İçeriğe Yönlendir

Ben Yandım Siz Yanmayın - Meguiars Mecidiyeköy ın Aracıma Yaptıkları

Cenk Özeren

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Tutanak tutulur, firma olayları gerçekleştiğini kabul eder şekilde imzalar olmaz mı?

Bu olayda tutanak tutma yetkisi poliste.. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
On 14.06.2019 at 14:43, Önder Özcan yazdı:

Bence bu vaka "sürücü belgesine sahip olmayan kimseler" kapsamına girmez. Ben ehliyetsiz birine direksiyonu vermiyorum ki. Ben yıkamacıya bırakmışım, onlar ehliyetsiz adamı direksiyona oturtmuş. Benim bilgim ve iznim yok ki. Kasko bana ödememi yapmalı, firmaya rücu etmeli. Ben vermedim ehliyetsiz adama arabayı?

bunun adamın ehliyetsiz oğlununun, arabayı alıp çarpması ile farkı yok ama. sonuçta kimse normal şartlar altında bilerek ve isteyerek gidip arabayı çakmaz. ama kasko ödeiyor ehliyeti olmayanın yağtığı kazada. burada ehliyeti olmayan yada olan birisi dükkanın içinde çarptıysa kim sorumlu olur? dükkancı olur bence. çünkü trafikte değil zaten araba. bence...

çözüm dükkan işletmesinde bence. avukatınız ile kallavi bir ihtar çekin. davasız bu iş olmaz yoksa.

On 13.06.2019 at 13:41, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben de 2 yıl önce 150 lira verip pasta cila yaptırdım.. 

Ertesi hafta yıkamaları için arabayı bıraktım ve iranlı bir çocuğun fırçayla arabayı haşat ettiğini gördükten sonra bir daha arabayı dışarda yıkatmadım. 

10 tl yi veriyorsun, cilalı tünelede 5 dk da yıkanıyor araç. ondan sonra mikrofiber bez ile hızlı cila tamam.

ben vale ye de araba filan vermem. gerekirse gitmem mekana.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

bugune kadar hiç oto yıkamada arabamı yıkatmadım. yıkatmayacağım ama bazıları cok güzel parlatıyor bee diyorum. sevdigimi veremem ellere.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

Trafik kazası değil de "Mala zarar verme" olarak polis çağırılıp işlem yapılsa tutulan tutanak sonrasındaki hukuki süreçte ve kasko işlemlerinde araç sahibini daha güvenceye almaz mıydı? 

Kısa bir süre sonra emin olun olayı ve zararı unutur, aracınıza gayet problemsiz binmeye devam edersiniz. Çok büyük bir hasar değil, fotolar satarken olayı açıklamaya yeter.. Canınızı sıktığınıza değmez.Bununla geçmiş olsun...

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cenk Özeren

Merhabalar

Son durumu size aktarmak için yazmak istedim. Kasko tarafından onarım başlatıldı. İkame araç tarafıma tahsis edilecek. Onarım sonrası ortaya çıkan ekspertiz raporuna istinaden avukatım aracılığı ile değer kaybı tutarı için ihbar göndereceğiz, sonrasında ödemezse icra, o da olmazsa mahkeme ile devam edeceğiz. Kaskonun onarım tutarını iş yerine ödetme durumu hakkında bilgim yok. Ancak sigortalar hakkında bildiğim birşey var ise; alabileceği parayı gözünün yaşına bakmadan alır. Almak için herşeyi yapar. 

Şu ana kadar bilgilerini, görüşlerini, iyi dileklerini paylaşan siz değerli forumdaşlara teşekkür ederim. Ek bir durum olursa yine buradan yazacağım.

• Beğen 8
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Konuyu yeni okudum. Geçmiş olsun adaşım. Sinir bozucu, üzücü ve istenmeyen bir olay yaşamışsınız. Umarım kısa sürede yapılır aracınız.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Cenk Özeren yazdı:

Ancak sigortalar hakkında bildiğim birşey var ise; alabileceği parayı gözünün yaşına bakmadan alır. Almak için herşeyi yapar. 

Kılını bile kıpırdatmayacak.

Ekspertiz raporunun resmi bir geçerliliği yok, icra emrine itiraz ederse boşa tazminat ödemek zorunda kalırsınız üstüne.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Geçmiş olsun. Nereden okudum gece gece beni de fena sinirlendirdiniz ya...

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
Argo
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Çok geçmiş olsun....

peki böyşe bir durumda yapılması gereken doğru şey nedir? Polismi çağırmak .... 

arabayı verdim yıkamacıya arabayı pert etti, çalışan sigortasız kaçak göçmen, kasko ödemedi diyelim, canına okumak için yıkamacının ne yapılması gerekir, üstüne sumu içmeliyiz yoksa...

Yorum bağlantısı
Cenk Özeren
Mert Yeldan yazdı:

Kılını bile kıpırdatmayacak.

Ekspertiz raporunun resmi bir geçerliliği yok, icra emrine itiraz ederse boşa tazminat ödemek zorunda kalırsınız üstüne.

Sigorta %100 karşı tarafın hatalı olduğu durumda parayı benden almayacağını zaten belirtmiş poliçede. Hasarsızlık ta bozulmayacak. Ben ayrıca bunun tramer de görünmemesi için gerekli akışı başlatacağım.

Eksper raporunda ilgili iş yeri bilgileri vs eklendi. Vergi kimlik numarasına kadar. Sigorta o kişiden parayı alır almaz sorun değil. Sonuçta kasko bedelimi karşılayacağını belirtti. Aracı yaptırıyor. Ancak şunu biliyorum. Kasko avukatları bu iş yeri ile uğraşacaklar. Tanık vs bilgileri gerektiğinde direkt ben devreye girerim. Önemli olan bundan sonra iş yerinin vediği zararın bir şekilde ilgili iş yerinden çıkması. Ardından da benim değer kaybı akışım başlayacak. 3-5 artık neyse değer kaybı için de iş yeri uğraşacak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Cenk Özeren yazdı:

Sigorta %100 karşı tarafın hatalı olduğu durumda parayı benden almayacağını zaten belirtmiş poliçede. Hasarsızlık ta bozulmayacak. Ben ayrıca bunun tramer de görünmemesi için gerekli akışı başlatacağım.

Eksper raporunda ilgili iş yeri bilgileri vs eklendi. Vergi kimlik numarasına kadar. Sigorta o kişiden parayı alır almaz sorun değil. Sonuçta kasko bedelimi karşılayacağını belirtti. Aracı yaptırıyor. Ancak şunu biliyorum. Kasko avukatları bu iş yeri ile uğraşacaklar. Tanık vs bilgileri gerektiğinde direkt ben devreye girerim. Önemli olan bundan sonra iş yerinin vediği zararın bir şekilde ilgili iş yerinden çıkması. Ardından da benim değer kaybı akışım başlayacak. 3-5 artık neyse değer kaybı için de iş yeri uğraşacak. 

:) Sonuçlanınca yazarsınız buraya

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Cihangiroğlu yazdı:

peki böyşe bir durumda yapılması gereken doğru şey nedir? Polismi çağırmak .... 

arabayı verdim yıkamacıya arabayı pert etti, çalışan sigortasız kaçak göçmen, kasko ödemedi diyelim, canına okumak için yıkamacının ne yapılması gerekir, üstüne sumu içmeliyiz yoksa...

Öncesinde Polis çağırıp tespit yaptırmak.. Sonrasında bilirkişi talep edip, hasar tespiti yaptırmak. 

Tespit sonrası, sebep olandan talep etmek gerekir.. 

Cenk Bey'in anlattığı hiç bir şey kasko sigorta kuralları ile uyuşmuyor.

Hiç bir şirket, ben öderim, karşıdan alırım, bunu da tramere yansıtmam demez.. Hiç bir şirketin avukatı böyle bir hasar ile uğraşmaz. 

Hiç bir şirket sigortalı beyanı ile rücu yapamaz. Bu hukuğa da aykırıdır. Bu durumun, benim arabamı ehliyetsiz veli kullanıyordu o da alinin oğluydu, benim hasarımı ödeyin bedelini de aliden alın demekten farkı yoktur. 

Bu konuda Cenk Bey tarafından paylaşılan hiç bir şey kasko hasarlarına örnek olamaz. 

Garip bir şekilde ilerliyor bu dosya. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bence Cenk bey'i geçiştirmek için yapılıyor. Aracı yaptırıp sonra "aa alamıyormuşuz karşıdan" diyecekler gibi geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cenk Özeren
Mehmet Ozyurek yazdı:

Öncesinde Polis çağırıp tespit yaptırmak.. Sonrasında bilirkişi talep edip, hasar tespiti yaptırmak. 

Tespit sonrası, sebep olandan talep etmek gerekir.. 

Cenk Bey'in anlattığı hiç bir şey kasko sigorta kuralları ile uyuşmuyor.

Hiç bir şirket, ben öderim, karşıdan alırım, bunu da tramere yansıtmam demez.. Hiç bir şirketin avukatı böyle bir hasar ile uğraşmaz. 

Hiç bir şirket sigortalı beyanı ile rücu yapamaz. Bu hukuğa da aykırıdır. Bu durumun, benim arabamı ehliyetsiz veli kullanıyordu o da alinin oğluydu, benim hasarımı ödeyin bedelini de aliden alın demekten farkı yoktur. 

Bu konuda Cenk Bey tarafından paylaşılan hiç bir şey kasko hasarlarına örnek olamaz. 

Öncelikle polis çağırsanız da yaralanmalı trafik kazası olmadığı sürece zabıt tutulmuyor. Kısaca polise güvenip çağırmayın derim. Ancak kasti olarak malınıza zarar verildiği durumda polis çağırabiliyorsunuz. 

Zabıt konusu; zabıtı kendiniz de doldurabilirsiniz. Ancak karşı tarafın evet yaptım diyerek imzalaması gerek. Eğer karşı tarafta (yani bu örnekte yıkamacıda) sigorta vs yok ise bu kişi muhtemelen imzalamaya da yanaşmayacaktır. Yapılacak en doğru hareket olayı bütün detayları ile fotoğraflayıp video kaydına almak. Aracı yerinden hareket ettirmeden bunu yapmak önem arz ediyor. Çünkü sulh ceza mahkemesinde bu delillere göre karar veriliyor.

Hasar tespiti eksper raporundan sonra ortaya çıkıyor. En azından bana o şekilde bilgi verildi. Değişecek, ya da düzeltilecek parçalar vs eksptertiz raporu ile belirlendiği için hasar tespiti kazadan hemen sonra yapılamayacaktır diye düşünüyorum. 

Şu andaki durum; araç onarımı bitti. Teslim bekliyor. Zaten onarım, sigorta onayı sonrası başlamıştı. Raporlar vs sigorta şirketinde.

Bu noktada sigorta şirketi "Kusura bakmayın biz onay verdik ama parasını biz ödemiyoruz" der mi bilmiyorum.

Derse onarım için bu paryı seve seve ödeyip, avukat ile parasını karşı taraftan almaya çalışırız.

Öderse sonrası benim ile ilgili bir mesele değil zaten. Sonrasında ister gider adamdan almaya çalışır. İster sigorta limitlerim dahilinde karşılar. 

Olay sonrası çağırdığımız polislerden aldığım bilgi; Artık yaralanmalılar dışındaki kazalara biz asla bakmıyoruz. Eğer iki tarafta sigorta var ise tutanak dolduruluyor. Fotoğraflar çekiliyor. Ve sonrasında sigortalar kendi aralarında anlaşıyor. Ancak benim yaşadığım gibi bir tarafın sigortasız olması durumunda anlaşılamamış ise; trafik mahkemeleri kapandığı için eldeki deliller ile Sulh Ceza mahkemesine başvuruyorsunuz size gelen ziyanı tazmin için. Eldeki deliller görgü tanıkları vs ile dava süreci devam ediyor.  

Burada benim durumda; beyan ile aracı yaptırıyorum. Sigorta şirketim beyanıma istinaden onay veriyor. Araç onarımı tamamlanıyor. Şimdi dosya sigortada. Eğer sigorta "biz onay verdik ancak bu durumda biz hasarı karşılamayız" derse,  tutarı ben ödeyeceğim demektir. Ki buna ihtimal vermiyorum şimdilik. Çünkü sigorta karşılamayacağı hasarın onayını vermez diye tahmin ediyorum. 

Hadi böyle dedi  diye düşünürsek te; deliller ile şahitler ile olay belli. Sulh Ceza mahkemelerinin bu konuda davayı kabul etmeme gibi bir durumu olamayacaktır.

Kısaca şu anda araç onarım bedeli vs geçtim. Derdim bu adamların cebinden bir şekilde paraların çıkması. Onun için uğraşıyorum. O adamların cebinden para çıkması için benim cebimden de çıkması gerekiyorsa; çıkartıcam. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)
Cenk Özeren yazdı:

Öncelikle polis çağırsanız da yaralanmalı trafik kazası olmadığı sürece zabıt tutulmuyor. Kısaca polise güvenip çağırmayın derim. Ancak kasti olarak malınıza zarar verildiği durumda polis çağırabiliyorsunuz. 

-Polis çağırabilirsiniz. Trafik kazası değil. Mala zarar verme söz konusu. Gelip maddi zarara ilişkin rapor tutmak görevidir.

Zabıt konusu; zabıtı kendiniz de doldurabilirsiniz. Ancak karşı tarafın evet yaptım diyerek imzalaması gerek. Eğer karşı tarafta (yani bu örnekte yıkamacıda) sigorta vs yok ise bu kişi muhtemelen imzalamaya da yanaşmayacaktır. Yapılacak en doğru hareket olayı bütün detayları ile fotoğraflayıp video kaydına almak. Aracı yerinden hareket ettirmeden bunu yapmak önem arz ediyor. Çünkü sulh ceza mahkemesinde bu delillere göre karar veriliyor.

-Tarafların birlikte tuttuğu zabıt kesin hüküm taşımaz. Trafik kazası değil bu olay. Zabıt karayolunda ve karayolu sayılan yerlerde gerçekleşen olaylar içindir.

Hasar tespiti eksper raporundan sonra ortaya çıkıyor. En azından bana o şekilde bilgi verildi. Değişecek, ya da düzeltilecek parçalar vs eksptertiz raporu ile belirlendiği için hasar tespiti kazadan hemen sonra yapılamayacaktır diye düşünüyorum. 

-Hasar tespiti şu şekilde yapılır. Sulh Ceza Mahkemesine delil tespiti davası açılıp, mahkemece atanan bilirkişi tarafından hasar tespiti ve değer kaybı tespiti yapılır.

Şu andaki durum; araç onarımı bitti. Teslim bekliyor. Zaten onarım, sigorta onayı sonrası başlamıştı. Raporlar vs sigorta şirketinde.

Bu noktada sigorta şirketi "Kusura bakmayın biz onay verdik ama parasını biz ödemiyoruz" der mi bilmiyorum.

Derse onarım için bu paryı seve seve ödeyip, avukat ile parasını karşı taraftan almaya çalışırız.

Öderse sonrası benim ile ilgili bir mesele değil zaten. Sonrasında ister gider adamdan almaya çalışır. İster sigorta limitlerim dahilinde karşılar. 

-Olayın karşı tarafın kusurundan dolayı gerçekleştiğine dair resmi bir kanıt olmadığı için sizin kasko poliçenizden karşılanacak ve hasarsızlığınız bozulacaktır.

Olay sonrası çağırdığımız polislerden aldığım bilgi; Artık yaralanmalılar dışındaki kazalara biz asla bakmıyoruz. Eğer iki tarafta sigorta var ise tutanak dolduruluyor. Fotoğraflar çekiliyor. Ve sonrasında sigortalar kendi aralarında anlaşıyor. Ancak benim yaşadığım gibi bir tarafın sigortasız olması durumunda anlaşılamamış ise; trafik mahkemeleri kapandığı için eldeki deliller ile Sulh Ceza mahkemesine başvuruyorsunuz size gelen ziyanı tazmin için. Eldeki deliller görgü tanıkları vs ile dava süreci devam ediyor.  

-Yanlış bilgi. Sulh Ceza mahkemesi bu olaya bakmaz. Ziyanın tazmini Asliye Hukuk Mahkemesince yapılır.

Burada benim durumda; beyan ile aracı yaptırıyorum. Sigorta şirketim beyanıma istinaden onay veriyor. Araç onarımı tamamlanıyor. Şimdi dosya sigortada. Eğer sigorta "biz onay verdik ancak bu durumda biz hasarı karşılamayız" derse,  tutarı ben ödeyeceğim demektir. Ki buna ihtimal vermiyorum şimdilik. Çünkü sigorta karşılamayacağı hasarın onayını vermez diye tahmin ediyorum. 

-Poliçenizden ödenecek.

Hadi böyle dedi  diye düşünürsek te; deliller ile şahitler ile olay belli. Sulh Ceza mahkemelerinin bu konuda davayı kabul etmeme gibi bir durumu olamayacaktır.

Kısaca şu anda araç onarım bedeli vs geçtim. Derdim bu adamların cebinden bir şekilde paraların çıkması. Onun için uğraşıyorum. O adamların cebinden para çıkması için benim cebimden de çıkması gerekiyorsa; çıkartıcam.  

-Yanlış bilgi Sulh Ceza Mahkemesi kabul etmeyecek. Hukuk mahkemelerine dava açmanız gerekiyor. Dava açarkenden soyut delil değil somut delillerle dava açmanız kazanmanızı sağlayacaktır. Somut delil = polise tutanak tutturmak. Evet bu kişi şu kişinin aracına zarar verdinin kanıtı olmalı.

Yapmanız gereken şeyler şu şekilde olacaktı.

Olay gerçekleştiğinde Polise, mala zarar verme ve güveni kötüye kullanma nedeniyle şikayette bulunup tespit yaptıracaktınız.

Aracınızı yetkili servise çektirip, Sulh Ceza Mahkemesine delil ve zarar tespiti yaptıracaktınız.

Kasko poliçenizden dosya açtırıp aracı onarımını yaptıracaktınız.

Onarım bittikten sonra Sulh Ceza Mahkemesince düzenlenen delil ve zarar tutanağı, Polis tarafından tutulan tutanak ile Asliye Hukuk Mahkemesine tazminat davası açacaktınız.

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Nasıl polis tutanak tutmuyor anlamadım. Ben havaalanı yolunda refüje girdiğimde polis çağırdim tutanak tutturdum. Eski konularımda vardı, hatta 2 saat beklemişim, selam olsun o memurlara :)

Yorum bağlantısı
Cenk Özeren
Mert Yeldan yazdı:

Olay gerçekleştiğinde Polise, mala zarar verme ve güveni kötüye kullanma nedeniyle şikayette bulunup tespit yaptıracaktınız.

Aracınızı yetkili servise çektirip, Sulh Ceza Mahkemesine delil ve zarar tespiti yaptıracaktınız.

Onarım bittikten sonra Sulh Ceza Mahkemesince düzenlenen delil ve zarar tutanağı, Polis tarafından tutulan tutanak ile Asliye Hukuk Mahkemesine tazminat davası açacaktınız.

Kaza sonrası bu konuda avukatlar ile polisler arasında resmen mekik dokuduk. Polis "kasti mala zarar verme yok. Biz tutanak tutamayız diyerek" direttiler. Hatta karakola dahi gittik. Polislerle resmen takıştım. Ancak kesinlikle tutanak tutturamadık.

Tespit için polisler ile yine çok tartıştık ancak sonuç alamadık. En sonunda aracı yetkili servise çektik. 

Bu noktada polis tutanak tutmuyor, karşı taraf tutanağa imza atmıyor,  Araba hasarlı kaldık ortada. Arabanın tamir edilmesi gerek;

Sonuç olarak sigorta aracı yaptırıyorum dedi. Kasko poliçemde hasarsızlık koruma klozum olduğu için eğer hasarı benim üzerimden öderlerse bana hasarsızlık anlamında da ceza gelmeyecek. Eğer yaptırmıyoruz derlerse ben ödemesini yapacağım. Sonrası kısmet diyerek dava süreçleri başlayacak. O tutanak tutmuyoruz diyen polisleri de olabilirse mahkemeye çağırttırırız. Mahkeme 2-3 yıl sürse de sorun değil. Önemli olan karşı taraf uğraşsın biraz. Avukat ile tazminat yüzdesi üzerinden anlaştık şimdilik. Ek çıkarsa da cepten gitsin. 

Eğer sigorta ben öderim derse de; bu durumda değer kaybı için uğraşlar başlayacak. Onun için de yine avukat uğraşacak. Orada da süre hiç umurumda değil. Kısaca şu duruma gelirken benim tercihim olan bir süreç işlemedi. Sizin yapılması gereken dediğiniz şeyler ben yapmayı denedim ama yapacaklar yapmadı. Sonuçta polis ile tutanak kavgasını da bir yere kadar edebiliyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

o zaman yapılması gereken şey bence şu; olay olduğu an hemen o anda fotoğraf ve sesli video kaydı alıp herşeyi kaydetmek, kişileri yüzlerini mekanı araca zarar vereni, herşeyi net olacak şekilde kaydetmek, sonrası bu kayıtları anında yedekleyin, herhangibir saldırı kayıp yada cihazın kırılımasına karşı yedek....

ondan sonra işleme devam, Sulh cezada dava  açmak tespit bilirkişi vs...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cenk Özeren
Mert Yeldan yazdı:

Geçmiş olsun, umarım dediğiniz gibi olur.

Bende öyle umuyorum. Şu dakikadan sonra resmen bıktım. Ne olacaksa olsun moduna girdim. Hiç bir yerinde sorumluluğum yok, sonrasınde süreci olabildiğince sorunsuz yürütmeye çalıştım. İşin doğrusu ne ise onu yapmaya çalıştım. Ancak yine olmadı yine olmadı. Bürokrasiden vs herşeyden resmen yıldım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mert Yeldan yazdı:

Mert işin içinde olan biri olarak çok güzel anlatmış ve yukarıdaki gibi özetlemiş.. 

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Nasıl polis tutanak tutmuyor anlamadım. Ben havaalanı yolunda refüje girdiğimde polis çağırdim tutanak tutturdum. 

Aynen böyle.. 

Kamu malına zarar varsa.. trafik kazasında karşı araç dışında bir şeye verilmiş bir zarar varsa polis tutanak tutar.. 

Belediyenin ağacına karayollarının refüjüne bariyerine verilmiş bir zarar varsa polis tutanağı şart. Tutmam da diyemez zaten.. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Cenk Özeren yazdı:

Kaza sonrası bu konuda avukatlar ile polisler arasında resmen mekik dokuduk. Polis "kasti mala zarar verme yok. Biz tutanak tutamayız diyerek" direttiler.

Sizin sorununuz bir sigortacınız olmamasından kaynaklanıyor bence. Avukatlara saygım sonsuz ama işin bu aşaması sigortacı işi. 

Çoğu avukat arkadaşımla da bu konularda fikir alış verişi yaparız sürekli. 

Polis bu olayda kaza tutanağı tutmayacaktı.. Tespit tutanağı tutacaktı.. Kaza tutanağı tut diye ısrar ederseniz yapmaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Aynen böyle.. 

Kamu malına zarar varsa.. trafik kazasında karşı araç dışında bir şeye verilmiş bir zarar varsa polis tutanak tutar.. 

Belediyenin ağacına karayollarının refüjüne bariyerine verilmiş bir zarar varsa polis tutanağı şart. Tutmam da diyemez zaten.. 

Yolun ya da kaldırımın ya da otoparkın içinde çarpılan araç için karayolları üzerinde sayıldığından tutanak düzenlemez. Püf nokta karayolu sayılan yerler. Yıkama?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Cenk Özeren yazdı:

Bende öyle umuyorum. Şu dakikadan sonra resmen bıktım. Ne olacaksa olsun moduna girdim. Hiç bir yerinde sorumluluğum yok, sonrasınde süreci olabildiğince sorunsuz yürütmeye çalıştım. İşin doğrusu ne ise onu yapmaya çalıştım. Ancak yine olmadı yine olmadı. Bürokrasiden vs herşeyden resmen yıldım. 

Haklısınız.. yanlış yönlendirildiğiniz için işleriniz hep sarpa sarmış.. 

İyi ki sigortanız beyanla ödemeyi kabul etmiş ve iyi ki hasarsızlık korumanız var.

Geçmiş olsun.  

Mert Yeldan yazdı:

Yolun ya da kaldırımın ya da otoparkın içinde çarpılan araç için karayolları üzerinde sayıldığından tutanak düzenlemez. Püf nokta karayolu sayılan yerler. Yıkama?

Karayolu sayılmaz.. özel mülktür. Adam isterse kapısına kilidi vurabilir. Bu sebeple trafik kazası değil bu.. Bu sebeple kaza tutanağı olmaz bu olayda. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...