İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Trend Araca, Titanium Gösterge Takılması

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

Merhaba, corollayı satma evresindeyim 2009 trend mondeo ile takas için el sıkıştık. Bu aracın gostergeleri, titanium gostergeye çevrilebilirmi, dijital ekranın fonksiyonlarında herhangi bir kayıp olurmu ? Rusyada birisi varmış convert+ ekran icin yazılım yapıyormuş dijital hız gostergesi vs. Vagcom tarzı eklentiler, sonradan takılan göstergenin üzerine bu yazılım uygulanabilirmi ? Acil olarak bu bilgi bana lazım :) fotoğraflar temsilidir. 211f3f0462821e59fed25c0fcdc87eca.jpgda83bfbee5231b0b8578558bd2dbcbe5.jpg

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Ebrar Tüfek yazdı:

Rusyada birisi varmış

O kişilerden biriyle zamanında mailleşmiştik, fakat yapacağı işlemi ben pek güvenli bulmadım ve yaptırmadım, yani 3-4 modifikasyon için komple sistemi kaybetmeyi göze alamadım, elemanda zaten bozulursa karışmam tarzı konuşuyordu.

Yorum bağlantısı

Kendisine ulasabilirseniz konun uzmanı ankarada erkan dikici ve serkan en son tan otodaydilar.tel numarasi telefon değişikliği sebebiyle kayboldu.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Hasan Karabekiroglu yazdı:

O kişilerden biriyle zamanında mailleşmiştik, fakat yapacağı işlemi ben pek güvenli bulmadım ve yaptırmadım, yani 3-4 modifikasyon için komple sistemi kaybetmeyi göze alamadım, elemanda zaten bozulursa karışmam tarzı konuşuyordu.

Peki trend gostergeyi ekranli titanyum gosterge ile degistirme konusunda ne dusunuyorsunuz ? Evet internette rusyadaki kisi ile ilgili guvenli olmadigina dair bilgi aldim forumlardan 

Buhari Aygün yazdı:

Kendisine ulasabilirseniz konun uzmanı ankarada erkan dikici ve serkan en son tan otodaydilar.tel numarasi telefon değişikliği sebebiyle kayboldu.

Foruma uyelermi acaba verdiginiz isimler 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Ebrar Tüfek yazdı:

Peki trend gostergeyi ekranli titanyum gosterge ile degistirme

Yanlış anlaşılmasın ama bence gereksiz bir masraf ve uğraşı olur, eğer ki araç ile ilgili bilgileri bir ekranda görmek istiyorsanız, araçtaki teybi android yapın bir tane odb cihazı bağlayın torque veya benzeri programlar ile bütün bilgilere ulaşmanız mümkün...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek yazdı:

Peki trend gostergeyi ekranli titanyum gosterge ile degistirme konusunda ne dusunuyorsunuz ? Evet internette rusyadaki kisi ile ilgili guvenli olmadigina dair bilgi aldim forumlardan 

Foruma uyelermi acaba verdiginiz isimler 

Fordclup iken uyeydi sonra çıktı ama diğer formlardan ulasabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Yanlış anlaşılmasın ama bence gereksiz bir masraf ve uğraşı olur, eğer ki araç ile ilgili bilgileri bir ekranda görmek istiyorsanız, araçtaki teybi android yapın bir tane odb cihazı bağlayın torque veya benzeri programlar ile bütün bilgilere ulaşmanız mümkün...

Uygun bi fiyata yakin tanidigim birinde buldum araci, basina bi hal gelmezse maddi acidan bir sorunla karsilasmadigim surece 4 5 yil binmeyi planliyorum. Masrafi gozden cikardim uzun yillar zevkle binecegim bir araca donusturmek istiyorum. Convers+ kadran, trend gosterge ile degisim yapildiginda butun fonksiyonlari calisirmi ? 

Yardim edecek kimse yok heralde :)

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Göstergeye harcanacak paraya bu şekilde bir ekran ve güzel bir de tesisat yapılır sanırım.

Göstergeden de daha faydalı olacağı kesin.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Ben olsam ben de gösterge değişimi yapardım, hatta trend Mondeo almadım, gösterge Focus gibi duruyor :)

Almancası olan yardım eder sanırım ben anlamadım tam kapasite çalışıyor mu.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Murat Atagenç yazdı:

Göstergeye harcanacak paraya bu şekilde bir ekran ve güzel bir de tesisat yapılır sanırım.

Göstergeden de daha faydalı olacağı kesin.

Tesisatim var. Aracta ekranda var. Gostergenin ilanini da buldum. Sadece uyarmi fonksiyon kesintisi olmadan kullanilirmi diye soruyorum.

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Ben olsam ben de gösterge değişimi yapardım, hatta trend Mondeo almadım, gösterge Focus gibi duruyor :)

Almancası olan yardım eder sanırım ben anlamadım tam kapasite çalışıyor mu.

Cok makul bir takas geldi ayni km titanium olanlari 6 7 bin lira daha pahali :) bu yuzden bende gostergeyi degismek istiyorum

Yorum bağlantısı
Yılmaz Gökçe

Görsellik dışında bir katkısı yoksa uğraşmaya değmez bence...

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Gösterge alırken dizel benzinli olayına dikkat edin.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ebrar Tüfek
Sedat Demircan yazdı:

ne oldu araç alınıp yapıldı mı :)

Aracın arızaları vardı konuşurken yaptırıp veririz denildi anlaştık üstüne verilecek parayı hazırladık. Direksiyon kutusu arızası var, satıcı yaptırıp verecekti 3 tane ayrı yere gitti yapamadılar. Bi kaç yerde daha sıkıntı vardı. Sonra böyle alıyorsan al moduna girildi bizde güle güle dedik. 2004 vw multivan aldım iyiki mondeo nasip olmamış :)

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan

hadi hayırlı olsun o halde..direksiyon kutusu ne haldeydi de kimse yapamadı ya hayret ettim.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sedat Demircan yazdı:

hadi hayırlı olsun o halde..direksiyon kutusu ne haldeydi de kimse yapamadı ya hayret ettim.

Araba gelişigüzel toplanmış, ustalar ellemek istemiyor. Bende anlamadım ne sorun vardı da yapamadılar, zaten sonra birisi satın aldı 3 gün sonra çorumda bi galeriye verdi arabayı. Galerinin fiyatı benim alcağım fiyat tı. Demekki alan kişi nasıl ölü fiyata verdiyse :)Teşekkürler 

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
İbrahim Ünsal

2010 dizel otomatik trend aracıma 3 ayrı Convers gösterge taktım hepsinde kontağı çevirince sürekli uyarı sesi geldi kesemedim. cihaza bağladığımda rcm modülünde iletişim hatası veriyor başına gelen oldu mu hiç ya da nasıl çözüm bulabiliriz

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Takacağınız convers makyajlı tipe mi ait yoksa eski tipe mi, yani yakıt göstergesi ve hararet göstergesi analog olarak var mı yok mu, yoksa makyajlı tip, varsa eski tip, sizin araç 2010 olduğu için eski tip takacaksınız, bir de araç dizelse gösterge de dizele ait olacak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Aklıma şimdi gelmişken yazayım, akü artı kutbu söküp eski göstergeyi ayırın ve yenisi i takın. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Ünsal
(düzenlendi)

Mustafa Bey dediklerinizin tamamını uyguladım yukarıdaki videonun aynısını yaptım eski tip olan 6bin devirli dizel otomatik gösterge taktım birebir aynısı denediklerimin hepsi. ne yaptıysam çözüm bulamadım. rcm modülü airbag iletişim hatası veriyor . sürekli uyarı sesi geliyor

tarihinde İbrahim Ünsal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)
İbrahim Ünsal yazdı:

Mustafa Bey dediklerinizin tamamını uyguladım yukarıdaki videonun aynısını yaptım eski tip olan 6bin devirli dizel otomatik gösterge taktım birebir aynısı denediklerimin hepsi. ne yaptıysam çözüm bulamadım. rcm modülü airbag iletişim hatası veriyor . sürekli uyarı sesi geliyor

Veziroğlu var Serikte, bana bu konuda sorun olursa gel yaparız demişlerdi, onlara bir uğra istersen, ya da kendin anlıyorsan forscan elmconfig ile gösrerge tipi ve araç özelliklerine göre göstergenin yeniden programlanması gerekebilir. Airbag sayısı tutmuyordur.

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Ünsal

sorunu hallettim. kazasız bir araçtan airbag açmamış buldum taktım sıkıntı yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Vesileyle şunu da öğrendik kazalı mondeo araçlar göstergeye de hata yazıyor. 

İbrahim Ünsal yazdı:

sorunu hallettim. kazasız bir araçtan airbag açmamış buldum taktım sıkıntı yok.

Halletmenize sevindim. Antalya da gösterge aradım çıkmacılarda ama bulamamıştım. Nereden kaça maloldu. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...