İçeriğe Yönlendir

Fren Hidrolik Değişimi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)

.Merhaba

Fren hidroliği değiştirmek istiyorum. Fakat daha önce servisde öndeki kaptan osıvıyı çekip boşaltmışlardı. Lastikleri cıkarıp frenlerden herhangi bir işlem yapmadılar. Bunun doğru olmadığı belirtildi. Bende bir şırıngayla öndeki kaptan çekip yeni yağı doldururum diyordum. 

Servisin yaptığı gibi yapsam faydası olurmu.

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Anıl Akca

Araç lifte kaldırılıp tekerler çıkarılır. Hazneden bir miktar eski yağ çekilip yenisi konulur. Ardından en uzak tekerden en yakına olacak şekilde (sağ arka-sol arka-sağ ön-sol ön) içeriden fren pompalanıp tekerin işeme valfinden işetmek suretiyle değiştirilir. Fren pompalanıp ayak frende tutulurken tekerin işeme valfinden işetilmesi gerekir. İşeme valfi sıkılmadan da ayak frenden kaldırılmamalıdır. Aynı şekilde bir yandan da haznede eksilen yağ sürekli tamamlanmalıdır

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Dediğiniz şekilde yaparsanız tamamı değişmez. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Pedal pompalama işi mazide kaldı. Hidrolik değişim cihazları var doğrudan hidrolik depo kapağına bağlanıp uygulama yapılıyor ve bu şekilde değişim sonucu sistem tamamen yenileniyor ve hava yapmıyor.  Fren hidroliği hidroskopik olduğundan güvenlik açısından her 2 yılda bir değişmesi faydalı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Akca
Koray Demir yazdı:

Pedal pompalama işi mazide kaldı. Hidrolik değişim cihazları var doğrudan hidrolik depo kapağına bağlanıp uygulama yapılıyor ve bu şekilde değişim sonucu sistem tamamen yenileniyor ve hava yapmıyor.  Fren hidroliği hidroskopik olduğundan güvenlik açısından her 2 yılda bir değişmesi faydalı olur.

Kalkerlerin içinde kalan eski yağ ne olacak peki ?

Yorum bağlantısı

Fren pompalamayla yağ değişimi bitti. Bosch car servislerde cihazı var hiç zahmetsiz havasız değişirler. Zamanında değiştim hiç fark olmadı, tavsiye etmem. Kaynama derecesini ölçtürün sorun yoksa devam derim

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

fren hidroliği değilde özellikle nemli yerlerdeki araçlarda fren hortumlarını değiştirmek lazım 10 senede filan. Dodge journey de değiştirip bariz farkı görüp şaşırmıştım.  fren hidroliği ise değişmemişti.

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

150 TL malzeme ve işçilik dahil değişim fiyatı . Makina ile değişim yapıldı geçen cumartesi yaptırdım. Euromaster serviste. Araç 2011 Kangoo

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Anıl Akca yazdı:

Kalkerlerin içinde kalan eski yağ ne olacak peki ?

Kalmaz sistemdeki tüm hidrolik boşalıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Anadolu yakasında bana bir yer tavsiye edin, param olunca gidip yaptırayım :)  Yağım hazır. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

Anadolu yakasında bana bir yer tavsiye edin, param olunca gidip yaptırayım :)  Yağım hazır. 

servet gebzede bir yer biliyor

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Eski aracımda Osman usta değişmişti ,bu araçta (2014) servis 2 senede bir değişim gerektiği için değiştirdi .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...