İçeriğe Yönlendir

Koltuk Sayısı ile Oturma Düzeni İlişkisi

Selim Kaya

Recommended Posts

Selim Kaya

Merhaba arkadaşlar. 

Doğrudan konuya gireyim.

Örneğin 5 + 1 yolcu sayısına sahip bir aracın koltuk düzeni ön 2 yolcu arka tek sıra 3 lü ise, biz bunu herhangi bir projeye gerek kalmadan ön yolcu 1 arka 2 sıra ve her sırada 2 ayrı koltuk yapabilir miyiz?

Bence bir sorun olmaz diye düşünüyorum. Sonuçta koltuk sayısı değişmeyecek. 

Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa

Yanlış hatırlamıyorsam bazı araç ruhsatlarında koltuk sırası yazıyordu. "Tek sıra koltuklu" veya " İki sıra koltuklu" gibi.

Böyle bir ibare yoksa bir sıkıntı çıkacağını sanmam.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Muayenede vs koltuk sayısı emniyet kemeri vs bakıyorlar ama koltuk sırasında baktıklarını hiç duymadım.

Vip yapılmış araçların ruhsatına bakmak lazım nasıl yazıyor diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bildigim kadariyla degisiklik yapamiyorsun.Ornek transporter alip vip hale getirenler koltuklari muayenede eski haline getiriyorlar.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
33 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Bildigim kadariyla degisiklik yapamiyorsun.Ornek transporter alip vip hale getirenler koltuklari muayenede eski haline getiriyorlar.

O sıkıntı bu işi amatör olarak yapanlarda var bildiğim kadarıyla. Araçlardakı koltuk sayısını azalttıkları veya coğaltıkları için sıkıntı oluyordur.

Bu işte marka olup yurt dışına satış yapan fırmaların araçlarında butarz bir sıkıntı yoktur bence. Ayrıca o tarz araçları istesende muayene için orjinal koltuk düzenine çevirmek imkansız gibi birşey.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Ben boyle biliyorum.Proje degisikligine surus guvenligi nedeniyle izin vermiyorlar diye biliyorum.Bekleyeyim bakalim basina gelen veya bilgisi olan biri yazar.🤔

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bizim servis şoförü geçen sene ducato van alıp minübüse çevirtti. Ön yolcu emniyet kemerini iptal edip 2 noktalı belden kemer yapmışlar, saçmalık. Nasıl muayeneden geçiyor bilmiyorum. En küçük kasiste hoplayıp duruyor, sonuçta yük taşımak için tasarlanmış. 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
11 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Bizim servis şoförü geçen sene ducato van alıp minübüse çevirtti. Ön yolcu emniyet kemerini iptal edip 2 noktalı belden kemer yapmışlar, saçmalık. Nasıl muayeneden geçiyor bilmiyorum. En küçük kasiste hoplayıp duruyor, sonuçta yük taşımak için tasarlanmış. 

O tarz vanların içini doldurup minibus yapan firmalar var proje vs herşey dahil ama o emniyet kemeriyle nasıl muayeneden geçiyor onu muayene istasyonuna sormak lazım. Emniyet kemeri zorunluluğu var ama 2 nokta yeterlimi yoksa 3 noktalımı olması lazım o konuyu araştırmak lazım.

Amcamın oğlunda vito vip var 8+1 koltuklu. Birdaha denk geldiğimde ruhsatına bir bakarım.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Fabrikası şerit takip sistemini bile standart koymuş, esp koymuş, levha tanıma bile standart var güzel çalışıyor. Eleman gelmiş emniyet kemerini iptal etmiş , belden kemer takmış öndeki yolcuya. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
32 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

Amcamın oğlunda vito vip var 8+1 koltuklu. Birdaha denk geldiğimde ruhsatına bir bakarım.

Aracın cinsi, sınıfı, koltuk sayısının ruhsattaki şekli (8+1 mi 9 mu) ve kullanım amacı bilgilerini paylaşabilirseniz benim açımdan çok faydalı olur.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)
18 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Aracın cinsi, sınıfı, koltuk sayısının ruhsattaki şekli (8+1 mi 9 mu) ve kullanım amacı bilgilerini paylaşabilirseniz benim açımdan çok faydalı olur.

hafta sonuna kadar kendişi yok burda gelince bakıcam.

İnternette baktım çok çeşitli ilanlar var. Kimisinin koltuk sayısı ruhsatla eşit kimi 1-2 koltuk eksik kimi 9+1 diyor araçta 5+1 koltuk var ama muayene onaylı diyor

.amca oğlundaki vito'da bu şekilde sürücünün arkasındakı koltuk 4 kişilik tasarlanmış, 9+1 koltuk sayısı tutması için demek. Bunlarda muayenede bir sorun çıktığını sanmıyorum.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-panelvan-mercedes-benz-sok-sok-sok-isiniz-mi-yok-aciklamayi-okumadan-gecme-647573255/detay

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ
Recep Selim Kaya yazdı:

Bende de sürücü dahil koltuk sayısı 6 yazıyor. 2 önde, 1 arkada ters ve 3 lü olarak en arkada mevcut. Tabiki N1 - KAPALI KASA Kamyonet olarak geçiyor. ( Viano )

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...