İçeriğe Yönlendir

S-Max - Klima Problemi

Emir Emre Demir

Recommended Posts

Emir Emre Demir

Herkese selamlar. Geçen yıl oldukça iyi çalışan klima bu sene hiç soğuk vermemişti, klima gazı bitmiş ve kontrol amacıyla 600gr dolması gereken gaz 300gr basılıp kaçak olup olmadığını tespit etmek için 3 hafta sonra gelin dendi neyse bu cuma gideceğim lakin sıkıntı şurada ki ; sol yan cam havalandirma ve orta sol havalandirmadan hafif soğuk üflerken, orta 2.ve 3.sira ve sağdaki cam havalandirmasindan hiç soğuk uflemedigini gördüm. Polen filtresi geçen ağustosta değişmişti. Problem sizce ne olabilir? Başına bu durum gelen varsa yardimci olabilirmisiniz ? Teşekküler.

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Aynısı hem S-max de hemde fiorino da başıma gelmişti ve eksik gaz tamamlayınca sorun çözülmüştü.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Gaz eksik herturlu sorun basgosterebilir.Gaz tamamlandiginda tum menfezlerden kontrol yapilmali. eger o durumda da sorun devam ediyosa tikaniklik var diyebiliriz.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bazı araçlarda gaz eksilince klima fanı sürekli çalışıp kompresörü kalan gaz ile soğutmaya çalışıyor. dikkat. kontrol üniteleri pahalı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Gaz eksiği kontrol edilip tamamlandıktan sonra sorun devam ederse dijital klimayı resetleyin. Sizin araçta nasıl yapılıyor bilmiyorum ama youtube’da muhtemelen vardır. Aynı sistemi kullanan mondeo için olan resetleme işlemlerine de bakabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Emir Emre Demir

Tsk yanitlar icin cuma gunu tamamlattirip tekrar bir kontrol saglayacagim. Bakalim sonuc ne olacak. 

Yorum bağlantısı
Muhammed Lütfullah Bozkurt

Evet bende böyle bir konu için bakınıyordum.

Yaz gelemeden klima gazının eksik olduğunu tespit ettim ve gazı bastık. 630gr civarı.

Fakat yaz geldi ve arabada klima yetersiz kalıyor 3-4 derece üflemesi gerekirken sanki 10-12 derece üflüyor gibi. orta menfezler biraz daha iyi sağ ve sol biraz daha ılık. Ana sebep ne olabilir

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Evet bende böyle bir konu için bakınıyordum.
Yaz gelemeden klima gazının eksik olduğunu tespit ettim ve gazı bastık. 630gr civarı.
Fakat yaz geldi ve arabada klima yetersiz kalıyor 3-4 derece üflemesi gerekirken sanki 10-12 derece üflüyor gibi. orta menfezler biraz daha iyi sağ ve sol biraz daha ılık. Ana sebep ne olabilir

Sıcak hava girişi tam kapanamıyordur
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sıcak hava girişi tam kapanamıyordur

Mantıklı. buna nasıl bakacam

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir oto elektrikçi baksa iyi olur.
Hava giriş kapakları var. Hangisi nasıl çalışıyor. Kurcalayıp gördüğümüz şeyler değil

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Hocam Şırnak'ta usta çok az. Daha klimanın az soguttuguna inandıramadım hiçbirini. :)

Sanırım sizin dediginiz olay için iç tarafın baya sökülmesi gerekiyor.

Ondan önce mümkünse aynı araca sahip olan bi abimiz, klima motorundan gelen soguk borunun kaç derece olduğunu söyleyebilirse daha iyi olur. eger soğukluk aynıysa dediğiniz gibi kapakta problem olabilir.

Gaz basılan cihazda HP degeri iyi dedi elektirikçi, kurutucuda problem olabilir onu degiştirelim dedi.

tarihinde Muhammed Lütfullah Bozkurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...