İçeriğe Yönlendir

Yüksek İrtifa Testi

Servet Aydın

Recommended Posts

Servet Aydın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Servet abi hava yoğunluğu düşünce basınç da düşer. Bunu biliyoruz. Bence sen başka şeylerin peşindesin :)

Ufuk ile anlaşamadık. Onun yüzünden dağlara vurdum kendimi :)

Basıncın düştüğü zaten biliniyor. Aşırı besleme bunu tolera ettiği halde neden araç yürümüyoru deneyeceğim. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Basıncın düştüğü zaten biliniyor. Aşırı besleme bunu tolera ettiği halde neden araç yürümüyoru deneyeceğim. 

Aşırı besleme basıncın düştüğünü anlayıp daha aşırı besleme yapmaya proğramlanmış mı ki? Ya da daha aşırı besleme yapmasına beyin müsade ediyor mu ki? 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Yüksek irtifada gitmeyen araca silah dayasak, baksana neler yaptırmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Servet abi hava akışmetre pc ye baglayıp ölçdünmü  eger  vermesi gerekeni vermiyorsa çeki düşüklügü ondan yapar birde abi katalizör dolu ise ondan yapar , katalizör sök araya boş katalizör yapdır birde öyle dene, hatta tam boşaltmadan katalizör ortasından matkapla delik açanlar var  yaklasık 5-6 sene önce benim 2,5 tdi de aynı sorun başgöstermişdi hava akışmetre 650 olması gereken rakam dı,  bende cıkıyordu  450,  cıkma bir akışmetre taktık  (şimdide sorun 850 bar basması oda duman yapıyor)    benım  bozuk orjınal akışmetre bana kalsın demısdı  çakal usta :((   egr  yi hiç temizlendinmi , eger egr borusu ve egr dolu ise ondan da çeki düşüklügü yapıyor , katalizör iptal  ve çin akısmetreden sonra rampaları düz cıkıyor rakım 700 den 1200 e  2.5 tdi 1 vites yukarı farketdi bu yapılanlardan sonra .

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Aşırı besleme basıncın düştüğünü anlayıp daha aşırı besleme yapmaya proğramlanmış mı ki? Ya da daha aşırı besleme yapmasına beyin müsade ediyor mu ki? 

Reno ile denediğim zaman yine bugün geçeceğim geçitte deniz seviyesinde olan 1.55 barı görüyordum, ama çekişin bittiğini anlıyorum. 2.vites ile araba gebere gebere gidiyor. Şimdi land ile deney yapmaya geldim 

Mahmut Yıldız yazdı:

Yüksek irtifada gitmeyen araca silah dayasak, baksana neler yaptırmış.

İlla dönüşte kadjarın üzerinden geçeyim istiyorsun 

Erkan Işık yazdı:

Arabada sorun yok. Her yüksek geçişlerde çekiş kaybı yaşayan araçlar adına bu test. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

şimdi düşen basınca göre beyin boost u arttırıyor mu arttırmıyor mu :) 

biz araya botu yaptıralım diyoruz adam direk delmiş abimsin :) 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

elektrikli süpercharger geliyor demekki.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Servet Aydın yazdı:

Pardon yanlış oldu

a9073c7c132651d5eff2dd4df37ec6a9.jpg

Bu metanol kit elleğam.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu teste ne gerek vardı ki.. 

Ben daha geçen hafta oradaydım.. 0'dan 2200 metreye çıktım. hiç bir güç kaybı yaşamadım.. Demekki Qashqai kayıpları tolere ediyor. 

Artvinden Erzuruma doğrü giderken de iki defa 2000 metrenin üstüne çıktım.. yolda da hiç bir kayıp yaşamadım.. 

Ha 2000 metre yetmiyorsa. bilemem.. 

Gezmeye gitti bu ya.. 

Kesin başka bir derdi var bunun... 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Demiyor kimseye... hayırdır abi geziyon mu iş mi var dedim. "Sanane" dedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bende gezerken kayıp yaşamadım, teste yardım lazım mı [emoji2]

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Mehmet Ozyurek yazdı:

Gezmeye gitti bu ya.. 

Zaten bi gençlik gelmiş duruşuna. 18 yaş atmış aşağı doğru.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Hakkaten video, gorsel? Yol tirmanis? Meraktan Biz basinc kaybi yasiyoruz birazdan oksijen maskeleri iner asagi 😁

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Türk oksijeni farklı Batum oksijeni de farklı mı ki diye diye gidecek ,tutun tutun.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Klimadan soguk gelen havayı emme manifolduna versek verim artarmı. Bunuda deneyecek yöntem varmı. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Video bol. Seçilecek ve yüklenecekler var. Test daha bitmedi. Yarın (bugün) devam edecek 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bunun icin yuksek irtifaya cikmaya gerek yok ki manifold falan delmeye. Bende yapiyorum hemde su an [emoji16]

c1692f7dca3bf232abf4a36bacee5c14.jpg

• Beğen 4
  • Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Metin Akbal yazdı:

Bunun icin yuksek irtifaya cikmaya gerek yok ki manifold falan delmeye. Bende yapiyorum hemde su an emoji16.png

sus kimsenin yanında söyleme bir daha bu iki muhlamayı kıyaslama 

şu anda canı muhlama çeken ama çalışmak zorunda olan adam emoji:kihkih:

hele bak ya :boks:

bakır sahan yok teflon mudur granit midir nedir beli değil o sahanda olmaz

ne tereyağı kullanıyorsan bırak kullanma artık o yağı gerçi sahanda yağ da yok ya neyse

mısır unu öyle marketten alma olmaz elektrikli değirmende çekilmiş o çok ince olmaz taş değirmende çekilecek yanmayacak un

peynir eh işte tezgah üstünde görmesem kaşar peyniri kullanmış diyecem de neyse ki gördüm. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

sus kimsenin yanında söyleme bir daha bu iki muhlamayı kıyaslama 

şu anda canı muhlama çeken ama çalışmak zorunda olan adam emoji:kihkih:
hele bak ya :boks:
bakır sahan yok teflon mudur granit midir nedir beli değil o sahanda olmaz
ne tereyağı kullanıyorsan bırak kullanma artık o yağı gerçi sahanda yağ da yok ya neyse
mısır unu öyle marketten alma olmaz elektrikli değirmende çekilmiş o çok ince olmaz taş değirmende çekilecek yanmayacak un
peynir eh işte tezgah üstünde görmesem kaşar peyniri kullanmış diyecem de neyse ki gördüm. 
Şu benim arabanin plakasi, buraya da atayim. Tava ve hava hariç hersey Dogu Karadeniz den [emoji16]46321ee9b31bc7cb822771257772ed9e.jpg
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben de denedim de.. böyle sünmedi.. 

Benim yüksek bi yere çıkmam gerekiyor demekki.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...