İçeriğe Yönlendir

Ali Express'ten Gelmeyen Kargo

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Ali expressden aldığım oksijen sensörü, ülke sınırlarına gelmiş olmasına ragmen, halen ptt teslim almamış görünmekte . Aliexpresden yanwen kargo ile çıkış yapmış. fakat sonradan Aktarmasız hızlı ucak kargo ile RH******TR numarayı yeni kargo numarası almış. 

Hem Yanwen hemde Ptt takip numarası ile bakıldığında 30 mayıstan sonra ses yok. 

Durum bu şekilde. 

2019-05-30 04:02

Origin, Item departed from origin

2019-05-29 18:00

Origin, Item is at agent warehouse

2019-05-28 13:12

Origin, Item Is Ready for Ship

2019-05-27 08:55

Origin, Item Is Ready for Ship

2019-05-24 22:14

Last mile=> Destination country post, number RH112828123TR

2019-05-24 20:14

Despatched from yanwen sorting center.

2019-05-24 15:28

Process completed in yanwen sorting center.

Ptt de görünen ise 

P7p7D5.png

Ne yapmalıyım sizce. aynı gün sipariş ettiğim termostat pazartesi geldi :(

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Departed diyor. Yani daha yolda. Varınca PTT'den de takip edebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bence bu çıkmış geri dönmüş. adama yzıp sormak lazım nerde la benim parça diye.

pek çok kez başıma geldi sorana kadar birşey söyleyen yok. aa pardon parça bize geri dönmüş napak dedi çinliler herseferinde. çaktım dispute yi aldım paramı geri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Çinli satıcı ile görüştüm. 

Biz kargonu  ayın 30 unda uçak ile gönderdik. Kargon çoktan varmış olması gerekirdi dedi. 

Ben şimdi ne yapayım :) Başakşehiremi gideyim :) 

Hadi onu geçtim Giddigidyorda araba için hava filtresi , yağ filtresi sipariş ettik. Onlarda gelmedi. :( 

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
Çinli satıcı ile görüştüm. 

Biz kargonu  ayın 30 unda uçak ile gönderdik. Kargon çoktan varmış olması gerekirdi dedi. 

Ben şimdi ne yapayım [emoji4] Başakşehiremi gideyim [emoji4] 

Hadi onu geçtim Giddigidyorda araba için hava filtresi , yağ filtresi sipariş ettik. Onlarda gelmedi. [emoji20] 

Bence bekleyin ptt nin stili bu benşm 2.5 ay önceki kargolarım dün geldi 7 parça yinede 1 tanesi eksik siz sadece takip de süre uzatımı yapılıyormu ona bakın. Süresinde teslim alınmayanlara yazın.

17TRACK uygulaması var bunu kurup ordan da izlersiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

En az 45 gün bekleyin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Dispute tarihini beklerim, gelmedi ise mesaj gönderirim, baktım oralıklı değil anlaşmazlık açar belgeler, tam para iadesini hep aldım 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Aliden aldığım son üç üründe de aynı şey oldu: Menşe ülkesinden yola çıktı yazıyor, sonra kargo bilgisinin devamı yok. 20-22 gün sonra sipariş elimde. Gelen ürünerimin kargo bilgisi hala aynı şekilde duruyor, yola çıktı :)

Daha elime ulaşmamışken bir tanesiyle irtibat kurdum, malım nerde diye, ülkenize varmış bekleyin dedi. Doğru diyormuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Gümrük vergisinden dolayı ptt merkezindeki iş hacmi çok fena arttı. Ülkeye girdikten sonra bile 4 gün bekledim ben.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Yeni sistem değişikliğinden dolayı Ürün Türkiye ye girdikten sonraki süreç biraz uzamış olabilir. Dün ptt dağıtıcı eleman ile görüştüm henüz yeni uygulamaya başlamamışlar.
45 günlük süreyi beklemek en iyisi gibi duruyor.
Benimde bazen aldığım ürünler de kargo takibi ürün ülkeye giriş yaptıktan sonra bekleme süresi uzun olabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

3 ürün aldım
2 si 15 günde geldi. Biri hala yurda girmemiş görünüyor. Bir ay oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bekleyin, PTT şuan kilit, kargolar Hepsiburada gibi firmnalar alayı yığılmış durumda, personel yetersiz bezmiş durumdalar, iş yoğunluğu çok fazla, gelmemesi normal yani millet...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bak mesela sürat kargo ile çıkasaydı o bile gelmişti yani o derece. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
2 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

bekleyin, PTT şuan kilit, kargolar Hepsiburada gibi firmnalar alayı yığılmış durumda, personel yetersiz bezmiş durumdalar, iş yoğunluğu çok fazla, gelmemesi normal yani millet...

Artan iş yoğunluğuyla aynı oranda çalışan sayısı arttırılmıyor ve alt yapı yapılmıyor maalesef. Özel kargolarda bir nevi kontroller daha çok ama ptt'de o konuda daha esnek ve rahat(çalışanlar)

Aras kargo çalışanlara fazla mesayi çok verdiği için çalışma saatlerini değiştirdi, sabah 9 aksam 6 olarak(8.30-6.30'du)

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
bak mesela sürat kargo ile çıkasaydı o bile gelmişti yani o derece. [emoji4]
Hep derim; # Acelen yoksa, Sürat kargo#
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
36 dakika önce, Hayrettin Gücin yazdı:
7 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:
bak mesela sürat kargo ile çıkasaydı o bile gelmişti yani o derece. emoji4.png

Hep derim; # Acelen yoksa, Sürat kargo#

Sürat felakettir. Kamu spotu.

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Genelde Türkiye serüveni daha uzun sürüyor. Bir çok arkadaş sürekli alış veriş yaparız hiç aksaklık olmadı, er geç aldık. Ancak bazen adresi tam basmıyorlar. Eğer ptt personeli insanlık yapıp tlf ile tam adresi isterse kurtardınız, yoksa geri gitme riski yüksek.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Ali Darbaz yazdı:

Arkadaşlar, Kargom yolda geliyor. 

Ama 85 liraya aldığım sensör için 31 lira vergi çıkmış :) 

https://tr.aliexpress.com/item/32926015127.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.58344c4dtBacmR

zGm2dg.png

26 tl vergi çıkmış, 4.5 tl incelemeye giren her paketten alınan ücret vergi çıkmasada alınıyor yani.

Benimde enson aldığım mercekler gümrüğe takılmıştı, istanbuldan gümrükten yazı göndermişlerdi ödeme yaptığınız bilgileri x email adresine gönderin diye.  Göndermedim 1 hafta sonra paketi Trabzona gönderdiler ordan biri aradı ne olduğunu tam çözemedik farmı bu yoksa faramı takılıyor vs dedi kaça aldığımı sordu teşekkürler dedi kapattı 3 gün sonra elime ulaştı 40 tl vergi çıkarmışlardı :)

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Ali Darbaz yazdı:

Arkadaşlar, Kargom yolda geliyor. 

Ama 85 liraya aldığım sensör için 31 lira vergi çıkmış :) 

https://tr.aliexpress.com/item/32926015127.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.58344c4dtBacmR

zGm2dg.png

Ürünü teslim aldıktan sonra vergi ödeme işlemi hakkında ki tecrübelerini aktarabilir misin?

Teslimatı yapan dağıtıcıya mı ödenecek yada Ptt merkezine mi vergi ödenmesi yapılacak

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...