İçeriğe Yönlendir

330xi Direksiyon Mafsalı ve Direksiyon Kutusu 900 TL Tuttu

Ömer Yürekli

Recommended Posts

Ömer Yürekli

Merhaba,a

aracımın direksiyonunda sertlik vardı. düşük hızda dönüşlerde direksiyon çok sertleşiyordu, ciddi anlamda yoruyordu. Ayrıca direksiyon hiç toplamıyordu. Bu gün oto sanayi'de bir hidrolik direksiyoncuya gittim. Önce kontrol ettiler, direksiyon beyni ve kutusu problemli dediler. Sökme işlemi sonrası mafsalın neredeyse kilitlenmiş ve yerinden oynamaz bi hale geldiğini gördük. Tamir ettirildi. Direksiyon kutusunda yağ kaçağı var denildi, o da tamir edildi. Bu işlemler 3 4 saat sürdü. Bazı kablolar da yenilendi. Hepsine 900 tl ödedim.. ilk defa bmw tamir ettirdiğim için fiyat durumu konusunda şüpheli kaldım. Bana yüksek geldi, acaba siz ne düşünüyorsunuz ? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Marka farketmez hatta benim focus için hidrolik direksiyon kramayer mili değişti geçen sene aynı miktarı bende ödedim. Fiyat normal bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Yürekli

7 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

bence bedava :) bundan 4 sene önce sadece kutu tamiri 400 tl filandı.

10 dakika önce, Ferit Erken yazdı:

Marka farketmez hatta benim focus için hidrolik direksiyon kramayer mili değişti geçen sene aynı miktarı bende ödedim. Fiyat normal bence.

Teşekkür ederim, içimi rahatlattınız. Şimdi pamuk gibi oldu direksiyonum. Çok hoşuma gitti. Lakin evde babamla tartıştık. 2 parça tamire 900 mü verilirmiş, bmw servisinde arkadaşı var ondan sıfır getirttirirmiş vs vs.  Bmw'den önce kangoo vardı. Sanırım hala sanayi kısmını eski arabayla kıyaslıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

900₺ bmw için çok bir meblağ değil hele ki direksiyon kutusu işlemleri için. Sök takı çok o işin. 

Yorum bağlantısı
Ömer Yürekli
11 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

BMW vs fark etmeksizin direksiyon kutusu tamiri ucuz değildir ki?

öyleymiş evet bir kaç arkadaşımda aynısını söyledi.  Lakin kafasındaki rakam neyse çözemedim,problem yarattı :) 

Yorum bağlantısı
Ömer Yürekli
10 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

900₺ bmw için çok bir meblağ değil hele ki direksiyon kutusu işlemleri için. Sök takı çok o işin. 

3-4 saat bekledim, baya uğraştılar. Teşekkür ederim yorumunuz için. 

Yorum bağlantısı
Ömer Yürekli
8 saat önce, Onur Bulut yazdı:

Fiyat iyi sadece mafsal 350-400 civarında direksiyon kutusunu söylemiyorum bile.

Çok teşekkür ederim yorumunuz için

Yorum bağlantısı
Ömer Yürekli
4 saat önce, Talat Tekin yazdı:

konuyu okumadan önce: bedava bmw direksiyon kutusu yaptırdım mutluyum şeklinde bir içerik okuyacağımı umuyordum :)

Neden :)

Yorum bağlantısı
Yalçın Filiz
Merhaba,a
aracımın direksiyonunda sertlik vardı. düşük hızda dönüşlerde direksiyon çok sertleşiyordu, ciddi anlamda yoruyordu. Ayrıca direksiyon hiç toplamıyordu. Bu gün oto sanayi'de bir hidrolik direksiyoncuya gittim. Önce kontrol ettiler, direksiyon beyni ve kutusu problemli dediler. Sökme işlemi sonrası mafsalın neredeyse kilitlenmiş ve yerinden oynamaz bi hale geldiğini gördük. Tamir ettirildi. Direksiyon kutusunda yağ kaçağı var denildi, o da tamir edildi. Bu işlemler 3 4 saat sürdü. Bazı kablolar da yenilendi. Hepsine 900 tl ödedim.. ilk defa bmw tamir ettirdiğim için fiyat durumu konusunda şüpheli kaldım. Bana yüksek geldi, acaba siz ne düşünüyorsunuz ? 

BMW marka bir otomobil için son derece uygun bir fiyat ..
Ben de 530d var sadece yağ bakımı için yaklaşık 1.000 tl ödeme yapıyorum
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Yürekli
7 saat önce, Talat Tekin yazdı:

bedavaya yaptırmışsınız da ondan :) bmw her şeyi pahalıdır ama siz gayet uygun kurtarmışsınız

Talat Bey, teşekkür ederim tebessüm ettirdiniz :)

6 saat önce, Yalçın Filiz yazdı:

BMW marka bir otomobil için son derece uygun bir fiyat ..
Ben de 530d var sadece yağ bakımı için yaklaşık 1.000 tl ödeme yapıyorum

Yalçın Bey, ilk defa bu marka/model aracım olduğu için fiyatlar konusunda fikrim yok. Elbette yüksek rakamlar bekliyorum onarımlar için, lakin siz değerli üyeler içimi rahatlattınız. Teşekkür ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Ömer Yürekli yazdı:

Merhaba,a

:) Konforla beraber fiyat konusunda da alıştırırlar. Haftaya bende  mafsalı düzelitiricem bakalım ne diyecekler boşluk varmış :)

tarihinde Mehmet YILDZ tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...