İçeriğe Yönlendir

Vfr 800x CrossRunner

Sedat Ünsal

Recommended Posts

Sedat Ünsal

kısa süreli honda forza 250 macerasından sonra bu canavara göz koydum. forza iyiydi güzeldi de; şehirler arası yolda sol şeritte nazlanmalar, bitmeyen aşırı gidon titremesi problemi ve 4 silindir özlemi. kızdım. sattım gitti.

bir huuu 'nuzu alırım. işte yeni gözdem ;

Whats-App-Image-2019-07-13-at-11-25-35.j

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Hayırlı olsun, karoser ve görüntü 10 numara, çok incelemiştim.

Uzun yıllardır motor binen tanıdıklarım alternatif olarak cbf 1000 veya kawasaki versys tavsiye etmişlerdi.

gönlünüze göre olur inşallah. 🧿

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Hayırlı olsun. Güzel alet. 

Kaç yapıyor bu :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ohooo oo ayıp oluyor ama, ben almiyim diye tutuyorum siz neler yapıyorsunuz :) hayırlı olsun kazasız belasız güvenli sürüşler, içinde ukte kaldı alacağım inşallah, skutir la nereye kadar, tatmin etmiyor, uzun yol yapacak alet lazım, enduro yada Turing motor şart vallahi....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Hayırlı olsun. Güzel alet. 

Kaç yapıyor bu :biggrin:

200 ü geçmedim. ne yapacağı konusunda hiç bir fikrim yok😉

Ali Cihangiroğlu yazdı:

Ohooo oo ayıp oluyor ama, ben almiyim diye tutuyorum siz neler yapıyorsunuz :) hayırlı olsun kazasız belasız güvenli sürüşler, içinde ukte kaldı alacağım inşallah, skutir la nereye kadar, tatmin etmiyor, uzun yol yapacak alet lazım, enduro yada Turing motor şart vallahi....

almayıp içimde dert olacağına, aldım şimdi millete dert oldu😂  

sadece pazar günleri bir yerlere gidebiliyorum. scooter la 2 ayda 4.00km yapınca yanlış yolda olduğumu anladım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Sedat Ünsal yazdı:

sadece pazar günleri bir yerlere gidebiliyorum. scooter la 2 ayda 4.00km yapınca yanlış yolda olduğumu anladım.

bak keyfine, benim niyetim uzun yol, evde olduğum zamanlarsa keyif gezileri yapmak, ama asıl niyetim uzun yol yapmak, bizim burada klupler var, pro biniciler var,onlara takılıp hem sosyalleşmek hem eğlenmek amacım, hemde eğitim almak, yeter şantiyelerde hayatımın geçtiği, yaş kemale tam ermeden bu zevkide tatmam lazım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Tam da en beğendiğim alet yahu. Allah kaza bela göstermesin inşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sedat bey, yakıt durumu nedir? Taunus gibi motor diyorlar buna doğrumudur?

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Sedat bey, yakıt durumu nedir? Taunus gibi motor diyorlar buna doğrumudur?

değerler litre/100km

tuzla içinde efendi efendi 7,4 litre (vtec açmadan)

tuzla içinde bol bol yapıştırmalı 9 litre(v-tec ile)

otobanda 120-140 bandında efendi 5,5-6 arası(v-tec açmadan)

otobanda 200+ süratlarde 10-11 litre(eller havaya. Allah ne verdiyse)

bilmeyenler için söylüyorum 7.000 devirden sonra v-tec denen akıllara zarar bir teknolojisi var. yani 7.000 devir altında 8 subab, üzerinde 16 sübab çalışıyor. o devir üzerinde efendi motor gidiyor, yerine hayvani bir süpersport makine geliyor. 14.000 devire kadar çıkıyor. 100 beygirin üzerinde güç veriyor. "oha bu ney lan" diyorsunuz. kısaca içine ss kaçmış gibi gidiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

hımmm, çokmuş, bana 100-110 bandında 4 lt. aşmayacak motor lazım, 140-160 gibi 4.6.lt. gibi kısaca çok yakmamalı :)

v-tec dediğin gibi acaip, gaza asılınca içinden canavar çıkıyor :D  acaba dediydim daha ucuz olduğundan senin motordanmı alsam diyordum, yakıt olayı ve dct olmayışı beni tutuyordu, sanırım yine herzamanki almayı planladığım motora dönmem lazım... asıl hoşuma gidenlerse crosstourer yada enduroya kayacaksam africatwin ama fiyatler el yakıyor, çokta eski almak istemiyorum en fazla 1-2 yaşında ikinci el olabilir, bu durumda yine işim olmuyor ne yazıkki...

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal
Ali Cihangiroğlu yazdı:

hımmm, çokmuş, bana 100-110 bandında 4 lt. aşmayacak motor lazım, 140-160 gibi 4.6.lt. gibi kısaca çok yakmamalı :)

v-tec dediğin gibi acaip, gaza asılınca içinden canavar çıkıyor :D  acaba dediydim daha ucuz olduğundan senin motordanmı alsam diyordum, yakıt olayı ve dct olmayışı beni tutuyordu, sanırım yine herzamanki almayı planladığım motora dönmem lazım... asıl hoşuma gidenlerse crosstourer yada enduroya kayacaksam africatwin ama fiyatler el yakıyor, çokta eski almak istemiyorum en fazla 1-2 yaşında ikinci el olabilir, bu durumda yine işim olmuyor ne yazıkki...

siz 750x dct bakın. 700x lerde dct sıkıntılı. genel anlamda  250 lik scooter gibi yakıtı var. ama hiç bir zaman mutlu olamayacaksınız😒🤣

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Sedat Ünsal yazdı:

siz 750x dct bakın. 700x lerde dct sıkıntılı. genel anlamda  250 lik scooter gibi yakıtı var. ama hiç bir zaman mutlu olamayacaksınız😒🤣

zaten motor dediğimde oydu, 700 olan yaramaz dct si sorunlu jiroskop yok eğimi falan anlamıyor motor, 2017 den sonra süper hele 2018 den sonrası über şanzıman :)

mutlu olamayacaksın derken motor biraz hantal, 0-100 5.7 sn. onu diyorsundur, bana göre uçak, 110 giderim genelde, hızda yaptım 300 leri falan denedim tamamen meraktan ve 1 kez, hiç ama hiç hoşuma gitmedi, ölmeye niyetim yok ve motorda hızıda sevmedim,  haa nc den sonra geçeceğim motor ya AfricaTwin yada GS1200 olacak, endurodan başkasına bakmam artık, neyse bunlar sonraki seviye, bakalım bir süre kullanayım zaman ne getirir bilinmez, ama alacağım, daha geçen kardeşim vespa almış, attı havasını verdi gazı, bende bir atraksiyon yaparım inşallah :)

bu arada baya niyetlendiğim acaba olurmu bulabilirmiyim parçası purçası nedir diye baktığım motor, hemde nostalji olsun farkımız olsun diye....

fakat parça bulmak imkansız gibi, toplama hayalim yattı ne yazıkki...

bu mutlu eder sanırım :D sadece sakin sürmek için, kaşıntı tutar kesin ama olsun tutarım kendimi...  bu sesle zor olacağı kesin ama... yok aga rahat durayım ben, buna dayanılmaz...

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Hayırlı olsun kazasız belasız.

Bu arada Ali abi motor alırsa kendim almış gibi sevinecegim. Ali abi inşallah gönlünce bi motor alırsın da detaylı konusunu okuruz.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Yasin Mümin Şimşek yazdı:

Hayırlı olsun kazasız belasız.

Bu arada Ali abi motor alırsa kendim almış gibi sevinecegim. Ali abi inşallah gönlünce bi motor alırsın da detaylı konusunu okuruz.

İnşallah, şuan bana az yakan dayanıklı dengeli hafif araziye uygun şehir içinde skutır gibi, uzun yolda turing motor gibi olan otomatik bir alet lazım, tek seçenek NC750X DCT, yok alternatifi...

ama aklım arada şunada kayıyor, bir acaba diyorum

mesela

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-bodursan-oto-otomatik-honda-kazasiz-608772514/detay

ama NC bana fazlasıyla yetecek gibi, motorda hız yapmayacağım o yüzden 200 ü geçmemesi önemsiz, sakin sakin 100-110 gideceğim, çoluk çocuk var, hocada hazır Art akedemiden arkadaş, detaylı eğitim turlar dağ bayır gezmeler her imkan var, 2 senedir ha aldım ha alacağım diye içim içimi yiyor, kriz çıktı fiyatlar uçtu, 30 liralık alet oldu 60 kaat, delirdim vallahi, inan arabadan falan geçti hevesim, canım motor istiyor artık, bunun zevki bir başka :rolleyes:

97B27A50-8CF7-423E-8AC9-4427C6937602.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

Mutluluğun tanımı 0 dan 100 e olarak anlaşılmasın.😬 Nc nin selesi ile vfr nin selesi bir değil. Vfr 240kg olmasına rağmen çok daha rahat. Yere sağlam basıyor. Virajlarda güven veriyor. Full çantalı zaten maximum 130-140 yapabiliyorsunuz. Üzeri güvenli değil. Vfr1200 ün yıllık vergisi çok. Yakıtı çok. En mantıklısı gene vfr800x. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

genelde Nc için hantal diyorlarda o yüzden dedim, ss motorlara göre hantal halbuki ve amacı farklı bu aletin, NC de 235 kilo ve yere harbiden sağlam basıyor, vfr de güzel elbet ama nc den çokta güzel değil, sele açısından az farklı, vfr bayağı rahat diyorlar,neyse bunlar dert değil sele hallolur, ayrıca dediğin gibi 1200 lük motorun vergi vs. acaip, keza kasko zaten uçuk, kardeşimin vespa ya 3500 tl kasko fiyatı çekmişler mesela, birde bu dert var, ben NC ile zevkini alayım sonrasına bakacağım, ya bu motor son motorum olacak daha başka motor almayacağım ve sattıktan sonra bu sevdadan vazgeçip skutırla dolaşacağım yada devam edip kullanabildiğim sürece büyük motor kullanacağım, bunu zaman gösterecek, şimdilik plan bu yönde, artık hayırlısı :)

NC ile planlamam şöyle, şehir içi kısa mesafede elbet kullanırım ama çoğunluk uzun yol olacak, çıktımmı en az 700 km. gibi giderim, şantiyeye bununla giderim diyorum mesela,  şuanki işimi bırakana dek, sonra emekli oldummu motor işi tamamen zevke dönecek...

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal
Ali Darbaz yazdı:

Bu kaç yakıyo.. 4 silindir üfff....

1.0 benzinli i10 kadar yakıyor🤣

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sedat Ünsal yazdı:

1.0 benzinli i10 kadar yakıyor🤣

Öfff. Lpg takılabiliyormu :)

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal
Ali Darbaz yazdı:

Öfff. Lpg takılabiliyormu :)

buna piknik tüpünü takacak usta daha anasının karnından doğmamış🤣 itina ile bekliyoruz😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...