İçeriğe Yönlendir

Kalorifer-Klima Temizleme Yöntemleri Hakkında

Celal Aydın

Recommended Posts

Celal Aydın
Polen filtresini çıkartmak neden gerekiyor, temizleyici spreyin filtrede biriken bakterileri temizlemeye  de faydası olmaz mı?

Filtreyi nemlendirir, yapışkan yüzey oluşturur, tozu yüzeyine olması gerekenden fazla yapıştırır, gözenekler tıkanır, hava geçirgenliği düşer, klima istenilen soğutmayı yapamaz.

Zaten sökmüşken filtreyi yenisi ile değiştirmek gerekir.
En sağlıklısı budur.
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Bugün uyguladım bende klima temizlemek için köpüğü. Keşke şimdiye kadar uygulasaydım. Klimadan gelen o kötü kokuların hepsi gitti. Içerisi güzel kokmaya başladı. Hatta benden görüp diğer arkadaşlar da uygulamak için sipariş verdiler. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

kaç senedir uygulanmıyordu peki? çoksa o koku bir süre sonra geri döner haberin ola....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Bugün uyguladım bende klima temizlemek için köpüğü. Keşke şimdiye kadar uygulasaydım. Klimadan gelen o kötü kokuların hepsi gitti. Içerisi güzel kokmaya başladı. Hatta benden görüp diğer arkadaşlar da uygulamak için sipariş verdiler. 

Klima peteklerinden mi uyguladınız?
Yoksa tahliye borusundan mı?
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Klima peteklerinesıktım ve polen filtresi kabına sıktım bol bol köpüğü. Yarım saat bekledim. Sonra 10 dk çalıştırdım klimayı son ayarda. 

Ali Cihangiroğlu yazdı:

kaç senedir uygulanmıyordu peki? çoksa o koku bir süre sonra geri döner haberin ola....

Abi araba 1 seneden fazla bende. Benden önceki sahibinin de uyguladığını hiç düşünmüyorum. Ben ilk defa uyguladım. Peki koku geri dönerse ne yapmak lazım?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

full banyo :)

kanallar, petek, sökülebiliyorsa fan pervanesi temizlenecek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
Ali Cihangiroğlu yazdı:

full banyo :)

kanallar, petek, sökülebiliyorsa fan pervanesi temizlenecek

Diyorsun ki gusül abdesti alınacak:biggrin: Tek bir kuru yer kalmayacak :biggrin: o işte zor. Benim elimden gelmez her tarafını sökmek takmak. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Serdar Göktaş yazdı:

Diyorsun ki gusül abdesti alınacak:biggrin: Tek bir kuru yer kalmayacak :biggrin: o işte zor. Benim elimden gelmez her tarafını sökmek takmak. 

sökme, 2 tüp hortumlu köpük al, polen filtresini sök, önce tüpün birini havalandırmalarda bolca sık bitir, sonra aracı lifte al, su tahliye hortumundan 2. spreyi hortumuyla sokuşturup sık ve tamamını boca et, daha sonra spreyin hortumunu çıkar onu bir fısfıs şişsesine tak birşekilde ve şiseye su doldurup üstten tekrar hava çıkışlarından bolca sık durula, iş tamam, klimayı aç tam güç çalışsın, kuruyunca filtreyi geri tak :)

yada fısfıs şişeye az su ile mesela mark mutfak temizleyici doldur ve hortumla menfezlerden sık, hazır spreye para vermek istemiyorsan buda olur, ben evdeki klimayıda seyretilmiş bu karışımla yıkıyorum mesela, cillop oluyor, sök tak yok :) en son suyla fısfıslayıp durulamayı unutma ama....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...