İçeriğe Yönlendir

Lpg’li Araca MTV ve Köprü Otoyol Geçişlerinde İndirim

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Şehircilik ve sanayi bakanlığı bu kanun üstünde çalışıyor. Artı lpg’li araçların kapalı otoparklara girme konusunda da çalışma yapılıyor. 

Aslında bizim milletimiz biraz sahtelar. Lpg istastonlarından tüpgaz doldurma işi olmasaydı lpg bugün daha ucuzdu. 

Yine de mtv ve köprü, otoyol geçişlerindeki indirim sevindirici. 

http://www.ensonhaber.com/turkiye-lpg-kullaniminda-zirvede.html

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bu haberi okuyup beklentiye girmezdim, halamın bıyığı olsa amcam olurdu haberi. Şu ortamda vazgeçilecek vergi olduğunu düşünmüyorum.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürüttüğü çalışma sonucunda, LPG’li araçların kapalı otoparka girmesi yönünde mevzuat değişikliğinin yapılması halinde ve Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ile köprü ve otoyol geçişlerinde indirim uygulanması durumunda, LPG’li araç kullanımının yüzde 50 artacağı öngörülüyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

Bu haberi okuyup beklentiye girmezdim, halamın bıyığı olsa amcam olurdu haberi. Şu ortamda vazgeçilecek vergi olduğunu düşünmüyorum.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürüttüğü çalışma sonucunda, LPG’li araçların kapalı otoparka girmesi yönünde mevzuat değişikliğinin yapılması halinde ve Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ile köprü ve otoyol geçişlerinde indirim uygulanması durumunda, LPG’li araç kullanımının yüzde 50 artacağı öngörülüyor.

Devletin ne zaman vergi kısıp ne zaman artıracağını öngörmek mümkün değil. Bazen beklenmedik şeyler oluyor. Her ne kadar vergi yükünü sürekli artırsalar da diğer taraftan yaşlılara, engellilere veya diğer konularda yapılan harcamalarda artış görebiliyoruz. Bunun gibi. Olmaz diye bir şey yok. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Devletin ne zaman vergi kısıp ne zaman artıracağını öngörmek mümkün değil. Bazen beklenmedik şeyler oluyor. Her ne kadar vergi yükünü sürekli artırsalar da diğer taraftan yaşlılara, engellilere veya diğer konularda yapılan harcamalarda artış görebiliyoruz. Bunun gibi. Olmaz diye bir şey yok. 

Olmaz diye bişey yok ama olmayacak duaya amin demek diye de bir durum var. Siz yapılmasını bekliyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

Olmaz diye bişey yok ama olmayacak duaya amin demek diye de bir durum var. Siz yapılmasını bekliyor musunuz?

Ellerimi açıp beklemiyorum tabi :) olursa iyi olur

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

kapalı otopark büyük dert. lpg li arabayı bu sebeple sevemedim.

dışarıya koy diyeni duyar gibiyim dışarıda yer yok...

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

kapalı otopark büyük dert. lpg li arabayı bu sebeple sevemedim.

dışarıya koy diyeni duyar gibiyim dışarıda yer yok...

Trump tower, istinyepark dahil giremediğim avm olmadı valla. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Şimdi ben otobandan ve köprüden ucuza geçekmiyim, geçmeyecekmiyim. Benim için tüm mesele bu.

Avm konusuna gelincek, beni kovan avm olmadıki :) 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Olması durumunda diye yazmış meslektaşım, umut ediyor. Hele ki devletin en çok para kazandığı yerlerden feragat etmesini beklemiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Trump tower, istinyepark dahil giremediğim avm olmadı valla. 

bagajı açıp tüpü görüp geçmi diyor adam ?

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Ben de herhangi bir vergide indirime gidileceğini düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

bagajı açıp tüpü görüp geçmi diyor adam ?

Tüpü göremiyor. Stepne içinde. Bendeki yedek lastik de küçük el arabası lastiği gibi. Poşete koydum. Üstüne de örtü attım. Üstünde de bebek arabası :) Dolum yeri de avrupa dolum depo kapağı içinde. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tüpü göremiyor. Stepne içinde. Bendeki yedek lastik de küçük el arabası lastiği gibi. Poşete koydum. Üstüne de örtü attım. Üstünde de bebek arabası :) Dolum yeri de avrupa dolum depo kapağı içinde. 

bizde tank var yapacak bişe yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yine de mtv ve köprü, otoyol geçişlerindeki indirim sevindirici. 

Bence çıkmaz böyle bir yasa.. 

Köksal Yılmaz yazdı:

Son günlerde bazı gazeteler tamamen algıya oynuyor.. 

Yakında seçim falan mı var acaba.. 

Adana'da yerli otomobil fabrikası kuruluyormuş.. 

Pilli traktör üretime hazırmış.. 

Yerli jetimiz görücüye çıkmış.. 

Şimdi de vergiler düşüyor... Var bi gariplik... 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Inşallah çıkar edirne de sorun yok ama bu yıl iki defa ikea almadılar lpg icin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

lpg'li araca teşvik etmenin mantığı nedir? Adamlar hibrit yada elektirikli araca teşvik eder bizimkiler lpg'li aracamı? 

lpg'li araca kapalı otoparka girmesi bence mantıklı değil, zaten yeterli havalandırma olmuyor oralarda birde lpg'li araçlarla daha tehlikeli olur düşüncesindeyim. Bizim insanımız muayene dışında genelde lpg'ye pek dikket etmiyor kaçak vs varmı diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bekliyorum konuda lpg benzin dizel kiyasi ne zaman gelecek :)

Sunu dusunuyorum devletin lpg li aractan lpg montajindan kazanacagi miktar, mtv otv kdv hgs ogs pbs yks de alacagindan fazlasini getirecek mi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

LPG dönüşümü yapanlar azaldı da “LPG lobisi” haber mi yaptırıyor acaba? 🤔

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Yine bir Ensonhaber.com  klasiği ... 

Şimdi bunlara inanıp  dizel aracına  LPG taktirmaya kalkan bile olmazsa  ben de bişey bilmiyorum.  😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Şimdi bunlara inanıp  dizel aracına  LPG taktirmaya kalkan bile olmazsa  ben de bişey bilmiyorum.  [emoji23]

Dur o konuya girme bende din degistirecek cok adam biliyorum [emoji16]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İnan Çınar yazdı:

Şimdi bunlara inanıp  dizel aracına  LPG taktirmaya kalkan bile olmazsa  ben de bişey bilmiyorum.  😂

Çok değiştiler. “Ensonhaber, Yavaş dön ümmet yetişemiyor” yorumları alıyor 😁

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

G. Antep'de aynı şekilde AVM'lere LPG ile giremiyorsunuz. Görünce hemen dışarıya park edin diyorlar. 

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Dünyanın çoğu ülkesinde böyle bir oran gözükmekte. Ekonomisi kötüleşen ve vergi yükü artan ülkelerde sosyal yardımlarda da artış gözüküyor. Sosyal yardımların artması malesef ki durumumuzun ve ekonomimizin iyi olduğunu göstermiyor.

Dipnot: Sosyal hizmetlerde çalışıyorum :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Eray Çalışkan yazdı:

Dünyanın çoğu ülkesinde böyle bir oran gözükmekte. Ekonomisi kötüleşen ve vergi yükü artan ülkelerde sosyal yardımlarda da artış gözüküyor. Sosyal yardımların artması malesef ki durumumuzun ve ekonomimizin iyi olduğunu göstermiyor.

Dipnot: Sosyal hizmetlerde çalışıyorum :D 

Sosyal yardımdan kaskımız maddi destek ise, "Neden bu kadar fakir yada yardıma muhtaç insan var?" diye sorarlar adama.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...