İçeriğe Yönlendir

Kaza Yaptım, Nazara Geldik :(

Ömer Yürekli

Recommended Posts

Ömer Yürekli

Merhaba, Allah kimsenin başına vermesin. Bu gün böyle bir hadise gerçekleşti. Hastane girişinde iki şeritli yolda sağ şeritten ilerlerken sola dönüş için bekleyen araçların önünden karşı şeritten gelen bir araç u dönüşü yapmak suretiyle geldi yandan vurdu. zaten en sağdaydım kendimi biraz daha sağa attım fakat kurtaramadım.Ben tam geçtiğim sırada aracın burnunu gördüm ama işte.. Kaza..  Benim sol arka kapı hiç açılmıyor. Raporlar tutuldu bekliyoruz. Karşı aracın sürücüsü hatamı kabul ediyorum falan dedi ama bakalım hata kime verilecek. Sizin yorumlarınız nelerdir ? 

Bu olayın gerçekleşme şeması ;  Sarı noktalı araç benim. 

3OYlP4.jpg

Benim aracın hali ; 

gPZYyL.jpg

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir

geçmiş olsun. şemaya göre hata karşıda gözüküyor. dönüş yaptığı yerde u dönüşü yasağı varsa zaten tamamen kusurlu. birde orada trafik ışığı varmı, oda önemli. normalde siz kendi şeridinizdesiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Yürekli
Ersin Gökdemir yazdı:

geçmiş olsun. şemaya göre hata karşıda gözüküyor. dönüş yaptığı yerde u dönüşü yasağı varsa zaten tamamen kusurlu. birde orada trafik ışığı varmı, oda önemli. normalde siz kendi şeridinizdesiniz. 

burası şehir hastanesinin girişi. giriş kapısında oldu kaza. içeriye girdim, benim gideceğim bölüm için sağ şeritten devam edeyim dedim önümde 4-5 araç olunca. soldaki araçlar durdu sağdan devam ediyorum sonra böyle bir hadise meydana geldi. zaten u dönüşü için bile döndüğü mesafe de çok geniş

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir

ne olursa olsun u dönüşünü kontrollu bir şekilde yapması gerekirdi. zaten siz yolunuzdasınız ve gittiğiniz istikamette ondan daha öndesinizki size önden değil yan ortadan vurmuş. vuran siz olmadığınız için kusur ona verilir diye düşünüyorum. tekrar bununla geçmiş olsun. bu tip vuruklarda jantlardada hasar olabiliyor kontrol edin.  

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Geçmiş olsun nazar değmiş [emoji20]

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız

Oncelikle cok gecmis olsun.. Bu kazanin 5 sn sonra olacagini farz edelim. Yani araç u donusu yapilmasi gereken yerden donus yapsin, siz de duramayin ve arkadan o araca carpiverin. İki ay once bu hadise samimi bir arkadasimin basina heldi. Ayrica yol cift serit de değildi. U donusi yapan arac şoförü kaza tespit tutanaginda kendinin hatali oldugunu belirtecek şekilde kazayi anlatmasina ragmen hata oranlari %50 ye %50 verildi. Sizin durum biraz daha farkli.. fikir vermesi acisindan soylemek istedim..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Büyük büyük geçmişler olsun, Rabbim beterinden esirgesin. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ömer Yürekli

Yorum yazan herkese teşekkür ederim. Suç oranları nasıl olur acab? İlk defa bir kazaya karisiyorum. Tek endisem yoktan yere masraf açılması.. :(

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)

Geçmiş olsun. Allah beterinden korusun diyelim.

Anlattığınıza göre hata karşıda ama burası Türkiye ve kural yok.

Biz de yeşil ışıkta geçerken sağ taraf kırmızı yanmasına rağmen durmayıp gelip bize vurdu.

kamera kayıtlarında bizim yeşilde geçtiğimiz net şekilde görülmesine rağmen hata %50 olarak bölüşüldü.

Arayıp neden bize hata yazıldığını sorduğumda yeşil ışık kazasında direk iki tarafa da 50-50 veriyoruz gibi saçma bir cevap elmıştım.

Sebep de herkes yeşilde geçtiğini söylüyor , onlarla uğraşamayız dediler.

dedim size kamera kaydı gönderdim bakmadınız mı?, "hayır bakmıyoruz" dediler.

kendi aracımızı kaskodan yaptırmak zorunda kaldık.

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Karşı tarafın kusurluyum yazması önemli değil. Tam ve net olay yeri fotoları, tabelalar, kazanın olduğu yerin net adresi vs bunlar önemli. Aracınızın darbe aldığı yere göre konuşacak olursak ve krokiye göre kusurun tamamı karşı tarafta. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

gecmiş olsun. u donüşü yapıyorsun kontrolsuz bir sekilde madem dönemeyecen sagdan gelenide göremiyon niye dalıyon diye sorarlarsa suç karsının direk. hayırlısı bakalım

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bize anlattığınızı tutanağa da geçirebildiyseniz size kusur verilmez. 

Geçmiş olsun. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Gecmis olsun. Sol veya sag taraf durakliyorsa temkinli ilerlemekte de fayda var. Yaya gecitleri isiklar vs vs emin olmadan hakli olsak dahi gecmemeli.

• Beğen 2
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

geçmiş olsun. görece onarımı kolay kaza. ama can sıkar tabi. insanın, böyle olduğunda gidip köyde filan yaşayası geliyor, değilmi? uğraş dur şimdi.

Metin Akbal yazdı:

Gecmis olsun. Sol veya sag taraf durakliyorsa temkinli ilerlemekte de fayda var. Yaya gecitleri isiklar vs vs emin olmadan hakli olsak dahi gecmemeli.

ışık yeşil ise bile heryere bakıp geçmeli.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...