İçeriğe Yönlendir

C-Max II - Panaromik Tavan Perdesi

Alp Kiraz
Çözüme git Alp Kiraz tarafından,

Recommended Posts

Alp Kiraz

Merhaba,

2013 Cmax aracımda panoramik tavan perdesi tam kapanacağı sırada geri geliyor ve kapanmaya 20-30cm kala mesafeye çekilip duruyor. Tuşa kısa kısa basarak kapanma mesafesine yaklaştırıyorum.

Açılmada bir sorun yok. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Bir sunroof ustasına giderseniz size  yardımcı olur diye düşünüyorum. Sarma dişlileri tozlanma vs gibi sorun olabilir.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Büyük ihtimal perdede sıkışma önleme sistemi vardır.
Perdenin hareket ettiği kızağı güzelce temizleyip silikonlu ürünlerle yağlarsanız sorun kalmaz. Toz veya yağsızlıktan sistem zorlanıyor ve şıkıştı sanıp geri açıyor.

Yorum bağlantısı
Alp Kiraz
(düzenlendi)

Tüm cevaplar ve ilginiz için teşekkür ederim.

Açıkçası kapanışı sorunsuz gibi herhangi bir zorlanma yok gibi. 

Yazılımsal olarak bir çözüm olabilir mi diye düşündüm, perdenin limitleri ile ilgili bir sorun olmuş olabilir mi?

tarihinde Alp Kiraz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Perdenin durup geri gittiği yerde bir engelleme var demekki.

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

Yazılımsal sıfırlama konusunda daha önce açılmış bir başlık varmış forumda:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
  • Çözüm
Alp Kiraz

BuMerhaba,

Tavan perdesi ile ilgili sorunu yetkili servis tarafından çözüldü. İşlemin tam olarak nasıl yapıldığını bilmiyorum. Motorun resetlenmesi gerektiğini bildirdiler. Bir saat içinde aracı teslim aldım. Kitapçıkta bahsedilen normal resetleme işlemi işe yaramamisti. Manisa Ford Cetas. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Metin Mustafa Oral

Aynı şey başıma geldi ama buraya yazmakta geç kaldım kusura bakmayın, hiç yağla falan filanla ilgisi yok ben aldırmadım gerekirse manuel kapattım ama bir gün kutup başı sökülünce kendine geldi yani serviste bunu yapmıştır inşallah ücret almadılar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...