İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Beyaz Duman Atması ve Genleşme Kabındaki Suyun Sürekli Fokurdaması

Cemal Bulut

Recommended Posts

Cemal Bulut

Mrb 98 lpgli flair kullanıcısıyım, dün gece bir yokuştan çıkarken arabanın beyaz duman attığını ve gaz yemediğini fark ettim. Akabinde bir benzinliğe çekip su ve yağı kontrol ettim, su çok azalmıştı ve hafif çamur kıvamındaydı, yağda herhangi bir sıkıntı fark etmedim, ancak su kabında 3-4 ay önce attığım antifiriz tamamen bitmişti. Suyunu ekledim, yaklaşık 3 litre de motor yağı ekledim. Bugün pazar olması nedeniyle yapacak bir şey yok deyip bi kontrol ettim arabayı, ilk çalıştırmada beyaz duman attı sonra kesildi. Genleşme kabı da sürekli fokurduyor, araba stop ettikten sonra hatta kapağı açtıktan sonra da fokurdamaya devam ediyor. Suyu kontrol ettiğimde azalma yoktu, yağ karışması da fark etmedim,  aynı şekilde motor yağı deposunda ve kapağında da bir anormallik fark etmedim. Sadece araba eskisi gibi kuvvetli şekilde gaz yemiyor. Arabamı çok seviyorum ancak 2-3 aydır belli başlı bazı sıkıntılar çıkınca soğudum, motor açılmadan da bu son sıkıntının sebebi anlaşılmayacak biliyorum. Çok fazla karamsarlık içine düştüğüm ve forumdakilerin tecrübesine dayanarak bir şeyler öğrenebilirim diye buraya yazmak istedim, herkese iyi forumlar 😶

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun hocam conta yakmışın. Kullanma çekiciye götür daha fazla zarar görmesin derim. Ama yağ karışmış suya rektefiye kadar gider diye düşünüyorum. İnşallah contayla kurtarırsın 😔😔😔

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Muhtemelen yanma odasındaki kompresyon soğutma suyuna karışıyor. Yani Ozan bey'in dediği gibi conta yanmış büyük ihtimalle. Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Conta yanması güzel tespit👍👍 İlk marşta gelen beyaz dumanda silindire kaçıp yanan suyun buharı olmalı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir

arabayı o şekilde kesinlikle çalıştırma. arkadaşların dediği gibi %90 conta yanık ve su kanallarına hava veriyor. her marşa bastığında masrafı çoğaltırsın. inşallah fazla masraf çıkartmaz. geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...