İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - 2004 Klima Basınç Müşürü

Serkan Aktay

Recommended Posts

Serkan Aktay

2004 Model Ford Fiesta aracımın klima müşüründe problem var. İnternette arama yaptığımda fiyat skalası cok farklı, Ve doğru kodlu parçaya ulaşamadım... Yedek parçaya ulaşabileceğim tanıdık parçacısı olan veya bana parça kodunu bulabileceğim yöntemi söylerseniz sevinirim. 

Fotoğrafını zorlukla çektim fakat parça kodu yok üzerinde. Parçanın görseli bu: 

fb8646b536127c6b0bae2075b336f640.jpg711b4ab782e51576e818e54582ede621.jpg

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Merak ettim, ne gibi arıza belirtisi veriyor bu parça?
Bende 2007 dizel var, klimamda bir problem olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
Celal Aydın yazdı:

Merak ettim, ne gibi arıza belirtisi veriyor bu parça?
Bende 2007 dizel var, klimamda bir problem olduğunu düşünüyorum.

klimayı tam devreye sokamıyor. ilk önce wd 40 ile temizledi falan 5-6 gün idare etti. sonra yine soğumuyor. kompresor devreye giriyor ama soğutmuyor, hemen de devreden çıkıyor. 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
klimayı tam devreye sokamıyor. ilk önce wd 40 ile temizledi falan 5-6 gün idare etti. sonra yine soğumuyor. kompresor devreye giriyor ama soğutmuyor, hemen de devreden çıkıyor. 

Benim araç dengesiz. Bazen buz gibi ediyor, üşüyorum.
Bazen de ılık üflüyor, ne soğuk ne sıcak.
Tık tık edip devreye girip çıkıyor bazen, çoğu zaman bu dediğim olmuyor.
Gaz durumu iyi, eksik değil.
Ben de bu parçadan şüpheleniyorum.
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Sensörden klima gazı kaçmış. Kayıp nasıl oldu? Siz mi sökerken yoksa normalde kaçırıyor mu?

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
(düzenlendi)
Ömer Sarıgül yazdı:

Sensörden klima gazı kaçmış. Kayıp nasıl oldu? Siz mi sökerken yoksa normalde kaçırıyor mu?

söküp parçayı çıkaralım dedim. usta sökerken emniyet valfi yok dedi. geri taktı. biraz gaz kaybı oldu. takarken birşey yapacakmış gaz kaybolmayacakmış. işte o kısmı ben de anlamadım :biggrin:

tarihinde Serkan Aktay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül
(düzenlendi)

Normalde kaçırmıyorsa sorun yok o zaman😀 genelde iki klima müşiri var. Focus 1 de bakmıştım. 2 kablolu sensör alçak basınç, 4 kablolu olan klima gaz deposunun oraya yakın olan yüksek basınç müşiri diye biliyorum.

tarihinde Ömer Sarıgül tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...