İçeriğe Yönlendir

Land Rover Series 3 - 1974

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Servet Aydın yazdı:

3000m de yarısı gidiyor 

50hp

Tamam evereste çıkma

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Rollere yazık olur 
250 bg e dayandı neredeyse 50 bg den bişey olmaz yav
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

O zaman aksiyon halinde görmeli.

Koç müzesinde gördüğüm land oldukça hoşuma gitmişti.

00lNBY.jpg

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Hayırlı olsun hocam [emoji592] yapılacakların çoğu bitmiş gibi ön tarafa da vinç ister yolda kalanları çekmek için.
Beyaz bir Land daha gelmiş ama pek gören yokmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Göktürk

çok pahalı sani. bana bir alışveriş linki fiyat bul Servet ile takalım. Ayrıca röle de iyi olur farlarda röle yok.

plaka lambam yanmıyor zaten. bi tek led o var ve yanmıyor..

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Eli lehim tutan biri uygun açılı ledi pertinaksa döşer gibi geliyor bana, özel yapım yakışır yani. Şekli de kolay yapılabilir duruyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Köksal Yılmaz yazdı:

Eli lehim tutan biri uygun açılı ledi pertinaksa döşer gibi geliyor bana, özel yapım yakışır yani. Şekli de kolay yapılabilir duruyor.

o kişinin "avare" olması şart.

led ışıklar bana ters geliyor. Öte yandan daha az akım çekmek avantaj.

ampul değişsek kurtarmaz mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Göktürk yazdı:

o kişinin "avare" olması şart.

led ışıklar bana ters geliyor. Öte yandan daha az akım çekmek avantaj.

Aslında fren lambasında ben de sevmiyorum ledi, arkadaki sürücünün aşırı gözünü alıyor 3 tanesi bile.

Series alınca vakit yaratmamak olmaz. Söküp takmak lazım arada.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Köksal Yılmaz yazdı:

Aslında fren lambasında ben de sevmiyorum ledi, arkadaki sürücünün aşırı gözünü alıyor 3 tanesi bile.

Series alınca vakit yaratmamak olmaz. Söküp takmak lazım arada.

haha evet. sökecek çok şey var. Sürekli değiştirebileceğin geliştirebileceğin..

Aklımdaki çorum kaloriferini orjinal modifiyeli sisteme çevirmek ve içerden alıp orjinal yerine koymak. Onun için kalorifer radyatörünün büyük versiyonunu kutusuna yapıp borularını yeniden çekmek gerekiyor. Havalar soğusun bi çorum nedir anlayayım dedim önce.

İç kısımda çalışmalar sürecinde boyası bozulan yerler var onlara rötuş felan gerekir. Gösterge panelinde akü şarj etmiyor lambası ve ek hararet uyarı müşürü işi var. Rölantide sıcak motorda yağ lambası kırpıştırıyor belki yağ pompası revize edilecek ilerde. Diferansiyel yağ boşaltmayı sökememiş Hakan onu sökmek gerekiyor. (Hakanın sökemediğini kim söker?). 

Kalorifer hortumu musluğu ve kontrol kumandası takılacak. Manifoldda bir civata eksik o takılacak. Bagaj kapağında eksik civata o takılacak. Tavan sepetinde oksitlenen yerler siyaha boyanacak. Bir de muhtemelen arka köşe direkler siyaha mı boyanmalı karar veremedim köşebentler. iç aydınlatma yapılacak (şu an pilli). İkinci akü sistemi takılacak. Oğlan subwoofer istiyor onun için dilencilik yapılacak vs. Tabi bu arada elektronik ateşleme takılacak. Olası arızalar giderilecek. Su pompası yedek alınacak. 

Direksiyon kutusunu sökünce bilyalar dağılıyor toplaması için öğrenmek lazım youtubedan. restorasyon sırasında bilyalar geri konmamış onun yerine teflon yatak konmuş. Şu an sıkıntı olmasa da bilyalı sistem revizyon kiti var onunla revizyon yapılabilir. Ufaktan bir boşluk var çünkü o alınacak.

Şanzımanı revize ettik sağolsun süper bir ustamız var. Ezbere söktü taktı herşeyi. Şu an şanzıman sıfır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ledi öncelerde ben de düşünmüştümi zamanla bünyeye ters olacağını fark ettim bu kasalarda.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Göktürk yazdı:

ampul değişsek kurtarmaz mı?

Kurtarır ama cam şeffaf değil, istenilen "led" efekti tam olmaz.

Yine de ampul tipini paylaş hocam, link bulayım sana.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Maşallah, ne güzel olmuş bu. Sarı Sarı birşeyler bekledim resimlerde [emoji3526]

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sani Gerşon yazdı:

Kurtarır ama cam şeffaf değil, istenilen "led" efekti tam olmaz.

Yine de ampul tipini paylaş hocam, link bulayım sana.

Servetle sökeriz bi gün

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...