İçeriğe Yönlendir

Trafikte Hiç Tahammülümüz Kalmadı

Erol Güven

Recommended Posts

Erol Güven

Son zamanlarda trafikte yol vermeme telefonla konuşma emniyet serit ihlali kavga gürültü silah çekme adamı vurma öldürme vs vs ne olacak bu durumlar. Bu sıralar buna benzer olaylar sık sık olmakta belki daha öncelerde oluyordur fakat bizler görmüyorduk nede olsa şimdi telefon ve kayıt eden cihazlar var sanki biraz da ondan sanırım. Netice olarak bu sabırsızlık ne olacak. 

http://www.cumhuriyet.com.tr/video/video/1476738/Suruculerin_yumruk_yumruga__yol_verme__kavgasi_kamerada.html

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Her sene herkese eğitim verilip psikolojik destek sağlanacak trafik haftasında. 

Ya da biz en azından kendimize hakim olup kimseye uymayacağız. Hangisi daha kolaysa onu yapalım.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Önce tüm ehliyetleri iptal edip, Alman standartlarında baştan ehliyet dağıtmamız lazım.

Sonra da tüm trafik polislerini sırayla ABD ve Almanya'ya eğitime göndermemiz lazım.

Kestirme yolu bu.

İnsanımız araba kullanmayı bilmiyor, arabalar iyi, yollar güzel, yoksa bu sürücülerle çok daha kötü kazalar olur. Otobanda 100 ile giderken şeridi tutturamayanlarla dolu ortalık.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Özellikle büyük şehirlerin artan koşuşturmacası, her geçen gün daha çok zamanımızı çalmasından dolayı yaşamak içi vakit yetmez oldu. Küçük şehirde 30 dk da işe gitmek çok uzun gelirken, büyük şehirlerde bulan öpüp başına koyuyor. Magandalık konusu daha derin tabi. Bir de genel olarak esnafla memurun araba sürüşü bile farklı, esnafın hep bi acelesi var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Köksal Yılmaz yazdı:

Özellikle büyük şehirlerin artan koşuşturmacası, her geçen gün daha çok zamanımızı çalmasından dolayı yaşamak içi vakit yetmez oldu. Küçük şehirde 30 dk da işe gitmek çok uzun gelirken, büyük şehirlerde bulan öpüp başına koyuyor. Magandalık konusu daha derin tabi. Bir de genel olarak esnafla memurun araba sürüşü bile farklı, esnafın hep bi acelesi var.

Benim işyeri ile ev arası maksimum 10 dk sürer.Bazen ben bile sabırsız olabiliyorum trafikte.Kaldı ki Büyükşehirden gelmiş birisiyim.Tamamen yaşadığın ortama ayak uydurmakla alakalı sanırım.

İnsanlarımızın sorunu sadece trafik ve zaman değil.Bana göre günlük sıkıntıların yarattığı stresten kaynaklanıyor.En büyük sıkıntı ise geçim derdi.Birbirimize saygımız zaten kalmamış.

Trafikte katı kurallar ile bu sorunu bir nebze aşsak bile, günlük yaşamda önüne geçmemiz köklü değişikler ile sağlanabilir.Buda ilk ve orta öğrenimden başlayarak olur.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
(düzenlendi)

valla sadece bela arayan, belasını arayan, kavga çıkartmak için bahane arayan ve nonstop bu ruh halinde olan tipler var. Mehmet Beyin dediği doğru, günlük stress ekonomi falan bunların etken olduğu durumlarda var.

Sadece kavga dövüş olsun diye kusurlu hareket yapan o kadar çok ki, zaten yumruk gücüne de güvenmeyen silahlı sopalı sabıkalı kişilerin trafiğe çıkmamasını sağlamak lazım bu da imkansız. Senin yaralamadan 12 sabıkan var, sen araç kullanamazsın diyemiyor hukuk

tarihinde Bahadır Taşpolat tarafından düzenlendi
imla hatası
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Trafik oyun yeri değil. Algı, kuralcılık ve mantık yürütme testlerinden sonra ehliyet verilmeli. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Ben artık bulaşmama taraftarıyım.

Bugün yaşadığım örnek var mesela. Döner kavşağa dahil olacağım. Tabi beklemedeyim. Arkamdan minibüs korna çalıyor yürü diye.

Döner kavşak içi müsait oldu yürüdüm. Giriş yaptığım yere göre iki çıkış sonra çıkacağım. Birinci çıkışın girişinden bir başkası bodozlama dalıyor dönerin içine.

Yaşadığımıza şükür.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Bence araç kullanımı minimuma indirilmeli. Toplu taşıma araçlarını teşvik etmeli, güzergah ve ücret kısmı çözülmelidir. İnsanlar metro metrobus dolmuş vs.kullanmali, alışveriş,park bahçe turu,is yeri yakın olan yerlere bisikletle gidilmeli,bisiklet ağı genisletilmeli,cezai yaptirimlarla hizaya sokulmali,kullaniminin yaygınlaşması için teşvik verilmeli. Zamanla araç sayısının trafikte azalması sonucu temiz bir trafik ve temiz bir yaşam olacaktir kanaatindeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Aile içi şiddet ve iletişimsizlik arttı, okullarda ezberle geç sistemi oldu,  en basitinden öğretmene bile saygı duymamayı öğrendi bu çocuklar. TV de kavga eden millet vekilleri, dizilerde kurtlar vadisi ... Bu saatten sonra ehliyetleri iptal de etsen ,eğitim de versen insanları bu saatten sonra düzeltemezsiniz.  Açın bakın TRT arşivden 70 ler 80 lerdeki insanların konuşmalarını, birbirine saygısına. Avrupa da bile en sevilmeyen milletlerden biri olduk çıktık.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Geçim sıkıntıları yüzünden toplum olarak tansiyonumuzun yüksek olduğu aşikar fakat eğitimsizlik bunların çok ötesinde.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Her an dayak yiyecek gibi sürerim arabayı. :) 

Hata yapanın yüzüne değil arabasına bile bakmam. :boks:

Onur Doğan yazdı:

Geçim sıkıntıları yüzünden toplum olarak tansiyonumuzun yüksek olduğu aşikar fakat eğitimsizlik bunların çok ötesinde.

Daha dün izlediğimiz seydioğullarıda mı geçinemiyordu :)

dingiller şimdi içeride. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

1.Aşırı Korna Kullanma.

2.El Kol Hareketi Yapma.

3.Kendin Duyacak olsan dahi küfür Etme

4.Yol ver, İzin iste.

5.Tartışma Durumunda Kendi Aracı Durdurma.

6.Bir şekilde Durmuşsanız Araçtan inme.

7.Alttan al.

Etraf gizli psikopat dolu.

Mal Mülk geri gelir, zaman ve hayat geri getirilemez.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Eğitimsizlik temel sorun bence. İzmir'de o kadar rahat araç kullanıyordum ki keza İstanbulda da sorun yaşamadım. Şuan Ankara'da yaşıyorum illet oluyorum. Kimse kimseye yol vermiyor, sinyal yok önüne kırmalar... İç Anadolu ve Doğu Anadolu'da kalabalık şehirlerde durum böyle.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)
Münir Nurettin Taşova yazdı:

Eğitimsizlik temel sorun bence. İzmir'de o kadar rahat araç kullanıyordum ki keza İstanbulda da sorun yaşamadım. Şuan Ankara'da yaşıyorum illet oluyorum. Kimse kimseye yol vermiyor, sinyal yok önüne kırmalar... İç Anadolu ve Doğu Anadolu'da kalabalık şehirlerde durum böyle.

Aynı Fikirdeyim ama bu durum gitgide artıyor. Kötü iyi yi kovuyor.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Kanuna saygı tepeden tırnağa kayboldu. Bunlar onun yansıması..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mehmet Göktürk yazdı:

Kanuna saygı tepeden tırnağa kayboldu. Bunlar onun yansıması..

Adalete güven olmayan yerde kanuna saygı kalmazki doğal sonuç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Çözüm cezanın artması değil. Cezanın az ceza da olsa uygulanması. Tüm vakaların hamile milletvekili öğretmen polis savcı fabrikatör darbukatör demeden aynı olasılıkla değerlendirilmesi ve rasgele kontrolü. Sivil polis araçları vs.

Tüm olayları da yakalaman gerekmez. Yakalama olasılığı yeterlidir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Selim Bilgin yazdı:

İnsanımız araba kullanmayı bilmiyor, arabalar iyi, yollar güzel, yoksa bu sürücülerle çok daha kötü kazalar olur. Otobanda 100 ile giderken şeridi tutturamayanlarla dolu ortalık.

Kesinlikle. Adam kadın yürümüyor trafiği haşat ediyor. Sonra aradan dereden geçip gidince makas atıyor diye ceza yiyorum 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sigara içilmez burada diyen insanı döven var ülkemizde, çok zor buralarda yaşamak artık.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Servet Aydın yazdı:

aradan dereden geçip gidince makas atıyor diye ceza yiyorum 

abimin huyu suyu değişti :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Anahtar kelime kamu düzeni arkadaşlar. Yazın burda her densizliği yapan Alamancı, Almanya’da süt dökmüş kedi oluyor. Yiyorsa yapsın bakalım Almanya’da. Kanun nizam ön kapıdan al arka kapıdan sal formunda oldukça biz daha çok görürüz bunları. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Erdoğan Temur yazdı:

abimin huyu suyu değişti :)

7km tıkalı otoyol. Hız 50. Aradan dereden geçiyorum önde iki araç biri solda 100 öteki orta şeritte 100. Arkasından gelen de aynı. Çağların lafı, millet alışmış sıkışık trafik psikolojisine. 

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Anahtar kelime kamu düzeni arkadaşlar. Yazın burda her densizliği yapan Alamancı, Almanya’da süt dökmüş kedi oluyor. Yiyorsa yapsın bakalım Almanya’da. Kanun nizam ön kapıdan al arka kapıdan sal formunda oldukça biz daha çok görürüz bunları. 
Çok doğru bizim Almancı lar ülkeye girince emniyet şeridi makas ne ararsan var . Ceza yazilmiyor mu yabancı plakalara
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Coşkun Basan yazdı:
Ahmet Gül yazdı:

Çok doğru bizim Almancı lar ülkeye girince emniyet şeridi makas ne ararsan var . Ceza yazilmiyor mu yabancı plakalara

Artık gümrük kapısında öpecekler onları

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...