İçeriğe Yönlendir

S-Max - Elektrikli Bagaj Kapağı

Osman Karaca

Recommended Posts

Osman Karaca

Merhabalar.

Forumda ilk mesajım. 6 aydır 2006 model Ford Smax kullanmaktayım.

Çok konforlu, donanımlı bir araç. Ancak benim gördüğüm eksiklerden birisi bagaj kapağının elektrikli olmaması. Zira kütlesinden dolayı ağır olduğu için kapağı açarken tutmazsanız sert şekilde açılıyor ve çarpıyor. (Benim ufak kız açarsa onu uçurur mesela :) ) Kapatmak için de baya bi kas gerekiyor.

Bu kapağı amortisör değişimi gibi çözümler ile elektrikli hale getirme şansımız yok mu acaba?

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

slam stop türkiye ile irtibata geçerseniz gerekli bilgiyi alırsınız...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Osman Karaca yazdı:

Zira kütlesinden dolayı ağır olduğu için kapağı açarken tutmazsanız sert şekilde açılıyor ve çarpıyor. (Benim ufak kız açarsa onu uçurur mesela :) ) Kapatmak için de baya bi kas gerekiyor.

Elektrikli olsa veya yapılabiliyorsa iyi tabiki.. 

Ancak 

Mevcut hali bozukmuş gibi geldi bana. Elektrikli yaptıramazsanız amortisörlerini değiştirin. Rahatlayacaktır. 

Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

2008 ve 2016 kullandım. Bir sorun yoktu. Ama dediğiniz gibi bayağı güçlü fırlatmaz ama bırakmasa kaldırır.☺️

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Yapılmaz diye birşey yok bence. Benzer bir aracın elektrikli amortisörü takılabilir ama maliyetli bir iş olur çünkü işçiliği geçtim parça fiyatları oldukça pahalı. 
Yeni nesil araçların çoğunun bagaj kilidi elektrikli zaten uygun ölçülerde elektrikli amortisörü takıp 1-2 kablo bağlantısı yapılarak halledilebilecek birşey.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yapılır da aliden falan bakıyorum Touareg Tucson için falan olanlar 1000 2000 dolar mı öyle birşeydi :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Yapılır da aliden falan bakıyorum Touareg Tucson için falan olanlar 1000 2000 dolar mı öyle birşeydi [emoji4]
TRY 1,890.08 22%OFF | Otomatik Elektrikli Kuyruk Kapısı FORD C-MAX S-MAX 2016 2017 2018 2019 Uzaktan Kumanda Araba bagaj kapağı lifti
https://s.click.aliexpress.com/e/EuWvIkoeB

[emoji4]
Miktari dogru para birimini yanlis hatirlamisim :)
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Yanlış bagaj amortisörü takılmış olabilir mi ?

Bana bir yanlışlık var gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç

Benim S-Max aracımda  öyle birden açılma gibi bir durum yok. Hiçbir bagajda öyle durum olmaz zaten. Sizin amortisörlerde sıkıntı var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...