İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Motor Yağ Çubuğu

Ahmet Ünl

Recommended Posts

Ahmet Ünl

Herkese merhabalar ford fiesta 1.5 kullanıcısıyım 1 hafta önce araba çalışırken farklı bir ses işittim motor kaputunu açıp bakınca, motor yağ çubuğunun çıktığını heryere yağ fışkırdığını gördüm, araç yağ lambası yakmadı, yağ çubuğuna baktığımda yağın çubuğun yarında olduğunu gmrdüm. Ustaya götürüp baktırdığımda ise yağ full çıktı, usta mazot karışmış olabilir dedi, başına böyle bir olay gelen var mı? 

Yorum bağlantısı
Mesut Piskin

Benzer bir olay başımıza gelmişti, lakin sebebi yağ çubuğunun tam oturtulmamasından kaynaklanmıştı. Dikkat edersen yağ çubuğu iki kademeli gibi biraz sert bastırıp oturtulması gerekiyor aksi halde havada kalıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ünl
Mesut Piskin yazdı:

Benzer bir olay başımıza gelmişti, lakin sebebi yağ çubuğunun tam oturtulmamasından kaynaklanmıştı. Dikkat edersen yağ çubuğu iki kademeli gibi biraz sert bastırıp oturtulması gerekiyor aksi halde havada kalıyor.

Evet hocam haklısın yağ çubuğu tam oturtulmamış sanırım ama şu yağ işine akıl sır erdiremedim, bazen full bazen 2-3 çizgi allta çıkıyor, usta da cevapsız kaldı

Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya

Aynısı benim de başıma gelmişti. Kaput koruma keçesine ve motor üzerine fışkırmış. Sebebi yağ çubuğunun tam olarak oturtulmaması.

Seviyenin farklı çıkması zemin ile alakalı olabilir veya yağ sıcaklığıyla (Isındığında mantıken genleşmesi gerek). 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...