İçeriğe Yönlendir

Tayin - Ankara'dan Nevşehir'e

Murat Gedik

Recommended Posts

Murat Gedik

İki yorucu günün ardından Persembe ve Cuma günü Ankara'dan ilişiği kestim Nevşehir'e geldim görevime başladım. Cuma sabahtan kiralık ev baktık. Cumadan sonra ev bulundu sahibi ile anlaşıldı. Bi kaç tane anaokulu gezdik. Çok güzel bir tane bulduk. Kiraların bu kadar çok olmasına şaşırdım. Çok şükür eşimin işine yürüme mesafesinde ve kızımın okuluna yakın sayılır. Cuma akşamı Ankara'ya döndük. Şimdi gelecek hafta ev sahibi ile sözleşme yapıp abonelik işlemlerini halledeceğim. Ve en kısa zamanda eşyaları taşıyacağım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Tamam mehmet abi ulaşırım. Çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Murat Gedik

Merhaba arkadaşlar. 

Çok şükür evimi dün itibariyle taşıdım. Baya yorulduk, ilk ev taşımamız oldu. Gerçekten taşınmak çok zor işmiş. Şimdi yavaş yavaş eşyaları yerleştiriyoruz ve kuruyoruz. Eşyalarımıza zarar gelmedi. Ama kendimiz ambalaj malzemesi alıp sarmıştık. 

Taşınmadan 15 gün önce Arven Nakliyat diye bir firma ile görüştüm. Fiyat aldım. Diğer firmalardan biraz daha uygun fiyat vermişti ve iletişimi hoşuma gittiği için 1 Ağustosa randevu aldım. İki gün önce aradım aracın hazır olduğunu ve 08:00 - 08:30 gibi geleceğini söylediler. Taşınma günü geldi çattı ama ne arayan var ne soran. Saat 10:00'a kadar bekledim, olur ya yol bu ne olur ne olmaz diye en sonunda aradım sorumlu kişiyi. Bana aracın Eskişehir'de olduğunu akşam 17:00'de geleceğini söylediler. Neyse kamyon şoförünün numarasını verdi. Onunla konuşuyorum adam Ankara Demetevler'deyim geleceğim akşam diyor. Birbirlerinden haberleri yok. Akşam 17:00'ye kadar bekledim ama ne gelen var ne giden. Sonra sorumlu kişiyi aradım ve iptal ettim. Hemen başka bir tanıdık bularak ertesi gün sabah eşyaları taşıttım. 

Tam tayin zamanı nakliyeciler çok sıkıntılı olabiliyor. İnsanlar izin alarak kısa zaman aralıklarında taşınmaya çalışıyorlar. O yüzden firma seçerken firma yorumlarına çok dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca sahte yorum da yazıyorlar. Özellikle kötü yorumlara bakmak lazım. 

Velhasıl arkadaşlar dikkatli olun Arven Nakliyat firmasına kesinlikle bulaşmayın. İyi akşamlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Altı kere ev taşımış biri olarak sizi anlıyorum. Altı nakliyecinin sadece birinden memnun kaldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Benim eşyalarım zarar görmedi ama sizin eşyalar inşallah 6 taşınmaya dayanmıştır Serkan bey. Gerçekten tekrar taşınmayı düşünmüyorum. İnşallah ev sahibi ile iyi anlaşırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Geçen ay Kars'a geldik Ankara'dan zarar gören eşyalar oldu. Anlaşırsınız inşallah zor süreçler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...