İçeriğe Yönlendir

Linea - 1.3 Vitesi Boşa Atınca Stop Ediyor

Ogün Yüksel

Recommended Posts

Ogün Yüksel

Merhaba 

Aracım 2014 model 1.3 multijet 161binde son 4 aydır haftanın bazı günleri vitesi boşa attığımda araç stop ediyor tekrar çalıştırıyorum tekrar stop ediyor eğer kalkmayı başarırsam boşa atmadığım süre sıkıntı yok tekrar boşa atınca stop ediyor ustaya sordum partikül fitleresi temizlenecek 700 lira dedi başka bir çaresi var mı başına böyle bir durum gelen varsa lütfen yardımcı olsun hayırlı günler .

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

@Sani Gerşon ye katılıyorum, ilk önce yakıt filtrenizi sonra pompa kontrolü yaptırın aynı zamanda tüm yakıt sistemini kontrol ettirin

Yorum bağlantısı
Ogün Yüksel

Şimdi ustayla görüştüm izin günümde cihaza bağlayıp bakıcaklar ilk tepkisi kötü mazot almış olabilirsin dedi 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Fiat servislerindeki ustalar motorin kalitesine takmış durumdalar, sanırım Opet in satışa ihtiyacı var...

Yorum bağlantısı
Ogün Yüksel

Bakalım inşallah çözerler çünkü arabadan soğudum resmen sürekli stop ediyor yolda çok mahçup etti beni 

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

ustaya sordum şöyle dedi muhabbetine sebep olan ustaya gıcık oluyorum adam gibi usta getir yapalım şuradan arıza der. Bu usta bozuntuları milleti soyma yarışında

Yorum bağlantısı
İsmail Sefer

Yakın zamanda buna benzer bir sorunu mazot filtresini değiştirerek çözdüm. Denemekte fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

zaten kötü mazot dediği, filtreyi tıkar sonrada enjektörleri bozar. enjektörler sağlamsa pek birşey yok. birde kontrolk ünitesi var tabi. elektronik sonuçta.

Yorum bağlantısı
Erol Güven
Ogün Yüksel yazdı:

Merhaba 

Aracım 2014 model 1.3 multijet 161binde son 4 aydır haftanın bazı günleri vitesi boşa attığımda araç stop ediyor tekrar çalıştırıyorum tekrar stop ediyor eğer kalkmayı başarırsam boşa atmadığım süre sıkıntı yok tekrar boşa atınca stop ediyor ustaya sordum partikül fitleresi temizlenecek 700 lira dedi başka bir çaresi var mı başına böyle bir durum gelen varsa lütfen yardımcı olsun hayırlı günler .

Küçükten büyüye göre akışmetre kont yakıt filtresi enjektörler bakılmalı partükül son çare ona ihtimal vermiyorum 

Yorum bağlantısı
Ogün Yüksel

Bir usta depoyu mazotu yüksek tut ışık yakmadan al demişti 1 haftadır öyle deniyorum şimdilik sıkıntı yok gibi 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ogün Yüksel

Ayni sıkıntıyı yine yaşamaya başladım antalyada bana yardımcı olabilecek var mı 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Söylediğinize göre mazot basıncının düşük olduğunu sanıyorum, buda mazot filtresinden kaynaklanabilir. 

Çözüm için herhangi bir işlem yapmadıysanız mazot filtresini değiştirerek işe koyulabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yakıt pompanızın basıncını ölçtürebilirsiniz. Rölantide yeterli basıncı sağlayamıyor olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...