İçeriğe Yönlendir

Fiesta 2010 1.6TDCI Titanium X Almanın Arefesindeyim FIkirlerinizi Alabilir miyim?

Murat Ceylan2

Recommended Posts

Murat Ceylan2

1 aydır arabalara bakıyorum Fiesta almaya Kesin kes kararımı verdim. Sanırım aracımı buldum. Ancak kafamda sorular var.

Değişensiz kazasız 3 parça boyalı sağ arka çamurluk ile kapı ve sol ön çamurluk boyanmış.

Araç 2010 130 bin kmde. Titanium X paket.

Sahibinden sitesine baktığımda 1.6tdci çok az var. Elden çıkarılacağı zaman zor satılan bir model gibi görünüyor. Ayriyeten bu model hakkındada bilgim yok kronik problemi vsde olabilir. Sonuçta piyasada çok az olunca insan şüpheleniyor. Ancak mantıkla baktığımda en ideal seçim. 1.6 motor ve 1.4tdci gibi 68ps değil 90-95ps beygir gücü var + Fiestanın sürüş konforu ile çok güzel uyum sağlayacağı düşüncesindeyim.

Arabanın fiyatı 54bin satıcı tanıdık sayılır 52ye çektirebilirim. Sizce bu fiyata mantıklı ideal seçim yapmış olur muyum?

Bu fiyata alternatif olarak 1.4 lpgli yada 1.4tdci modellerdende alabilirim titanium paket 2010-2012 siz ne dersiniz bu konuda?

Yarın arabayı görmeye gideceğim. Araba bilgim vasattır. Arabayı almadan önce mutlaka hangi adımları izlemeliyim?

Yorum bağlantısı
Tamer Akkan

1.6 Tdci iyi bir motordur. 1.4 e göre daha verimlidir, bence  aynı zamanda tercih nedenidir. Ancak 50 li fiyatlardan bütçenizi biraz daha zorlayıp güncel kasalardan alabilirsiniz. Satışınız daha kolay olur. Araç bana ait düşünürseniz fiyatta yardımcı olmaya çalışırım. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ilk-sahibinden-guvenlik-paketli-hatasiz-boyasiz-son-7-gun-707334809/detay

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Murat bey öncelikle marka model kararı vermişsiniz. Bu çok iyi olmuş. Şimdi bence yapılacak tek şey şu bahsettiğiniz titx araç ile şöyle bir test sürüşüne çıkın. Notlarınızı alın. Sonrasında 1.4 dizel sanırım gidin bir ilan sahibi ile görüşüp onu da kullanın donanım seviyesi aynı olur ise kıyaslamanız daha sağlıklı olur. Bu dediklerimi yaptıktan sonra çok kolay karar vereceğinizi düşünüyorum. Kolaylıklar dilerim.

Yorum bağlantısı
Caner İçmez

2,5 sene boyunca kullandım 2009 modelini kullandım. 176 bin de alıp 205 bin de sattım. Yaşadığım tek problem de EGR problemiydi. Onu da yazılım ile iptal edip yolumuza devam etmiştik. Performansı gerçekten iyi. Yakıt tüketimi şehir içinde 1.4 tdci lara göre daha fazla olabilir. 

Motor Focus larda kullanılan 90 hp lik olanından diye biliyorum. Fakat bu motorun Fiestada bilinirliği az. Yani şöyle söyleyim malum siteden ilan bakarken insanlar direkt 1.4 lere yöneliyor mesela. Tutulmuyor gibi bir havası var yani. Parça fiyatları da 1.4 tdci lara göre fazla olabilir.

Ama keyif veren bir motor. İntercooler mevcut ve uzun yolda farkettiriyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Tutulmuyor demek saçma olur, piyasada sayısı azdır, fiyatı ilk çıktığında yüksekti az satıldı.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Gökçe

1.6 TDCI fiesta birde en dolusu gayet mantıklı

Ama almadan önce ekpertiz dışında bir ford servisine de gidip gösterin bence

Yorum bağlantısı
Caner İçmez
Evren Erakçora yazdı:

Tutulmuyor demek saçma olur, piyasada sayısı azdır, fiyatı ilk çıktığında yüksekti az satıldı.

Evet bence de ama algı bu şekilde. Bu aracı bilmeyen, yeni öğrenen kişi bu yorumu yapabiliyor. Kullandıktan sonra tutulmama gibi bir durumu yok.

Yorum bağlantısı
Murat Ceylan2
1.6 Tdci iyi bir motordur. 1.4 e göre daha verimlidir, bence  aynı zamanda tercih nedenidir. Ancak 50 li fiyatlardan bütçenizi biraz daha zorlayıp güncel kasalardan alabilirsiniz. Satışınız daha kolay olur. Araç bana ait düşünürseniz fiyatta yardımcı olmaya çalışırım. 
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ilk-sahibinden-guvenlik-paketli-hatasiz-boyasiz-son-7-gun-707334809/detay
Param olsaydı öyle yapacaktım ancak 2013 modeller için en az bi 10-12k eklemek lazım. Buda benim için zor bir durum malum hayat şartları her geçen gün zorlaşıyor. İki arabada güzel kullanma açısından 12k para farkını hakedecek birşey göremiyorumda.Fiyatına göre uzun süre götürecek araç bakımından daha iyi seçim 1.6tdci. Araç fiyatları cidden çok aşırı pahalanmış.birikim gücümüz her geçen gün azalıyor hayat şartlarından ötürü. Arabanız güzel temizmiş. Araç alırken aracın hikayesini emin elden öğrenmekte çok önemli sırf satıcıdan ötürüde 2-3k fark ödenir :) Allah hayırlı bir müşteriyle kavuştursun sizi :)
Yorum bağlantısı
Tamer Akkan

Emin olun kullanmadan aradaki farkı anlayamazsınız:) İnşallah gönlünüze göre bir araca denk gelirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Murat Ceylan2

Arabayı bugün test ettim. Konfor rahatlık sürüş çok hoşuma gitti 0-100 hızlanmasıda güzel. 110dan 140a çıkarken zorlandı nedense. Bunun dışında iç kabine acayip bir ses geliyor. Benim 2001 palio bile daha sessiz. Fiestaların tümünde böyle zayıf ses izolasyonu varmıydı. Arabayı şimdilik almadım. Ses yalıtımı çok kötü geldi mümkün değil öyle araba kullanmam. Ben işitme engelliyim. İşitme cihazlarıyla duyuyorum. Cihazda çevredeki tüm sesi toplayıp tek bir kanaldan kulağıma veriyor dolayısıyla gürültüden çok rahatsız oluyorum. (işitme engellisin duymazsın ne yapcan yalıtımı diyenler için açıkladım)

Fiesta gerçekten hoşuma gitmişti yalıtım konusunda hepsi böyle kötüyse ve yahut sesi %80 oranında kesmek mümkün değilse fiesta yı sileceğim ne yazıkki. 2006 jettaya bindim bugün Fiestanın yanında öyle bir sessiz öyle güzel yalıtımı vardıki. Hatchback sevdam olmasa onu alırdım [emoji58]

Yorum bağlantısı
Murat Ceylan2
Daha önce dizel kullandınız mı?
Babamın transporterini kullandım onda ses daha az hissediliyor. Bu arabada başka birşey var uğultu gibi kafa şişiriyor bayağı
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

2009 focus bile zayıfken fiesta malesef daha kötü, hele arka koltukta gittim bir kere, tekerlek kucakta dönüyor gibi ses geliyor. 2010 tit X, arkadaşta vardı sıfır almıştı, sene 2011-2012 falandı.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

16 jant gürültüye neden olabilir, sonuçta küçük sınıf araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...