İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Bu Parçanın Adı Nedir?

Abdullah ÇAKILLI

Recommended Posts

Abdullah ÇAKILLI

Merhaba arkadaşlar;

Geçenlerde geri gelirken yüksekte bırakılmış bir logar kapağına aracın altını sürttüm fotoğrafta işaretlediğim demir eğildi. Düzeltilebilir belki ama yenisini alıp taksamda olur yalnız bu parçanın adı nedir?

dL0DM4.jpg

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Sağlamsa çok kafaya takacak bir durum değil. Veya sanayide benzer bir demir yaptırabilirsiniz aynısı olma şartı yok.
Onun amacı herhangi bir ters durumda egzozun yere düşüp daha büyük sorun olmasını engellemek.

Yorum bağlantısı
Abdullah ÇAKILLI
Uğur Kamil yazdı:

Sağlamsa çok kafaya takacak bir durum değil. Veya sanayide benzer bir demir yaptırabilirsiniz aynısı olma şartı yok.
Onun amacı herhangi bir ters durumda egzozun yere düşüp daha büyük sorun olmasını engellemek.

Sağlam, egzos düşse tutar ama vidalar falan biraz yamuldu kötü görünüyor diye bulabilirsem değiştireyim dedim. öyle satılan bir parça değilse sanayide uğraşmaya falanda gerek yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Parça orada duruyorsa, bişey yapmaya gerek yok.. 

İşlevi sadece egzoz borusunu tutmak..

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu demir, burkulma önlemek için yapılan şase elemanıdır. Virajlarda arabanın rijitliğini katılığını sağlar. Aracın orta eksenden bükülmesine mani olur. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Abdullah ÇAKILLI
Ali Darbaz yazdı:

Bu demir, burkulma önlemek için yapılan şase elemanıdır. Virajlarda arabanın rijitliğini katılığını sağlar. Aracın orta eksenden bükülmesine mani olur. 

Yamuk olması sorun teşkil edermi? Değiştirip veya düzelttirme me gerek varmı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Abdullah ÇAKILLI yazdı:

Yamuk olması sorun teşkil edermi? Değiştirip veya düzelttirme me gerek varmı?

Şase numarasından parcayı aratıp isteyin. Yenisini takın. Tamirat katılığını bozabilir. Ülkemizde sonradan sportif amaclı daha iyisini yapıyorlar. Bir arkadaşım yapıyordu. 

Yorum bağlantısı
Abdullah ÇAKILLI
Ali Darbaz yazdı:

Şase numarasından parcayı aratıp isteyin. Yenisini takın. Tamirat katılığını bozabilir. Ülkemizde sonradan sportif amaclı daha iyisini yapıyorlar. Bir arkadaşım yapıyordu. 

Aratma işlemini sanırım serviste yapmam gerekiyor anladığım kadarıyla. Birde bu parçanın belirli bir adı var mı?

Alpay Sumer yazdı:

Egzoz Koruma demiri diye biliyorum.Olasi dusmelerde zarar gormeden askida durmasi icin.

Korumaya göre çok sağlam gibi duruyor. Ali Darbaz beyin dediği gibi yamulma gibi durumların önüne geçmek amaçlı yapılmış sanırım.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Abdullah ÇAKILLI yazdı:

Aratma işlemini sanırım serviste yapmam gerekiyor anladığım kadarıyla. Birde bu parçanın belirli bir adı var mı?

Korumaya göre çok sağlam gibi duruyor. Ali Darbaz beyin dediği gibi yamulma gibi durumların önüne geçmek amaçlı yapılmış sanırım.

Bir araci ortadan esnemeyi engelleyecek kadar guclu degil bence.. Fikir tabiki..

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Parça kodunu telefon ekranında bulamadım

Parçanın adıda Arka Taban Traversi. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdullah ÇAKILLI
Ali Darbaz yazdı:

Hocam yanlış bilgi verdim. Parça kodu 1546156 olcaktı. 

Parçanın adıda Arka Taban Traversi. 

İlginiz için teşekkür ederim ben buradan yola çıkarak biraz fiyat araştırayım.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Abdullah ÇAKILLI yazdı:

İlginiz için teşekkür ederim ben buradan yola çıkarak biraz fiyat araştırayım.

Parça kodlarını sildim. Sen şaseden aratıp bak. Benim bulduklarım fiestanın başka vartantasyonlarına ait ve vida delikleri tutmuyo. 

Travest oldugunu öğrendik. Burdan yola cık. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Mantıklı geldi, sadece eksoz için o kadar metal kullanmazlar bence de.
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Bu parça Ali beyin dediği gibi alt şaşe burkulması önleyici viraj kabiliyeti yol tutuş için kullanılan parça. 

Alttaki örnek ise Subaru İmpreza Sti da bulunan sizin parçanın farklı versiyonu. 

GZ5JYv.jpg

Yorum bağlantısı
Abdullah ÇAKILLI

Tam olarak parçanın resmini buldum ama adını yine bulamadım dediğiniz tabirlerle aratıyorum çıkmıyor. Parça kodu da  1546156

kMJ5kq.jpg

qARzRZ.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Abdullah ÇAKILLI yazdı:

Tam olarak parçanın resmini buldum ama adını yine bulamadım dediğiniz tabirlerle aratıyorum çıkmıyor. Parça kodu da  1546156

kMJ5kq.jpg

qARzRZ.jpg

Senin resmini cektiğin parça bu değil ama

Yorum bağlantısı
Abdullah ÇAKILLI
Ali Darbaz yazdı:

Senin resmini cektiğin parça bu değil ama

Ben o parçayı internetten örnek olsun diye buldum ilk resimdeki benim aracım değil ama oradaki parçayla bu aynı işi yapıyor büyük ihtimal. Hatta bugün zorda olsa parçanın fotoğrafını çektim.lQ9VVJ.jpg

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Benim gördüğüm kadarıyla bulduğunuz parça ile aracınızdaki parça aynı. Vidalama yerleri ve üzerindeki 2 kanala bakıldığında öyle gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Abdullah ÇAKILLI
Sinan Akgöl yazdı:

Benim gördüğüm kadarıyla bulduğunuz parça ile aracınızdaki parça aynı. Vidalama yerleri ve üzerindeki 2 kanala bakıldığında öyle gözüküyor.

Parça bu ama piyasada bunu ne diye sorup bulurum onu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Abdullah ÇAKILLI yazdı:

Parça bu ama piyasada bunu ne diye sorup bulurum onu bilmiyorum.

Abdullah Bey zaten parçanın fotoğrafı ve araç altından çektiğiniz fotonuzda mevcut parçacıya gösterseniz ruhsatla beraber anlar zaten anlamıyorsa arabanın ortasında egzozsun düşmesini engelleyen gibi bir demir dersiniz.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Abdullah ÇAKILLI

Merhaba arkadaşlar;

Konunun başında başımdan geçen kazayı anlatmıştım. Aracın bakımını yaptırırken lifte kaldırıldığında aşağıdaki fotoğrafta görüleceği üzere ısı kalkanının da hasarlandığını gördüm. Şöyle bakınca bu parçanın tamir gibi bir şansı yok galiba sizlerinde bir fikrini almak istedim.

JVlkD5.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...