İçeriğe Yönlendir

Linea - Otomatik Vites Arıza

Hüseyin Börekçi

Recommended Posts

Hüseyin Börekçi

2008 Linea sahibiyim.. Aracım bundan bir kaç ay önce her çalıştırmamda vites kutusunu kontrol ettirin/ vites devre dışı uyarılarını veriyordu N konumunda biraz gaz verip çalıştırınca uyarı kayboluyordu normal gidişinde vites geçişlerinde hiç problem olmuyordu ta ki dur kalklarda ve trafik ışıklarında, tekrar kalkış yapmak isteyince sarsılıyor , tekliyor bazen stop ediyordu.. Akü zayıf olursa yapar dediler biz de aküyü değiştirdik gerçekten sorun düzeldi.. Bir kaç gündür aynı problemleri yaşamaya başladım yine.. Aracım dolu yağışında hasar gördü bir kaç elektriksel problem oldu ( km yanıp sönmesi/ Media Playerde direksiyon kumandasından müzik değiştirememek) ama bu şekilde 2000 km bindim bu araca... Şimdi sizce sorun ne olabilir ? Şimdiden teşekkür ederim..

İnternette araştırdım biraz. Bu tarz sorunların kaynağı:
1.akü
2.baskı/balata
3.fren müşürü
4. Oksitlenme 
gibi şeyler buldum.. Çözüm önerisi olan var mı acaba??

Yorum bağlantısı
Mustafa Ortataş

tam kesin olmamakla birlikte; bende evo vardı aynı problem olmuştu robotik kısmı mı ne arızalı demişlerdi .o zaman otomatik vites arızası tamir eden bir kaç firma ile görüşmüştüm biz bakmıyoruz servis ilgileniyor gibi şeyler söylediler serviste robot değişmişti sonra düzeldi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...