İçeriğe Yönlendir

Megane 2 - Elektronik Arıza

Muhammed Serin

Recommended Posts

Muhammed Serin
(düzenlendi)

2005 1.5dci megane 2 elektronik arıza uyarısı veriyor. Arabayı düz kontakla çalıştırıyorum. Acaba sadece Sigortalar mı yanmıştır yoksa sigorta tablası komple mi ölmüştür. Problem klimayı uzun süre çalıştırdıktan sonra oluştu. Araba normal start tuşuyla çalışmıyor. 

tarihinde Muhammed Serin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhammed Serin
(düzenlendi)

Tuş kontak açıyor ama marş basmıyor Ekranda elektronik arıza uyarısı veriyor 

tarihinde Muhammed Serin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Megane ll lerin sigorta sorunlari oluyor.İyi bir elektrikci bulmanizi oneririm.Yoksa ordan oraya bayagi dallanip budaklaniyor problemler.

Debriyaj ve fren musurlerine de baktirmanizi oneririm.

Yorum bağlantısı
Muhammed Serin

Şuan Antalya Gazipaşa dayım buralarda önerisi olan var mı

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Muhammed, tüm sigortaları sıralarını karıştırmadan tek tek sök kontrol et ve tak hem kabin içi hemde motor bölümünde olanları. 

Yorum bağlantısı
Muhammed Serin
Servet Aydın yazdı:

Muhammed, tüm sigortaları sıralarını karıştırmadan tek tek sök kontrol et ve tak hem kabin içi hemde motor bölümünde olanları. 

Servet abim kaput içindeki üst kapağı söktüm altındakini çıkaramadım. Yoksa bu dediğinizi bende yapmak istedim. 

Dogan Arsiray yazdı:

düz kontak nasıl yapılıyor o durumda?

Kontağı açıyorsun  motorun oradaki sarı kabloya ve akü üstündeki sigortaya ara kabloyla ateşleme yaptırıyorum

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

sormamın sebebi şu. araçta immobilizer yokmu? kart mevcutsa, ve düğme den çalışmıyorsa, o buton ve bağlı elektronik aksamı kontrol etmek lazım. mesele debriyaja basmadan çalıştırmak mümkün değilse bir müşür olması lazım. gibi...

Yorum bağlantısı
Muhammed Serin
Dogan Arsiray yazdı:

sormamın sebebi şu. araçta immobilizer yokmu? kart mevcutsa, ve düğme den çalışmıyorsa, o buton ve bağlı elektronik aksamı kontrol etmek lazım. mesele debriyaja basmadan çalıştırmak mümkün değilse bir müşür olması lazım. gibi...

Kartı takıyorum. Debriyaja veya frene basıp start yapıyorum sonra düz kontak

Yorum bağlantısı
Muhammed Serin
Alpay Sumer yazdı:

Musurlere baktirdiniz mi?

(((üzgünüm yetişemedim c. Tesi diye erken kapatıyorlarmış. P. Tesi ne kaldı. Bir usta sigortanın fotoğrafını istedi anahtarda yada yuvada problem var dedi??? 

Yorum bağlantısı
Muhammed Serin

Elektrikçi geldi sigorta tablasının değişmesi lazım dedi. Başka bir usta sadece fotoğrafına bakarak tablada sıkıntı yok dedi anahtar problemi olduğunu söyledi. Bu arada anahtar sadece Kontağı açıyor kapıları kitleyip açmıyor. Kime inanacağım şaşırdım. Yardımcı olursanız sevinirim. Yoksa bu piyasanın amacı bizi yemek başka birşey değil ben bunu anladım. 

Yorum bağlantısı
Muhammed Serin
Muhittin Kaplan yazdı:

kartın pilini değiştirdiniz mi ?

Evet değiştik

Yorum bağlantısı
Muhammed Serin

Kartı komple yeniledik değişen birşey olmadı hatta kart komutu veriyor kapılar için kapılar kilitlenmiyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Araçta bu işleri kontrol eden bir beyin ünitesi mevcut. Yetkili serviste CLIP ile bağlayıp bi kontrol ettirin derim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...