İçeriğe Yönlendir

Ötv Kaldırılacak mı? Büyük Araç Arayışı

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

parası olan = parasına para katar bu devirde

zaten esas sıkıntıda bu ya, parası olan yatmayacak üstüne yattığı yerde koymayacak, bacası tüten yatırım yapmadığı sürece o para vergilerle eriyecek düzen olamlı ve o vergileri yerinde kullanan devlet olmadıktan sonra bu iş düzelmez, tabii bu işin sadece basit bir yönü, esas sorun bizde...

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

Özellikle makam sahibi olanlar gereksiz israflarını azaltta ciddi oranda giderler düşer.

Örnek olarak bizim yeni belediye başkanımız, kiralık olan makam aracını geri verdi(Q7) çalışma saatlerinde belediyenin sıradan araçlarını kullanıyor. Mesai saatleri dışında özel aracını kullanıyor. Maddi durumu zaten iyi olan biriydi, şuandada maaşını ihtiyacı olanlara bağışlıyor.
İşe bile yürüyerek(halkla sohbet ederek) veya dolmuşla gidip geliyor. Kısaca seçilmeden önce nasıl yaşıyorsa şuandada aynı şekilde devam ediyor.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Uğur Kamil yazdı:

Özellikle makam sahibi olanlar gereksiz israflarını azaltta ciddi oranda giderler düşer.

Örnek olarak bizim yeni belediye başkanımız, kiralık olan makam aracını geri verdi(Q7) çalışma saatlerinde belediyenin sıradan araçlarını kullanıyor. Mesai saatleri dışında özel aracını kullanıyor. Maddi durumu zaten iyi olan biriydi, şuandada maaşını ihtiyacı olanlara bağışlıyor.
İşe bile yürüyerek(halkla sohbet ederek) veya dolmuşla gidip geliyor. Kısaca seçilmeden önce nasıl yaşıyorsa şuandada aynı şekilde devam ediyor.

Kimmiş o merak ettim 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kimmiş o merak ettim 

Video paylaştım üstte.
Şuana kadar gereksiz israfları nasıl azaltırım konusunda çalışmalar yapıyor. Söylediği hizmetleri yapabilcekmi onuda zamanla görücez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Uğur Kamil yazdı:

Vicdan her şeydir. 

Helal olsun başkana.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Zaten kalkmış kalkacağı kadar, daha ne kadar kalkacak. Kalkacak kısmı yanlış anlaşılmış olabilir. Kulak sağlam kalsın en azından 😀

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Buradaki ötv kalkmasi olayi ötv indirimi denilen sey olabilir mi acaba. Yani bir sureligine arabada ötv vergisi kalkacak ama sonra geri gelecek. Mobilyada oldugu gibi

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yerli üretim araçlar için kalksın. İthal araçlar için kalkması taraftarı değilim. İthal için yapılan vergi indirimi muafiyeti ülkeye pek yararlı değil.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Yerli üretim araçlar için kalksın. İthal araçlar için kalkması taraftarı değilim. İthal için yapılan vergi indirimi muafiyeti ülkeye pek yararlı değil.

Bence de. Katma değer demektir yerli malı.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

ÖTV kalkacaksa da kısa süreli değil hepten kalkmalı. 3 aylığına ötv kaldırılınca galericiler ve parası olanlar arabaları topluyor ötv indirimi bitince satışa çıkarıyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
ÖTV kalkacaksa da kısa süreli değil hepten kalkmalı. 3 aylığına ötv kaldırılınca galericiler ve parası olanlar arabaları topluyor ötv indirimi bitince satışa çıkarıyor. 
Aynen takiliyorum,corolla ve megane da yapilan kampanyalarda galeriler topladi araclari ,cekici ile goturduler araclari bi kac ay sonra sifir diye sattilar ,yine parasi ile para kazandi zenginler ..
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Son 4 günde istanbul’da 1 adet bile araba satılmamış. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...