İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Direksiyondan Gelen Ses

Erkan Işık

Recommended Posts

Erkan Işık

selam cümleden son günlerde park halınde iken direksiyonu sag veya sola tam tur cevırırken direksiyondan tık tık ses geliyor sol tarafda yayı elle tuttugumda hissediliyor bu arıza mafsal arızası mı yoksa amartisör bilya sımıdır 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Erkan bey amortisör üst kule takozu diye geçen parça tahmin ediyorum. 

Erkan Işık yazdı:

selam cümleden son günlerde park halınde iken direksiyonu sag veya sola tam tur cevırırken direksiyondan tık tık ses geliyor sol tarafda yayı elle tuttugumda hissediliyor bu arıza mafsal arızası mı yoksa amartisör bilya sımıdır 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yetkili servisler biliyor sorunu, yağlayarak kesiyorlar genelde, bende 2 senedir ses yok. Aynı sorun gibi duruyor. Mafsal.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Evren Erakçora yazdı:

Yetkili servisler biliyor sorunu, yağlayarak kesiyorlar genelde, bende 2 senedir ses yok. Aynı sorun gibi duruyor. Mafsal.

Servisin kapısından girmek sanırım ford da ya 150-ya 250 tl evren bey bu rakama işimi hallletmem lazım sanayıde usta ile bakdık oda emın olamadı ama arac 130 bınde amartisör kule bilye takoz degişimide yapılsa fena olmaz sanırım direksiyon kutusu zaten 8 aylık bızım sanayıden parca almak ıstemıyorum oyuzden foruma sorup parcayı alıp sanayıye öyle gıdeyım dusuncem vardı 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Murat Atagenç yazdı:

çok teşekkürler murat bey cumartesi arabanın altına bir yatayım bakalım 

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Altına eğilmeden sessiz bir ortamda olduğu yerde çevirirkende aynı ses duyulabiliyor.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Murat Atagenç yazdı:

Altına eğilmeden sessiz bir ortamda olduğu yerde çevirirkende aynı ses duyulabiliyor.

Bu gösterdiginiz yere sökmeden ulaşım yaglama mumkunmu 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ücretsiz yağlıyor servis periyodik bakımda, yetkili servislere kızıyoruz ama bu konularda tecrübeliler, sanayide bir kasap ustaya düşseydim neler olurdu arabaya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Evren Erakçora yazdı:

Ücretsiz yağlıyor servis periyodik bakımda, yetkili servislere kızıyoruz ama bu konularda tecrübeliler, sanayide bir kasap ustaya düşseydim neler olurdu arabaya.

Benim ustalar hep vw ci onlarda elini sürmüyor fordcuya yolluyor servıse gıttım bır sefer onlar da kapıda önce arıza tesbit ücreti istiyor 

Yorum bağlantısı
Halil Demir2

BU sorun bendede var ilk başta servise sokarak aldım aracı Direksiyon mili değişecek dedi servis sorun ondan dedi ve ekledi dışarıda yağlama yaparak gideriyorlar dedi siz bilirsiniz dedi. bi ustaya gitti oda direksiyon kutusunu söküp bakmamız lazım dedi.. çekindim direksiyon kutusunun sökülmesinden açıkcası napcamı bilmiyorum şuan ...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...