İçeriğe Yönlendir

Hyundai Elantra 2006

Furkan Muhammet Çınar

Recommended Posts

Furkan Muhammet Çınar

Herkese merhabalar ilk önce, 1 aydır kullandığım elentra 1.6gls otomatik dilim döndükçe anlatmaya çalışacağım.
otomatik olması ile rahat konforlu savrulma titreme gibi olayları karşılaşmadım, geniş olması benim için avantajlı.

otomatik hissettirmiyor ama yokuşlarda bayılıyor, hızlanması normal gidişiyi çok iyi otobanda falan 180 kadar çıkıp titreme sarsılma yapmadı kaslı duruyor güven veriyor

@Köksal Yılmaz abi demesi ile radyotör kapağı 1.1 olması ile ilgili sıkıntı çıkartıyormuş sıkıntı ise radyatör plastik borular çatlama yapıyormuş bendeki 0,9 bar kapağı , 

yakıta gelirsek yol bilgisayarı 15 gösteriyor ama ben öyle olduğuna inanmıyorum gibi :) lpg araç 2006 model olması ile ilgili şöyle  hesapladım full lpg depo ile 40lt 125 tl doldu 395 km gittim şehir içi kullanım çok değil gibi geldi bana otomatik olması ile ilgili tabi şimdikik söyleyeceklerim bu kadar

bir de arabanın hararet göstergesi normal ama sanki araba 5-6 dakika bir yere gittiğimde aşırı ısınıyor geliyor bana el değmiyor motora ayrıca klima yerlerinden sıcak geliyor çözemedim açıkçası ama hararet göstergesi normal sıkıntı gözükmüyor ilk araç olması nedeni ile biraz düşündürüyor. sorun olur ilerde havalarda sıcak onun farkı da olabilir tabi ama tam emin değilim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Furkan Muhammet Çınar yazdı:

Herkese merhabalar ilk önce, 1 aydır kullandığım elentra 1.6gls otomatik dilim döndükçe anlatmaya çalışacağım.
otomatik olması ile rahat konforlu savrulma titreme gibi olayları karşılaşmadım, geniş olması benim için avantajlı.

otomatik hissettirmiyor ama yokuşlarda bayılıyor, hızlanması normal gidişiyi çok iyi otobanda falan 180 kadar çıkıp titreme sarsılma yapmadı kaslı duruyor güven veriyor

@Köksal Yılmaz abi demesi ile radyotör kapağı 1.1 olması ile ilgili sıkıntı çıkartıyormuş sıkıntı ise radyatör plastik borular çatlama yapıyormuş bendeki 0,9 bar kapağı , 

yakıta gelirsek yol bilgisayarı 15 gösteriyor ama ben öyle olduğuna inanmıyorum gibi :) lpg araç 2006 model olması ile ilgili şöyle  hesapladım full lpg depo ile 40lt 125 tl doldu 395 km gittim şehir içi kullanım çok değil gibi geldi bana otomatik olması ile ilgili tabi şimdikik söyleyeceklerim bu kadar

bir de arabanın hararet göstergesi normal ama sanki araba 5-6 dakika bir yere gittiğimde aşırı ısınıyor geliyor bana el değmiyor motora ayrıca klima yerlerinden sıcak geliyor çözemedim açıkçası ama hararet göstergesi normal sıkıntı gözükmüyor ilk araç olması nedeni ile biraz düşündürüyor. sorun olur ilerde havalarda sıcak onun farkı da olabilir tabi ama tam emin değilim.

Benim ortalama şehiriçi kullanımımda yol bilgisayarı 10.5-11 lt arası değişiyordu. Şehiriçinde kıvrak kullanıyorsan yüksek çıkabilir ama 15 lt ler ben hiç görmedim. Şehiriçi 12 lt lpg yakıyordum akıcı kullanımda, gazlamak bu arabaya göre değil, yakar.

Benzinli araç çabuk ısınır normaldir ama el değmiyor dediğin yer neresi? 

Klima yerleri veya motordan sıcak gelir içeriyi soğuturken oluşan sıcak havayı atacak biyer olmalı, hem de motor sıcaklığı var.

Yorum bağlantısı
Furkan Muhammet Çınar

Abi motor kapağı  kaputu açtığım için , orası baya bir ısınıyor ilk Aracım olduğu için bilgi konusunda biraz zayıfım , dediğim gibi hararet göstergesi normal , 

birde klima yerlerinde gelince biraz şüphelendim , birde abi yol bilgisayarı doğru mudur Peki LPG ile uyumlumudur .

Yorum bağlantısı
Furkan Muhammet Çınar

Birde sıcak hava klima kapalı İken geliyor 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Abi motor kapağı  kaputu açtığım için , orası baya bir ısınıyor ilk Aracım olduğu için bilgi konusunda biraz zayıfım , dediğim gibi hararet göstergesi normal , 

birde klima yerlerinde gelince biraz şüphelendim , birde abi yol bilgisayarı doğru mudur Peki LPG ile uyumlumudur .

Sıcak motorun kaputu ısıtması normal, ısı kalkanı da olmadığından ısınır. Motor hararetinde sorun yoksa sıkıntı yoktur bence. Yol bilgisayarı üstüne 2 lt ekle lpg için.

Birde sıcak hava klima kapalı İken geliyor 

Klima yerleri dediğin yer sanırım araç içi havalandırma ızgaraları. Buradan motor sıcağı araç sıcak ayarda değilse gelmez, dışarıdaki hava ne ise onu verir. Klimayı aç derecesini düşür sonra klimayı kapat. Soğuk ayarda kalsın kapalı iken de.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Muhammet Çınar

Bilgilendirme için teşekkür ederim abi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Ben de bir müddet kullandım bu aracı, ancak bütün bilgileri ben de Köksal kardeşim'den alıyordum. O aracın doktoru o....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Muhammet Çınar

Konuşmadan sonra daha dikkatli kullanarak 10.5 litleri gördüm abi ara ara 11.5 12 buluyor @Köksal Yılmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...