İçeriğe Yönlendir

1.4 TSI Passat B6

Yusuf Berke

Recommended Posts

Yusuf Berke

2009 model 1.4 TSI 122 DSG bir Passat var, araç 27 küsür bin kilometrede. Hasar kaydı fazla değil. Benim için aracın boyası pek önemli değil, mekaniği iyi olsun başımı ağrıtmasın istiyorum ama DSG korkutuyor biraz. Bu arabada 7 ileri DSG var, sanırım DQ200. Sizce düşük kilometredeki bu aracın DSG'si başımı ağrıtır mı? Bu araç için yorumlarınız ne olur?

Fusion'u değişmem gerekiyor. Artık yetmiyor araç bize. Bu yaz en az 4000 KM yapacağım, Caravelle belimi büker maalesef. 

Bu aracın fiyatına ağır hasar kayıtlı yüksek kilometrelerde 2.0 TDI Passatlar olduğu için kararsız kaldım, size danışmak istedim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-passat-otomtk-27.400-km-1.4-tsi-122-hp-sifir-gibi-ilani-okuynz-708677482/detay

Bana çok inandırıcı gelmedi. Hasar kayıtlarının ikisi "Çarpışma" diğer ikisi "Çarpma" olarak geçiyor. "Hep otoparktan çıkarken sürtmüş" ya amca, çarpışmadaki işteşlik ekinin açıklaması ne peki? Belki de hasar kaydını yazanların hatasıdır bilemem. 

Bir de bu fiyatı duyan kapı komşun ilana düşmeden alır, sarı siteye özel para verilmiş, ilanı en üstte yayınlatıyorlar. 1.4 TSI  diye aratınca şak diye sarı çerçeveli ilanı geliyor. Bence çok çelişkili.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Dsg beni hep korkutmuştur korkuttuğu içinde vag grubu araçları çok beğensem de düşünmedim hiç şahsi fikrim bu tabi ki. Kullanan üyelerimizde var onların fikirleri çok daha yerinde olacaktır. Hiç sorun çıkarmadan uzun kmler kullanan arkadaşımda var, 12000 km, 8000 kmde veya daha az kmlerde en az 2 3kere defa servise giden tanıdıklarımda var. 

İlk sahibinden aldım diyor ancak aracın plakalığında kardelen oto Alanya'da bir galeri? 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

İlan linkini eklemeyi unutuyorum hep, kusura bakmayın. 

Gökhan Albayrak yazdı:

Bana çok inandırıcı gelmedi. Hasar kayıtlarının ikisi "Çarpışma" diğer ikisi "Çarpma" olarak geçiyor. "Hep otoparktan çıkarken sürtmüş" ya amca, çarpışma da ki işteşlik ekinin açıklaması ne peki? Belki de hasar kaydını yazanların hatasıdır bilemem. 

Bir de bu fiyatı duyan kapı komşun ilana düşmeden alır, sarı siteye özel para verilmiş, ilanı en üstte yayınlatıyorlar. 1.4 TSI  diye aratınca şak diye sarı çerçeveli ilanı geliyor. Bence çok çelişkili.

Benim de pek kafama yatmadı açıkçası. Kilometre çok düşük, fiyat az, altında bir şey mi yatıyor acaba. 

Teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
(düzenlendi)

İlandaki araç bana da pek inandırıcı gelmedi sürtme ile kapı değişmez... kapıların galvanizli olduğu bilgisini neden vermiş anlamadım, herhalde yapılan değişim işlemini karşı tarafa daha hafif kusurmuş gibi anlatma çabası, ben tereddüt ile yaklaşırdım. 

tarihinde Hasan Karabekiroglu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

5 senede 7 bin km yapıp muayeneye girmiş demek bu araç hiç inandırıcı gelmedi bana ayrıca emsalleri 85-90 diyor motor bitikse şu kadar bu şu kadar diye yazan adamın yazdıgı hiç birşey bana inandırıcı gelmez galerici ağzı yapıyor çok belli.Emsallerinden ne eksigi varda bu fiyat ? Bu km de o fiyat aralıgında hasar kaydındaki meblagı ele alsak fiyat yine dip te çok çok iyi araştırılmalı çok saglam exper yapılmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kolay

27.000 km deki aracın lastikleri nasıl biterki!?

TA-1012 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Normalde çok kez ticarette riske girdim ama buna girmeyeceğim sanırım, hala gönlüme göre bir araç bulamadım. Nasip kısmet, aramaya devam. 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Yusuf Berke yazdı:

2009 model 1.4 TSI 122 DSG bir Passat var, araç 27 küsür bin kilometrede. Hasar kaydı fazla değil. Benim için aracın boyası pek önemli değil, mekaniği iyi olsun başımı ağrıtmasın istiyorum ama DSG korkutuyor biraz. Bu arabada 7 ileri DSG var, sanırım DQ200. Sizce düşük kilometredeki bu aracın DSG'si başımı ağrıtır mı? Bu araç için yorumlarınız ne olur?

Fusion'u değişmem gerekiyor. Artık yetmiyor araç bize. Bu yaz en az 4000 KM yapacağım, Caravelle belimi büker maalesef. 

Bu aracın fiyatına ağır hasar kayıtlı yüksek kilometrelerde 2.0 TDI Passatlar olduğu için kararsız kaldım, size danışmak istedim. 

Ben kapıda yatan arac varken 2 tane ayrı arac kullanmısken dogru duzgun bınememısken 47000 km ye geldı 2014 cıkıslı passat 2009 model 27000 km olması ımkansız 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Hem sizin paylaştıgınız arac trend model en boşu en az passat aldınmı comfort olacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Erkan Işık yazdı:

Hem sizin paylaştıgınız arac trend model en boşu en az passat aldınmı comfort olacak

Aynı araçtan bende vardı. Boş felan değil. Bilmeden konuşmayalım.

İlandaki dili hiç begenmedim. 25 bin motor masrafı bilmemne. Ben olsam bu satıcıdan araç almam.

Öte yandan aracı baktırırsınız denilen hasarlar gerçek mi öğrenirsiniz. Bir teklif verip alırsınız. Ancak 2009 passat alacağıma oldukça yeni ufak bir araç bakardım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Bana yazılanlar pek samımı gelmedi, birde ilanda bu tarz kendi aracını övüp farklı modellere laf atanlardan hiç hoşlanmam. Araç bakan sanki bilmiyor araç piyasasını ve düşük km aracın avantajını.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

Bu arada muayene sorgulama ekranını paylaşmış şimdi dikkat ettim 2014'te 7004 km'de 2018'de 22544 km'de muayeneye girmiş bunların toplamı zaten 29548 km yapıyor araç nasıl 27500 km'de oluyor birde orda araç kahverengi(bej) yazıyor bu araç gri değilmi ?

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Uğur Kamil yazdı:

Bu arada muayene sorgulama ekranını paylaşmış şimdi dikkat ettim 2014'te 7004 km'de 2018'de 22544 km'de muayeneye girmiş bunların toplamı zaten 29548 km yapıyor araç nasıl 27500 km'de oluyor birde orda araç kahverengi(bej) yazıyor bu araç gri değilmi ?

toplaya toplaya mı gidiyoruz :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

toplaya toplaya mı gidiyoruz :) 

Doğru pardon aklım bir an başka şeye gitti :)

Bu arada aracı düzenli muayeneye götürmeyen biri düzenli bakım yaptırmış konusu bana mantıklı gelmedi.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Dsg km falan bilmem de arabanin tavani orijinal kendi degil :) Ben bu yuzden almazdim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Km'si orjinal olabilir. Kardeşimde Civic var 2008 Model 32.000 Km de. Geçen sene biz aldığımızda 14.000 km'deydi. Servise sordum son bakıma 12.000 km'deyken girmişti. Var böyle arabalar yani ama iyi incelemek gerekir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Km'si orjinal olabilir. Kardeşimde Civic var 2008 Model 32.000 Km de. Geçen sene biz aldığımızda 14.000 km'deydi. Servise sordum son bakıma 12.000 km'deyken girmişti. Var böyle arabalar yani ama iyi incelemek gerekir. 

Babama aldığımız araba (Aralık 2018) şu an 2200 km 'de. 1000 km 'sini ben Rize 'ye gidip gelmiştim. Bu performansla giderse 10 sene sonunda araç 33000 km 'de olacak. :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

benim aracım 2002 model ve şu anda 75 bin km de

maşallah

Gökhan Albayrak yazdı:

Babama aldığımız araba (Aralık 2018) şu an 2200 km 'de. 1000 km 'sini ben Rize 'ye gidip gelmiştim. Bu performansla giderse 10 sene sonunda araç 33000 km 'de olacak. :D

gökhan babaya bari bmw almısındır bmw yıllandıkca para yapıyor gecen japonicde diyor 1993 araba 30 bın euro 1998 araba 20 bın euro farkı 25 yaş üstü arabalar amerika pazarına ihrac oluyormuş :)) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bu aracı bilmiyorum ama aracın yaşı büyük bile olsa düşük km’li araç daha yanına giderken uzaktan belli ediyor kendini. İçine bakar bakmaz da alenen belli eder kendini. Gidip bakmak gerek. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...