İçeriğe Yönlendir

ABSplus

Yusuf Berke

Recommended Posts

Yusuf Berke
(düzenlendi)

Offroad ABS olarak da bilinen ABSplus, ABS kontrol ünitesine dâhil özel bir programdır.

Bu program, aşırı zorlu arazi kullanımlarda (özellikle 5 km/h’ten düşük hızlarda ve orta diferansiyel kilitli durumda iken) otomatik olarak etkinleştirilir.

Offroad-ABS sistemine bağlı tekerlekler, sistem fren basıncını azaltmadan önce kısa bir süre bloke durumda kalmakta ve bu sayede tekerleğin önünde biriken zemin kaplama malzemesinden (örneğin çakıl ya da kum) küçük bir kama oluşturmaktadır. Bu kama, ekstra bir yavaşlatıcı etki ile fren performansını arttırır. Araç bu esnada hem yönlendirebilirliğini korur hem de belirgin oranda daha kısa fren mesafesi sunar.

maxresdefault.jpg

Kaynak

tarihinde Yusuf Berke tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

araç lowda iken zaten belirli bir hızın üstüne çıkmadan adım adım iniyor

eğer zemin çamur ise tepe çıkmaya çalışırken  frene basınca kayıyor gidiyor hiçbişe kurtarmaz :D 

gaza basarken de direksiyonu ne kadar çevirirsen çevir kontrol hiçbir zaman %100 sende değil arazinin durumuna göre yönleniyor. 

link açılmadı çok inceleyemedim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Ali Gök yazdı:

araç lowda iken zaten belirli bir hızın üstüne çıkmadan adım adım iniyor

eğer zemin çamur ise tepe çıkmaya çalışırken  frene basınca kayıyor gidiyor hiçbişe kurtarmaz :D 

gaza basarken de direksiyonu ne kadar çevirirsen çevir kontrol hiçbir zaman %100 sende değil arazinin durumuna göre yönleniyor. 

link açılmadı çok inceleyemedim.

Video ve kaynak linki çalışıyor bende.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...