İçeriğe Yönlendir

Güney Turu

Tolga Erdem

Recommended Posts

Tolga Erdem

Hedef 10 gün de Adana ,Mersin ,Hatay ,Antep ,Urfa ,Mardin  ve Diyarbakır illerini gezmeyi planlıyorum.Nerede ne yenir kaçırmak istemiyorum.Nereleri görmeliyim ?Desteklerinizi bekliyorum.Öğretmen evi  ve Dsilerde kalmayı planlıyorum. Tabi o konu da da alternatiflere açığım.

Yorum bağlantısı

Hafta sonu diyarbakirdaydim

ciger yedim fena degildi sabah mutlaka ye derim

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

nerde yediginize bagli🤔 Acaip nefis yapan yerler var..

Ali Gök yazdı:

Hafta sonu diyarbakirdaydim

ciger yedim fena degildi sabah mutlaka ye derim

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer yazdı:

nerde yediginize bagli🤔 Acaip nefis yapan yerler var..

biri ciğerci remzi idi fena değildi. sonra arkadaşım orda gittikleri bir arabacı varmış sura yakın bir ara sokakta oraya götürdü. o ateş ediyordu işte :D 

Yorum bağlantısı
Emre Durna
(düzenlendi)

Merhabalar ,

Adana' da sanayi içerisinde ''Ciğerci Kel Mahmut ''  Gaziantep'te  kale altında ''Kebabçı Necdet '' var oralarda yiyebilirsiniz. Ayrıca sabah erken gidebilirseniz(11:00 e kadar sonrasında kalmadığı için dükkanı kapatıyorlar) çarşı içerisinde 'katmerci zekeriya usta '' var. Mutlaka uğramaya çalışın.  Salaş yerlerdir ama mükemmeldir. Bu arada Google maps 'e yazdığınız da kapısında kadar götürüyor.

tarihinde Emre Durna tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Ş. Urfa Halfeti'yi muhakkak muhakkak muhakkak görün derim. Harika bir yer. 

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Osmaniye den geçerken de Akdeniz Lokantasını sorun... fiyat olarak da lezzet olarak da memnun kalır, yola devam edersiniz. 

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Bu aralar gerçekten havalar çok sıcak bu şehirleri sıcakta gezmek zevk işi :) iyi tatiller iyi gezmeler dilerim 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben de bunu yazacaktım, bu sıcaklı iyi cesaret, ben olsam kasım-mart arası giderim, sonrasında adım atmam. Zaten sıcakta yemek de yenmez

Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek
(düzenlendi)

Malum 2019 Göbeklitepe yılı ilan edildi urfaya gittiğinizde kesinlikle görülmesi ve gezilmesi gerekli yerlerde birisi abilerimizinde dediği gibi eski halfetide de tekne turuna katılabilirsiniz batık şehir var sıcağı dert etmeyin bi şekilde alışıyorsunuz güneş gözlüğünüz yanınızda bulunsun ayrıca balıklıgöl ve yanı başındaki halil ibrahim sofrasında da urfa kebap yemenizi tavsiye ederim ayrıca antepde de Zeugma müzesinde de köklü bi tarihinde olduğunu unutmayın.. şimdiden iyi tatiller hayırlı yolculuklar size

tarihinde Tamer Olcay Çiçek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Konuyu takipteyim kurban bayramından sonra 20 gün kadar o bölgeyi gezme planlarımız var.

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Konuyu takipteyim kurban bayramından sonra 20 gün kadar o bölgeyi gezme planlarımız var.

Sen gel Erdoğan abi, hallederiz [emoji1]
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Hedef 10 gün de Adana ,Mersin ,Hatay ,Antep ,Urfa ,Mardin  ve Diyarbakır illerini gezmeyi planlıyorum.Nerede ne yenir kaçırmak istemiyorum.Nereleri görmeliyim ?Desteklerinizi bekliyorum.Öğretmen evi  ve Dsilerde kalmayı planlıyorum. Tabi o konu da da alternatiflere açığım.

Mersinde tantuniyi neredeyse her yer güzel yapıyor, tabi orda yaşayanlar daha iyi bilir.
Adana’da Ahmet Kiriş abimin bizi götürdüğü yer mükemmel lezzetliydi, doğdum doğalı bu topraklarda yaşadım, daha öyle güzel kebap yemedim.
Kebapçı Abbas, Asri mezarlığın yanında. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Hatay tarafına gelecekseniz, ben Dörtyol ilçesindeyim, yardımcı olurum.
Yemek yiyecekseniz burda, İskenderun’da Sanayi Sitesinde Dönerci Süleyman var, tavuk dönerin kralını yapıyor.
Et dönerde ise Dönerci İsmail tek geçerim.
İkisi de sanayi sitesinde İskenderun’da.

Belen’de Kurtoğlu ya da Koca Yusuf’a gidin, Belen tava yiyin.

Deniz mahsulleri isterseniz, İskenderun Karaağaç’ta Şirinyer Restoranta gidin, envai çeşit mezelerle, balıkları gömün [emoji1]
Bölgenin en iyisidir.

Antakya Merkezde ise Uzun Çarşıya gidip Pöç kasabını bulun, kağıt kebabı ya da Antakya tava yiyin.

Künefeyi Kral Künefede yiyin.

Başka da aklıma bişey gelmiyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolga Erdem

Derliyorum topluyorum hepiniz varolun sağolun. Tarih sebebi hem arkadaş düğünü hem gezmek .İzmirliyiz kavrukluğumuz işe yarar inşallah :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...