İçeriğe Yönlendir

Yüksek İrtifa Testi

Servet Aydın

Recommended Posts

Mehmet Kazancıoğlu
Metin Akbal yazdı:

Şu benim arabanin plakasi, buraya da atayim. Tava ve hava hariç hersey Dogu Karadeniz den emoji16.png

plaka 53 olsa ne olur olmamış işte mındar 

şu anda canı muhlama çeken ama çalışmak zorunda olan adam emoji:kihkih:

Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben de denedim de.. böyle sünmedi.. 

Benim yüksek bi yere çıkmam gerekiyor demekki.. 

kısık ateşte biraz uzun süre beklet abi 

Alpay Sumer yazdı:

Cani ceken var😌

canı çeken var ama evde olmayan çalışan var 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben de denedim de.. böyle sünmedi.. 

Benim yüksek bi yere çıkmam gerekiyor demekki.. 

Az once actigin rakım konusu bununla alakali sanirim 😁 Nevsehirin rakimi Corumdan fazla halbuki. Yukarida yazilmis market peyniri kasari unu ile olmaz. Gezi planinda bi onlari atmayi unutmusum ya ne nerden alinir :fiuw:

Alpay Sumer yazdı:

Cani ceken var😌

Konum atayim :)

Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

plaka 53 olsa ne olur olmamış işte mındar 

şu anda canı muhlama çeken ama çalışmak zorunda olan adam emoji:kihkih:

kısık ateşte biraz uzun süre beklet abi 

canı çeken var ama evde olmayan çalışan var 

Biraz az çalisip ogretmen olaydin ya 😂

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Metin Akbal yazdı:

Az once actigin rakım konusu bununla alakali sanirim 😁 Nevsehirin rakimi Corumdan fazla halbuki. Yukarida yazilmis market peyniri kasari unu ile olmaz. Gezi planinda bi onlari atmayi unutmusum ya ne nerden alinir :fiuw:

Konum atayim :)

Biraz az çalisip ogretmen olaydin ya 😂

iyi ki olmamışım Allah sizlere sabırlar versin. ben öğretmen olsaydım mesleğe başladığım yıl beni kovarlardı :p

hani plakan 53 ya benim damarlarda gezen kan 61 ne demek istediğimi anlamışsındır diye tahmin ediyorum.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

iyi ki olmamışım Allah sizlere sabırlar versin. ben öğretmen olsaydım mesleğe başladığım yıl beni kovarlardı [emoji14]
hani plakan 53 ya benim damarlarda gezen kan 61 ne demek istediğimi anlamışsındır diye tahmin ediyorum.

Ben Rizeli degilim Rize de yasadim anlamam gereken su herhalde Trabzonda kuymak deniyor [emoji16]
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Metin Akbal yazdı:

Ben Rizeli degilim Rize de yasadim anlamam gereken su herhalde Trabzonda kuymak deniyor emoji16.png

yok kuymak başka

yöre halkının ani sinirlenmesi parlaması var bende. öğretmenlik benim yapıma uygun değil anlamında söylemiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Şimdi indim Sis Dağından. Menbağındayım yani. Şimdi yaptırtmayın bana kuymak/muhlama. 😀 Ben yapmasam bile king’in fotoyu arattırmam yani. 😉

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Taze bilgi, 2700m rakımda kaşkayda kesildi. 1000 metre yükseklikte 1.3 bar olan basınç, 1barda kaldı. Ancak siyah duman atma yok, bende ortalık yıkılıyor 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Taze bilgi, 2700m rakımda kaşkayda kesildi. 1000 metre yükseklikte 1.3 bar olan basınç, 1barda kaldı. Ancak siyah duman atma yok, bende ortalık yıkılıyor 

Konum atarmısın abi. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Mesele sadece basınç mı? Mesela bi oksijen tüpü bağlasak. Basınca göre akış verilse. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Recep Selim Kaya yazdı:

Mesele sadece basınç mı? Mesela bi oksijen tüpü bağlasak. Basınca göre akış verilse. 

Mesele oksijen miktarının motora basılamamsı. Çare görünüşe göre turbo tadilatı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Güç farkından kaynaklı olabilir mi, malum qq 150 bg

Veya land a mazotu petrolle ilgisi malum olan bir arkadaş koymuş olabilir.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İsterse milyon bg olsun. Her iki aşırı besleme olan aracın basınçlerı %30 düşüyor. Atmosfer farkını tolera edeyim derken tepe noktadan çalıyor. 

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Yani yükseklerde o çok beygirlerinizin hepsini kullanamıyorsunuz öyle mi anlıyoruz

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Evet. Birtek tsi act işi epey yukarı taşımış. Veriler görsel olarak yok, deniz seviyesi 1.4 bar araç 2.km yüksekte 1.7bar basıyor 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Ogrenmek icin soruyorum.Atmosferik aracta yuksek rakimda cekis dusuklugunde avansin cildirmasi buna delaletmidir?

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Desene king
Fiesta stop etmezse iyi orda.
Gece ve gündüz farkından bile etkileniyor çekişi.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Servet Aydın yazdı:

Mesele oksijen miktarının motora basılamamsı. Çare görünüşe göre turbo tadilatı 

O yükseklikte birim miktarda düşük yüzdede ki oksijeni daha fazla miktarı basarak mı bulmaya çalışıyoruz?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Alpay Sumer yazdı:

Ogrenmek icin soruyorum.Atmosferik aracta yuksek rakimda cekis dusuklugunde avansin cildirmasi buna delaletmidir?

Evet. 

Recep Selim Kaya yazdı:

O yükseklikte birim miktarda düşük yüzdede ki oksijeni daha fazla miktarı basarak mı bulmaya çalışıyoruz?

Oksijen az, kalite yüksek. Motor 112 bg için manifold içinde 1.3 bar daimi istiyor. Bunu istersen 5000m istersen deniz seyrinde ver 

Erkan Işık yazdı:

Ben çok anlamıyorum ama burada sana ek ilham verecek belki bir şey yakalarsın https://www.t4-wiki.de/wiki/Ladedruck_(Anzeige)

Erkan, sanırım harici manifold basınç ayarından bahsedilmiş. Bende zaten takmayı düşünüyorum. Bakalım hele

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sis dağına çıkarken araç güçten düştü. 

Az öncesinde de mazot almıştık. 

Kemal'e söylenip durmuştum, kötü mazotu aldırdın da araba çekmiyor işte.. falan diye. 

Meğer irtifadanmış.. 

2300 Metrede.. Araca tam gaz basıyorsun, araç yavaş yavaş devirlenmeye başlıyor.  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Servet abi passat b7 nin aküsünü şarja takacagım kutup başlarını söksem aracın elektigini kessem bir sıkıntı yaparmı bilgin varmı bu konuda ,kutup başları sökülmedende şarj olurmu 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Erkan Işık yazdı:

Servet abi passat b7 nin aküsünü şarja takacagım kutup başlarını söksem aracın elektigini kessem bir sıkıntı yaparmı bilgin varmı bu konuda ,kutup başları sökülmedende şarj olurmu 

Sorun olmaz. Logları siliyor sadece. Araca bağlı iken şarj tehlikeli 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...