İçeriğe Yönlendir

Connect - Beyaz Duman

Önder Kaplan

Recommended Posts

Önder Kaplan

Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım ilk defa fort marka araç aldım ticari cornet 18 2013 132binde duman atmaya başladı sürekli değil arada bir yeni yağ bakımları yapıldı turbo yapar dediler ustaya sordum turbo sıkıntı yok dedi başına gelen yada önerisi olan var mı teşekkür ederim hayırlı cumalar

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Hosgeldiniz.Konuyu "Connect" basligina tasidim. Bilginize.

Önder Kaplan yazdı:

Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım ilk defa fort marka araç aldım ticari cornet 18 2013 132binde duman atmaya başladı sürekli değil arada bir yeni yağ bakımları yapıldı turbo yapar dediler ustaya sordum turbo sıkıntı yok dedi başına gelen yada önerisi olan var mı teşekkür ederim hayırlı cumalar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Turbodan olduğunu sanmıyorum. Turbo sorunları genelde siyah dumana dönüşüyor. Enjektörlerden olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Turbodan olduğunu sanmıyorum. Turbo sorunları genelde siyah dumana dönüşüyor. Enjektörlerden olabilir.

Siyah duman genelde enjeksiyona işarettir. Turbodan berbat kokulu gri mavimsi duman gelebiliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ford Connect aracınız hayırlı olsun. Kaç bg motor gücü?

Dumanı daimi mi atıyor yoksa dip gaz yapınca kısa süre atıp bırakıyor mu, biraz daha detay alalım. 

Sani Gerşon yazdı:

Siyah duman genelde enjeksiyona işarettir. Turbodan berbat kokulu gri mavimsi duman gelebiliyor.

Turbonun kendisi mekanik olarak sağlam ancak olması gereken overboost değerine ulaşmaz ise yanma odasında yeterli hava basıncı oluşmaz,  yanma veriminde düşüş ve devamında siyah duman görebilirsiniz bayım 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Sabah ilk çalıştırmada kısa süreli yapıyorsa şimdilik sıkıntı yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kaplan

Teşekkür ederim 90 beygir devamlı olarak yapmıyor arada yapıyor fakat berbat bir duman heryer 3 dakika filan tahminim sürüyor sonra kesiliyor uzun yol yapacağım korkuyorum yolda bisey olur diye yakıt az olunca yapabilrmi

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
Teşekkür ederim 90 beygir devamlı olarak yapmıyor arada yapıyor fakat berbat bir duman heryer 3 dakika filan tahminim sürüyor sonra kesiliyor uzun yol yapacağım korkuyorum yolda bisey olur diye yakıt az olunca yapabilrmi

Hava akışmetreden de yapar zengin veya fakir karışım , kurcalamayın aracı trafıgı rahatsız etmiyorsa , focusun biri dumandan dolayı  deneme yanılma yöntemi enjektöründen pompasına turbosuna kadar degişmişler  sorun çözulmemiş  sanayide görmüşdüm , benim 2.5 tdi transporter de  gazı kapadıgımda arkadan siyah dumanı veriyor arıza sebebi  hava akışmetrenin 650 bar yerıne 850 bar hava basması  

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

turbo eksoz kısmına yağ veriyor motor ısınınca geciyordur. mudahale gerektirir. mil kesebilir uzun yola cıkmayın. derim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Turbodan interkole giden borunun bir ucunu çıkarın boru içinde yağlanma varmı diye bakın

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Yağ bakımları yapıldı 10 gün filan oldu 
Turbo tamiri yapan bir ustanın yanında duman problemi ile gelen bir müşterinin aracında fazla yağ çıkmıştı. Bu sebepten sordum
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...