İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Far Cilası

Levent Güzelkalp

Recommended Posts

Levent Güzelkalp

Selamlar aracının 13 yildir üzerinde olan farları epey sararmıştı sanayide 80 tl karşılığında temizlettim o işlem sırasında yanında değildim nasi yaptılar bilmiyorum ama ilk günkü gibi olmuş. Benim sormak istediğim bu halini korumak için kendimin uygulayacağı bir ürün tavsiye edermisiniz sanırım far cilası olarak geçiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Vernik atılmış mı. Bu önemli. İyi bir vernik atılmış ise uzun süre dayanacaktır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Vernik atılmış mı. Bu önemli. İyi bir vernik atılmış ise uzun süre dayanacaktır.
Attık dediler. aslında sormak istediğim bu parlaklığı süresini nasi uzatabilirim vernik cila vb
kötü bile olsa koruyor. ama vernik yoksa 2 ayda matlaşır tekrar.
Abi var mi önerebileceğim vernik
Şeffaf folyo yapanlar da var.
valla abi edirnede duymadım hic
Yorum bağlantısı
Tuncay Çataloğlu

Akrilik vernik olması lazım. Ben focusa kendim uygulamıştım. Sanayide boya malzemesi satan yerler sprey kutusuna basıyorlar. 

24 saat içinde sıkman lazım demişti satan usta. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bende son durumu aktarayım,  bir ara far parlatma ve koruma için çin malı soft99 diye bir ürün kullanmıştım, 2 sene kadar dayanıyor millet, sonrasında işi bitiyor, işi bitince far daha kötü oluyor va artık zımparada atsanız yine bunu uygulasanızda eski haline dönmüyor, idare eder oluyor, bu arada akrilik vernikte işe yaramaz, buda geçici çözüm, işe yaramaz derken 2 sene falan anca, sonra yine aynı macera....

olay şu: vernik yada soft 99 gibi bir madde kullandıktan sonra far ikinci kez sarardımı artık iş değişiyor, ya yeniden zımpara vs. yapıp bunları kullanacaksınız ve orjinalden daha geride ama idare eder farınız olacak yada yenisini alacaksınız, bende 2. duruma geldim, şimdi yapacağım şey kolay, yedek (tayvan) farlarımın camlarını orjinallere takacağım, eskileri yedek fara, al sana 10 sene daha dayanan far :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tuncay Çataloğlu yazdı:

Akrilik vernik olması lazım. Ben focusa kendim uygulamıştım. Sanayide boya malzemesi satan yerler sprey kutusuna basıyorlar. 

sertleştirici koyuyorlar da ondan. 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Benim 24 saat geçti en erken p.tesi sıkabilirim gibi duruyor umarım ise yarar
bende son durumu aktarayım,  bir ara far parlatma ve koruma için çin malı soft99 diye bir ürün kullanmıştım, 2 sene kadar dayanıyor millet, sonrasında işi bitiyor, işi bitince far daha kötü oluyor va artık zımparada atsanız yine bunu uygulasanızda eski haline dönmüyor, idare eder oluyor, bu arada akrilik vernikte işe yaramaz, buda geçici çözüm, işe yaramaz derken 2 sene falan anca, sonra yine aynı macera....

olay şu: vernik yada soft 99 gibi bir madde kullandıktan sonra far ikinci kez sarardımı artık iş değişiyor, ya yeniden zımpara vs. yapıp bunları kullanacaksınız ve orjinalden daha geride ama idare eder farınız olacak yada yenisini alacaksınız, bende 2. duruma geldim, şimdi yapacağım şey kolay, yedek (tayvan) farlarımın camlarını orjinallere takacağım, eskileri yedek fara, al sana 10 sene daha dayanan far [emoji4]
Bende iki adet alirim gibi duruyor abi seneye
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Levent Güzelkalp yazdı:

Bu ürünü alıp sürse ise yarar mid63528953506a2da9f6686a542b88712.jpg

Acaba bu urun koruma(cizilmemis solmamis ) fara fayda saglarmi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Cihangiroğlu yazdı:

olay şu: vernik yada soft 99 gibi bir madde kullandıktan sonra far ikinci kez sarardımı artık iş değişiyor, ya yeniden zımpara vs. yapıp bunları kullanacaksınız ve orjinalden daha geride ama idare eder farınız olacak yada yenisini alacaksınız, bende 2. duruma geldim, şimdi yapacağım şey kolay, yedek (tayvan) farlarımın camlarını orjinallere takacağım, eskileri yedek fara, al sana 10 sene daha dayanan far :)

Kask vizörü için ne yapmak lazım ? Benim vizörü farcı pırıl pırıl yaptı ama sevincim 5 kullanım sürebildi. Plastx ile parlattım ama ince çizikler duruyor hala :) İkinci vizörü kendim yapayım dedim iyice mundar oldu. Gerçi çok param olduğu için dert etmiyorum ama vizörün yenisi 400 lira :shok:

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

o incecik çizikler için işe yarayabilecek tek şey eski CD ve DVD lerin yüzeyini parlatmakta kullanılan cilalardır. küçücük tüpte satılıyor ve optik yüzeylerin parlatılması için üretilmişler. ben fotoğraf makinesinin akrilik vizörünü cilalayıp kısmen çalışır hale getirmiştim o derece etkilidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Selçuk Keleş yazdı:

Kask vizörü için ne yapmak lazım ? Benim vizörü farcı pırıl pırıl yaptı ama sevincim 5 kullanım sürebildi. Plastx ile parlattım ama ince çizikler duruyor hala :) İkinci vizörü kendim yapayım dedim iyice mundar oldu. Gerçi çok param olduğu için dert etmiyorum ama vizörün yenisi 400 lira :shok:

ne yaparsan yap hepsi geçici oluyor ne yazıkki, en sağlamı yeni vizör al ve kaliteli tam şeffaf cam filmiyle kapla fikri geldi aklıma, optik olarak etki etmiyorsa cam filmi işe yarar gibime geldi, bir dene istersen, kaskta nasıl verim alınır acep, denemeside ucuz hem... film bozuldukça yenilersin  gıcır kalır vizör ne güzel...

bu tarz birşeylerde var nedir acep?

https://www.hepsiburada.com/shark-race-r-race-r-pro-yaris-vizor-filmi-vz1540p-pm-otan010057

sanırım bunun gibi birşey işe yarar, pinlock gibi, buda tersi dışa takılan vizör koruması

https://tr.aliexpress.com/item/33007413464.html?src=google&albslr=230978687&albch=shopping&acnt=494-037-6276&isdl=y&slnk=&plac=&mtctp=&albbt=Google_7_shopping&aff_platform=google&aff_short_key=UneMJZVf&albagn=888888&albcp=1626564367&albag=64738897867&trgt=296904914040&crea=tr33007413464&netw=u&device=c&gclid=EAIaIQobChMIkvrh6eeB4wIVyBoYCh3m2AO9EAYYAiABEgJkUvD_BwE&gclsrc=aw.ds

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Kask vizörleri kırılmaya karşı dayanıklı esnek malzemeden olduğu için temizlenemiyormuş.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Bu üründen aldim şu anda kargoda gelince uygulamasını yaparım artık umarım ise yarar95e1c25dd393d291c19e1dfc27bf8be9.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...