İçeriğe Yönlendir

Ege - Akdeniz'de Tatil İçin Villa Kiralama

Metin Genç

Recommended Posts

Metin Genç

Merhaba arkadaşlar. 

Bu yıl ilk defa Tatil için Villa kiralamak İstiyorum. 7 gün kalabilirim, denize yakın olmasını istiyorum, Güney veya ege de olabilir

Villa kiralarken nelere dikkat etmeliyim, kiralayana ne sormalıyım? Ödemeyi nasıl yapmalıyım? daha önce hiç böyle tecrübem olmadı. Kazıklanmayalım.

Önereceğiniz bu işlerle uğraşanlar var mıdır?

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
(düzenlendi)

Ben daha önce villa sepeti sitesinden Fethiye'de 1 hafta kiralamıştım. Kendi havuzu vardı, her akşam sözleşilen saatte gelip bakımını yaptılar. Her gün (biz kendi eşyalarımızı getirdiğimiz için ihtiyaç olmadı) çarşafları yenilediler. Ücret peşin alınır. Aynı ev kiralamak gibidir. Evdeki bütün eşyalar kiraladığınız süre boyunca size aittir. Herhangi bir eşyaya zarar verirseniz bedelini ödersiniz. Bunun haricinde korunaklı olmasına ve garajı olmasına dikkat edin.

tarihinde Cihat Küçükay tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Kurumsal firmalarda sorun yok da. Şahıs ilanlarına dikkat edin. Çok dolandırıcılık oluyor. İyi araştırın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Cihat Küçükay yazdı:

En sevdiğim konu açılmış. 

Cihat neresi biraz daha detay alayım. Planım var. Direk link vs ne kadar bilgi varsa hepsini saat 18e kadar masamda istiyorum. Şimdi çekilebilirsin ✈️

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emin Onuk

Bende bu sene villa düşünüyorum. Yeni çocuğumuz oldu çocukla beraber otel de yapamayız diye düşünüp villa da karar kıldım ama bende aynı şekilde nereden nasıl tutarım bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Emin Onuk yazdı:

Bende bu sene villa düşünüyorum. Yeni çocuğumuz oldu çocukla beraber otel de yapamayız diye düşünüp villa da karar kıldım ama bende aynı şekilde nereden nasıl tutarım bilmiyorum

neden yemekleri kim yapacak bulasagı kim yıkayacak hanım cocuklamı ugrassın yemeklemi. denize git gel bu işlerle ugras yeni cocukla zor gibi gelmez mi

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mahmut Yıldız yazdı:

Benim yaz tatili için gideceğim yer

Hiç rahat değil. Sayarken hep hata yapıyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Metin Genç yazdı:

Merhaba arkadaşlar. 

Bu yıl ilk defa Tatil için Villa kiralamak İstiyorum. 7 gün kalabilirim, denize yakın olmasını istiyorum, Güney veya ege de olabilir

Villa kiralarken nelere dikkat etmeliyim, kiralayana ne sormalıyım? Ödemeyi nasıl yapmalıyım? daha önce hiç böyle tecrübem olmadı. Kazıklanmayalım.

Çok dolandırıcı var. Başka evlerin resimleri ilan açıyorlar ön ödemeyi alıyorlar. sonra gidiyorsunuz ev yok.

Bir kaç arkadaşım sahibinden üzerinden açılan ilanla dolandırıldılar.

Bu konuda dikkatli olunuz. 7 gün gideceğinize 5 gün gidin 5 yıldızlı otele gidin tatiliniz tatil gibi olsun.

iyi tatiller.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Tatile gidesim geldi. :)

sen daha yeni gelmedin mi hele dur bakalım hiç gitmeyenler var :) 

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

bende aynısını diyecektim ama yazmaya üşendim. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Karadağ
(düzenlendi)

2-3 aile gidecekseniz veya aileniz kalabalıksa villa mantıklı ama, kalabalık değilseniz tercih etmeyin bence.

Biz 3 sene havuzlu villada tatilimizi geçirdik. Villasepeti nden  kiralamıştık yanlış hatırlamıyorsam. 1 sene belekte, 2 sene kalkan/üzümlü köyünde.

Emin Onuk yazdı:

Otel düşünürseniz Barut hemera veya Barut B suits önerebilirim. Fiyatlar biraz yüksek ama bebek konseptin de çok iyiler.

tarihinde Murat Karadağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Merhaba arkadaşlar. 

Şahıstan kiralamayın bir arkadaşım kapora gönderdi yolla cıktı çoluk çocuk 500 km deyken biz başkasına daha uzun verdik kiraya verdik diye kapora iadesi ile karsilasti
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Mehmet Göktürk yazdı:

Deniz olmayacaksa bizim yaylada olabilir.

Hocam sizin yaylaniz mi var 😱

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Erdoğan Temur yazdı:

bende aynısını diyecektim ama yazmaya üşendim. :)

Bende yazacaktım 😃

Mehmet Göktürk yazdı:

Varmı müstakil havuzlu filan 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Bende 2 izin daha var. Sivas'a mı gideyim Datça'yamı gideyim bilemedim.. 

Tasarruflarımızı harcıyacak yer arıyoruz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Oktay Demirağ

Tam da bugün giriş yaptık. Biz tatilvillam dan Kalkan da 7 gece olarak 5000 e kiraladık.(https://m.tatilvillam.com/kiralik-yazliklar/villa-hazal/) Çocuk havuzu olması jakuzi olması etrafı kapalı olması bizim için önemliydi. Biz de ilk defa kiralamamiza rağmen beklentimizin çok üstünde çok temiz bulduk. Önce tatilvillam'ın ofisine gittik. Oradaki tüm ödemeyi yaptıktan sonra görevli eşliğinde villaya yerleştik. Girmeden 500 TL depozito ödedik. Demirbaşlara zarar gelmesi durumunda (bardak tabak çanak hariç) depozitodan karşılamıyormuş. Sabah 5 de bahçe ve havuz için görevli gelip temizlik ve bakımını yapıyor.

Günün sonunda biz bir bebek + 2 Çocuk + 3 yetişkin olarak oldukça rahat edeceğimizi düşünüyoruz.

Kesinlikle tavsiye ederim. Iyi tatiller

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Villa işini geçen sene kurbanda akrabalara yaptık. 12-13 kişi varlardı, müstakil havuzu gece gündüz kullandılar iyi oldu. Bizimki biraz denize uzaktı o nedenle sadece 1 kez denize girdiler ama çok da sıkıldıklarını söyleyemem. Yine de denize çok uzak olmasa iyi olurdu. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Mahmut Yıldız yazdı:

Benim yaz tatili için gideceğim yer

Kiraladığın gün boyunca dolarlar da senin mi abi? 

Çıkarken istemesinler :D 

Yorum bağlantısı
Metin Genç
Erdoğan Temur yazdı:

Çok dolandırıcı var. Başka evlerin resimleri ilan açıyorlar ön ödemeyi alıyorlar. sonra gidiyorsunuz ev yok.

Bir kaç arkadaşım sahibinden üzerinden açılan ilanla dolandırıldılar.

Bu konuda dikkatli olunuz. 7 gün gideceğinize 5 gün gidin 5 yıldızlı otele gidin tatiliniz tatil gibi olsun.

iyi tatiller.

Oteli de düşünmedim değil ama geçen sene aile odası 5 yıldız harika bir otele 4.500 TL civarı ödedim. Bu sene de aynı otele bakayım dedim, 15bin e yakın fiyat çektiler, indirimle 11bin MİŞ. yuh yani yuh. oteli de zehir ettiler kendi ülkemizde

Mehmet Göktürk yazdı:

sizin yayla neresi üstadım?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...