İçeriğe Yönlendir

1.4D4D Siyah duman

Ali Ulubaş

Recommended Posts

Ali Ulubaş

aracım 2006 model 1.4 dizel otomatik corolla. 157.000 km'de. ben 151.000 km'de almıştım. 6 bin km boyunca yakıtımı hep shellden aldım. 2 gün önce aracımı arkadaşıma verdim. yaklaşık 10 lt mazot almış ama en dandik istasyondan. aracı ondan geri aldıktan sonra yüksek devirlerde siyah duman attığını farkettim. sadece yüksek devirlerde (4-5 bin) siyah duman atıyor. yakıt sarfiyatında artış,, çekişten düşme,,, yağ-su yakma vs. başka hiçbir sorun yok. yakın zamanda motor yağı ve yağ filtresi değişti,, hava filtresi değişmedi.pazartesi sipariş verip onu da değiştireceğim. dolayısıyla ben siyah dumanı tamamen ucuz mazota yordum ama sadece 1 sefer almayla siyah duman atar mı?? tekrar shellden mazot alacağım ama depodakinin bitmesini bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Acele etmeyin.
Belki kurum oluştu. Belki yakıt kötü.
Temiz yakıt alın, normal kullanın.

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl
(düzenlendi)

Kötü mazot sebeb olmuştur bizde 2007 de sıfır km olarak  aldığımız plusline 1.4 d4d 230 binde günü gününe servis bakımlı ve bilindik istasyon harici yakıt almayız nekadar sıkıştırsam sıkıştırayım duman atma yapmıyor.

tarihinde Adem Kazıl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Ulubaş
Servet Aydın yazdı:

Kaç litre shell üzerine  farklı marka 10 lt yakıt alındı? 

Az miktarda vardı. 3 yada 4lt

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

Ali Ulubaş yazdı:

Az miktarda vardı. 3 yada 4lt

bu acıya bu mazot pompası nasıl dayansın🤣 dibinde kalan tortuyu çekmiştir garibim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Erol Güven yazdı:

Shell ile doldurun sert kullanın devam edin. 

+1

Würth motorin katkısı ile cila olur 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

+1

Würth motorin katkısı ile cila olur 

aseton koyun. saf aseton.

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Aracımı birilerine emanet vermeyi açıkçası hiç sevmem. Ancak içim rahat şekilde kardeşime veya çok güvendiğim kuzenlerime falan veririm. Onlara da verirken araç ısınmadan sıkıştırmamalarını ve mazotu da belirttiğim istasyonlar dışında asla almamalarını her defasında tembihliyorum :D  Keşke siz de deseydiniz 1-2 uyarı verseydiniz :D Ben mazottan olduğunu düşünüyorum. En az yarım depo mazot alın würth dizel enjektör temizleyici alın ve o depo çok az kalana kadar gazlayın. Tertemiz yakıt sistemine tekrar kavuşursunuz 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

aracı kardeşime dahi vermem, aracı sadece eşime veririm(sürmeyi öğrenince) onun dışında otostopçu asla ve asla veya tanımadık insan bile almam, başıma dert açamam :) oto park falan hiç demeyin zaten ne veririm nede oralara araba bırakırım :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

kayın babam sıfır aldığı günden beri köyde traktöre koyduğu ucuz mazottan koyuyor . 300 bini geçti daha tık yok. ucuz dediysem 10 kuruş flan değil ha % 25 30 civarı daha ucuz :D 

ne kadar kötü bir mazot olabilir ki 1 defada bozsun. 

katkı vs atmayın. belki araç önceden de ufaktan atıyordu farketmemiştiniz yeni dikkat ettiniz böyle bir ihtimal yokmu 

geçmişi bilinmeyen araca katkı enjektörleri intihara götürebilir ben olsam atmam

bildiğiniz petrolden doldurup bir müddet devirli kullanın belkide geçer

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...