İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - 2001 Arıza Işığı İlk Marşta Yanmıyor

Vedat Kildiric

Recommended Posts

Vedat Kildiric

Ford fiesta 2001 lerde kontak ilk cevirmede  eldiveni lambası yağa lambası kemer gibi sembolleri gösteriyor ama motor arza lambası yanmıyor normal mi arkadaslar

Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric

Sevgili kardeşim gösterge konsolunu sokup baktım ama lambaların  kararma yada patlama olmadığını gördüm kadran ne oluyor ki acaba birde anti badanaj ve abs kapı açık pozisyon göstergelerini de gördüm saten benim arabada abs yok herhalde boşlarda  da fabrika koymuş amblemlerini diye dusunuyorum saygılar 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tabi, kadran en dolusu için yapılıyor.

Lamba varsa GAUGE TEST dener misiniz? Örnek olması açısından:

Burada yanacak mı, bi bakalım. Gerekirse yanan bi tane ile değiştirip deneyin derim. En son ihtimal, devre yolu bozulmuş olabilir.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Vedat Kildiric
Sani Gerşon yazdı:

Değil. Muhtemelen kadrandan sökmüşler ya da lambası patlamış.

Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric

Selamın aleyküm üstatlar 6 yıldır fiesta 2001 kullanicisiyim ama benim aracımda arza lambası yanmıyor gösterge panelini sokup kontrol ettim ışıklarda devrelerde her hangibi sikinti yok elektrik çi  ustaya gösterge panelini goturdum baktı sikinti yok dedi  ama kabloları da kopuklukyada yanmış olabilir dedi  sikinti ustanın kablolara bakarsam uzun zaman alacağını  masrafın artacağını söyledi sizce motor arza ışığına giden kablo  nerden gidiyor ve hangi renk başından böyle bir olay geçenler oldumu teşekürler  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

Ariza isigi ariza var da mi yanmiyor? Yoksa test esnasinda mi yanmiyor?

Ayni konuda bir mesajiniz daha var. tek konudan ilerleyelim.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
 Selamın aleyküm üstatlar 6 yıldır fiesta 2001 kullanicisiyim ama benim aracımda arza lambası yanmıyor gösterge panelini sokup kontrol ettim ışıklarda devrelerde her hangibi sikinti yok elektrik çi  ustaya gösterge panelini goturdum baktı sikinti yok dedi  ama kabloları da kopuklukyada yanmış olabilir dedi  sikinti ustanın kablolara bakarsam uzun zaman alacağını  masrafın artacağını söyledi sizce motor arza ışığına giden kablo  nerden gidiyor ve hangi renk başından böyle bir olay geçenler oldumu teşekürler  
Araba calismadan once bir tane buji kablosunu sokun yanacak mi emin olalim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Vedat Kildiric yazdı:

Yukarıda bi testten söz etmiştim. Yaptınız mı onu?

Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric
Metin Akbal yazdı:
Vedat Kildiric yazdı:

Araba calismadan once bir tane buji kablosunu sokun yanacak mi emin olalim.

Denemedim denerim bakalım  kontağı tamcevirmem  lazımmı  

Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric
Alpay Sumer yazdı:

Ariza isigi ariza var da mi yanmiyor? Yoksa test esnasinda mi yanmiyor?

Ayni konuda bir mesajiniz daha var. tek konudan ilerleyelim.

Arabamda herhangibi arza yok ama neden yanmadığını  bulmaya çalışıyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Vedat Kildiric yazdı:

Evet yaptım 

Ve? Orada da mı yanmadı?

Dediğim gbi, çalıştığına emin olduğunuz bir ampülü oraya takıp denediniz mi?

Testte DTC kod veriyor mu?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Evet ariza yapmis gibi olsun araba. Arabayi calistirin.
Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric
Metin Akbal yazdı:
Vedat Kildiric yazdı:

Evet ariza yapmis gibi olsun araba. Arabayi calistirin.

Dün buji kablosu  çıkarıp denedim olmadi 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kenan Kantarcı

Bende de 2001 fiesta flair var (2000 yılının ikinci yarısı üretilmiş sanırım) ve motor arıza ışığı kontağı açtığımda da gage test yaptığımda da yanmıyor. Bazı fiesta serilerinde bu arıza lambasının olmama ihtimali yok mu? (Bildiğim kadarıyla İngiliz montaj benim araba) DTC kodlarında arıza kodu çıkıyor, o da akü bittiğinden dolayı oluşmuştu daha önce. 7 yıldır kullanıyorum aracı.

Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric

Kenan kardeşim arabanızda  ikaz isig var ancak  kaza yada hava yastığının iptal  olması  nedeniyle  ustalar belki  iptal olma olasılığı  yuksek çünkü  ben gösterge panelini soktugumde  göstergenin icinde  ikaz ışığın  olduğunu  gördüm elektrikçi usta gerekli olmadığını ve arabanın eski model olduğu için kablolarda  sıkıntı  olabileceğinden söyledi ama hala  kafam  ikaz ışığında  niye yanmasın diye düşünüyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Yasin Aygün
(düzenlendi)
Vedat Kildiric yazdı:

Kenan kardeşim arabanızda  ikaz isig var ancak  kaza yada hava yastığının iptal  olması  nedeniyle  ustalar belki  iptal olma olasılığı  yuksek çünkü  ben gösterge panelini soktugumde  göstergenin icinde  ikaz ışığın  olduğunu  gördüm elektrikçi usta gerekli olmadığını ve arabanın eski model olduğu için kablolarda  sıkıntı  olabileceğinden söyledi ama hala  kafam  ikaz ışığında  niye yanmasın diye düşünüyorum 

Ben de 2000 model 1.25 flair sahibiyim. Benim de arıza ışığım kontağı açınca, gauge testte vs yanmıyor. Oksijen sensörünü söktüm, bujileri söküp çalıştırdım vs hiçbir şekilde arıza kodu alamadım. Göstergeyi kontrol ettirdiğimde herhangi bir bant yoktu ve elektrik bağlandığı zaman arıza lambasının ampülü yanıyor, fakat araca bağlayınca yanmıyor. Kabloları bayağı bir didik didik inceledim bir sıkıntı göremedim. Kullanma klavuzundan bütün sigortalara da baktım tek tek sökerek. Acaba yazılımla arıza vermeyi kapatma gibi bi işlem yapılmış olabilir mi diye düşünüyorum serviste.

tarihinde Yasin Aygün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI

Arkadaşlar bende de aynı sorun var. 2004 Model 1.4i fiesta comfort lpg benzin kullanıyorum. Aracın 3. sahibiyim. Arıza lambası panelde çok detaylı ışıkla bakınca görünüyor. Yani üzerine siyah bant vs. çekilmemiş. Ancak gauge test menüde dahi abs esp vs. olmamasına rağmen onlar bile yanıyor ancak arıza lambası yanmıyor. Normalde kontak açıkken yanması gerekiyor ancak sadece EL FRENİ YAĞ LAMBASI VE KAPI AÇIK UYARISI FALAN YANIYOR. 1. ve 2. sahibi böyle kasıtlı olarak bu ışığı iptal ettirecek kişiler değil esasen. Bilgisayara falan bağlayıp iptal mi edilmiş vs. öğrenilemez mi

Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric
Yasin Aygün yazdı:

Ben de 2000 model 1.25 flair sahibiyim. Benim de arıza ışığım kontağı açınca, gauge testte vs yanmıyor. Oksijen sensörünü söktüm, bujileri söküp çalıştırdım vs hiçbir şekilde arıza kodu alamadım. Göstergeyi kontrol ettirdiğimde herhangi bir bant yoktu ve elektrik bağlandığı zaman arıza lambasının ampülü yanıyor, fakat araca bağlayınca yanmıyor. Kabloları bayağı bir didik didik inceledim bir sıkıntı göremedim. Kullanma klavuzundan bütün sigortalara da baktım tek tek sökerek. Acaba yazılımla arıza vermeyi kapatma gibi bi işlem yapılmış olabilir mi diye düşünüyorum serviste.

Merhaba  kardeşim evet yazını okudum sended  aynı sorun var  şunu  söyleyeyim  öncelikle gösterge yi söküp komple göstergenin  arkasından  lehimli olan yerlere bak eyer  ordan köprü yani ince tel kablolarla  köprü  çekilmiş  olabilir varsada bu demek  oluyorki motor ikaz ışığını  ve emliyet kemeri  gibi bazı özelikleri oradan devre dışı  yapıyorlar gage  testi yapsanda  çıkmaz bilgin olsun kardeşim  

Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Arkadaşlar bende de aynı sorun var. 2004 Model 1.4i fiesta comfort lpg benzin kullanıyorum. Aracın 3. sahibiyim. Arıza lambası panelde çok detaylı ışıkla bakınca görünüyor. Yani üzerine siyah bant vs. çekilmemiş. Ancak gauge test menüde dahi abs esp vs. olmamasına rağmen onlar bile yanıyor ancak arıza lambası yanmıyor. Normalde kontak açıkken yanması gerekiyor ancak sadece EL FRENİ YAĞ LAMBASI VE KAPI AÇIK UYARISI FALAN YANIYOR. 1. ve 2. sahibi böyle kasıtlı olarak bu ışığı iptal ettirecek kişiler değil esasen. Bilgisayara falan bağlayıp iptal mi edilmiş vs. öğrenilemez mi

Kardeşim göstergenin  arkasından  lehimlerin  oldugugu  yerleri köprü  çekerek ince tellerle lehimleyerek  de devre dışı bırakıyorlar  gage testine soksanda çıkmaz bilgine 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
ibrahim sarı

Aynı sorun bende de var. Araç 2000 Flair. İlk kontak açılışında motor ikaz ışığı yanmıyor. Daha hiç yandığını görmedim motor ışığının

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...