İçeriğe Yönlendir

Dış Hava Yastığı

Alpay Sumer

Recommended Posts

Alpay Sumer

Dış hava yastigiyla alakali olarak Cook uzun zamandir yapildi yapilacak karmasalari ve devaminda  birkac ornek gelmisti. Ne kadar surede tam olarak rayına oturur bilemem ama güzel uygulama..Opel de artik testlerine baslamis..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

yüzdürmek gerekince hop bir tekme , boğulma vakalarına son . imza volvo. bizim teknemizde kimse boğulmayacak.

efsane avcılarında yapmışlardı bunu. ama kullandıkları sistem tabiki ilkel ve sabit bir aluminyum gofret sistemi idi. ezilince darbeyi sönümlüyordu.

şimdi bizim sanayide buna direnç atıp çıtır hasarlı diye satarlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Ben youtube linkini eklemistim ucmus.Bahsettigim durumun videosu  metin bey de paylasmis.

Tesekkurler supermen 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Bunu instagram da görmüştüm, hadi canım sende demiştim...

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Geliştirilen yandan çarpmalarda etkili dış hava yastığı ile güvenliği bir adım öne taşımışlar. Audi nin üst serilerinde yandan çarpmalarda aracı yükselmesinden sonra iyi bir gelişme olmuş. 

Sol arka lastik de patlamış. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Erhan Doruk yazdı:

Geliştirilen yandan çarpmalarda etkili dış hava yastığı ile güvenliği bir adım öne taşımışlar. Audi nin üst serilerinde yandan çarpmalarda aracı yükselmesinden sonra iyi bir gelişme olmuş. 

Sol arka lastik de patlamış. 

Erhan abi konuyu birlestiriyorum bilgine.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Daha önce konusu açıldı mı bilmiyorum ama ilk defa bugün haberlerde gördüm. Kazalarda can kaybını ne kadar önler bilemiyorum. O kadar mühendis boşuna kafa yormamıştır herhalde faydalıdır. Açılınca araç pert sayılır mı onu da merak ediyorum. 😊

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Audi yeni a8de başka bir tarzda yapmıştı amortisörleri yükselterek yandan çarpışmalarda etki azaltmak için, 3.00 dakikada dediğim sistemi gösteriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Sinan Akgöl yazdı:

Audi yeni a8de başka bir tarzda yapmıştı amortisörleri yükselterek yandan çarpışmalarda etki azaltmak için, 3.00 dakikada dediğim sistemi gösteriyor.

Güzel bir yöntem. Çok hassas sensörler mevcuttur bunda.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Bu modelin en övdükleri yeri süspansiyon sistemi diye adamlar amortisör ile neler yapabiliriz diye baya kafa patlatmış. Bizim ülkede kalkar kalkar iner. Sürekli bir kaza atlattığımız için 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Sinan Akgöl yazdı:

Bu modelin en övdükleri yeri süspansiyon sistemi diye adamlar amortisör ile neler yapabiliriz diye baya kafa patlatmış. Bizim ülkede kalkar kalkar iner. Sürekli bir kaza atlattığımız için 

Park halindeyken kaldırırlar. 😊

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Eyüp Çetin yazdı:

Park halindeyken kaldırırlar. 😊

:D  :D  Tiki olan insana mu muç şeklinde hareketin araç versiyonu 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Sinan Akgöl yazdı:

:D  :D  Tiki olan insana mu muç şeklinde hareketin araç versiyonu 

😂😂😂😂😂😂😂

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Eyüp Çetin yazdı:

Daha önce konusu açıldı mı bilmiyorum ama ilk defa bugün haberlerde gördüm. Kazalarda can kaybını ne kadar önler bilemiyorum. O kadar mühendis boşuna kafa yormamıştır herhalde faydalıdır. Açılınca araç pert sayılır mı onu da merak ediyorum. 

Konu birlestirilmistir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...