İçeriğe Yönlendir

Xiaomi 70MAI SD Card Problem Hakkında

Erdoğan Temur

Recommended Posts

Erdoğan Temur

Merhabalar,

Kullandığım xiaomi 70mai kamerada samsung evo 64Gb kart kullanıyorum bazen aşağıdaki uyarıyı veriyor.

Formatlayınca bir süre normal kullanıyorum.

Kamera firmware version 1.0.8eu.

Pc de formatladım okuma yazma testi yaptım sorun yok.

Sorun ne olabilir?

5b710ea2ce1f90d0a43d8d799aa721ad.jpg77f89813a468332479ff357bb9e22835.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Muhtemelen kart üstünde çok fazla veri okunup yazıldığı için AGED yani yaşlandı diyor.

Firmware güncellemesi ile bu yaşlanma prosesini üretici daha ileri atmış olabilir. Güncellemeyi deneyin. Ancak olmuyorsa, yapacak bir şey yok demektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Muhtemelen kart üstünde çok fazla veri okunup yazıldığı için AGED yani yaşlandı diyor.
Firmware güncellemesi ile bu yaşlanma prosesini üretici daha ileri atmış olabilir. Güncellemeyi deneyin. Ancak olmuyorsa, yapacak bir şey yok demektir.
Kartı yeni aldım. 1 aylık.
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
(düzenlendi)

Sorunun sürekli kayıtta olmaktan kaynaklandığını düşünüyorum. Bende 1 kart yedim.  Benim kart direk uçtu. İçindeki veriyi okuyabiliyorum ama kart üzerinde işlem yapamıyorum. Format filan hak getire. Gizli bir duvar var sanki kartın içinde. Gizli dosya gibi görünüyordu. Yeni 16lık bir kart taktım en son. Sürekli kayıt işinden vazgeçtim. Akşam evin sakin bir yerde olmasının avantajı ile kamerayı devre dışı bırakıyorum. Gün içi de park yerim iyiyse kamerayı çekiyorum. 

Geçen ben sürümü 1.2'ye yükselttim. Biraz uğraştırdı ama hallettim. Ondan sonra bir kere format istedi kart ama çalışmaya devam etti. Diğer bir sorun kaynağı da sıcak olabilir. 

tarihinde Baha Kanberoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erdoğan Temur yazdı:
Sani Gerşon yazdı:

Kartı yeni aldım. 1 aylık.

Kartın ömründen çok, kartın ne kadar çok veri okuyup yazdığı ile ilgili durum.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Mustafa Arıkan yazdı:

Kart çakma/sahte olabilir mi?

Kartı  buradan aldım. Satıcı samsung diyor ama belli olmaz.

https://www.amazon.com.tr/dp/B079HV7KHM?ref_=pe_4036541_355044561_E_301_dt_1

Sani Gerşon yazdı:

Kartın ömründen çok, kartın ne kadar çok veri okuyup yazdığı ile ilgili durum.

Aldığımda h2testw_1.4 ile okuma yazma testi yapmıştım ve içini komple veri yazmıştı. Ömrünü yemiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Mehmet Ozyurek yazdı:

32 lik kart denedin mi ?

Belki 64 lükte zorlanıyordur.. 

versiyon 1.06 ya downgrade ettim şuan sormuyor ama uzun süre kullanımda göreceğim. Daha kartı full dolduracak kadar kayıt yapmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...