İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Yedek Parça Kalite Sıralaması (Alt Takım)

Mert ER

Recommended Posts

Merhabalar,

Bu ara triger setleri ve alt takım parçalarını araştırıp aldıgımdan ford yedek parça markalarını biraz öğrendim ama tamda kestiremediğimden  bilenlere danısayayım dedım :)

Daha çok geçmişim alman arabalarından yana oldugundan onu bilirim mesela alt takımda kalite sıralaması Orjinal parça,Lemförder,Trw,Meyle HD,Optimal,yerlide AYD ve sonrası iyice alt kalite diye gider. Ama Şuan fiesta aracım oldugundan bu markaların fiesta için pek üretimi yok.Şuan salıncak ve z rot bakıyorum ama daha cok karşılatıgım markalar Delphi ve yerli üretimler.

Bilen biri alt takım parçalarında kalite sıralaması yaparsa cok sevınırım:) 

Örneğin Delphi yi lemförder gibi kaliteli olarak söylüyorlar cidden kalite iyimi  yoksa ayd den aslında farkı olmayan şişirilmiş bir markamıdır :)

Bu arada orjinalinde ciddi fiyat farkı oldugu ve ulkemız yol sartlarından dolayı orjinalin bır tık altı kaliteli parça bakıyorum diyebiliriz. Teşekkurler

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

TRW ve Lemförder aynı firmadan çıkan ürünler. İkisi de zf tarafından üretiliyor. Ben Mondeoya salıncak alırken birini lemförder birini trw aldım. Lemförder bakınca daha kaliteli gözüktü gözüme ama zaman gösterecek. Optimal bence çöp.  Febi alın daha iyi. Delphi'yi bilmiyorum. Salıncağını kullananlar var. Orta seviye bir ürün denebilir. 

Ama fiyat skalası önemli. Orjinal z-rot 250 lira, delphi 50 liraysa delphi alırım. 

Yorum bağlantısı
Doğukan Çoktay
(düzenlendi)

delphi salıncak taktırdım gayet memnunum tavsiye ederim 

tarihinde Doğukan Çoktay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Aynen dediğiniz gibi Optimal ve sonrasında markalar çöp bencede cok kısa kullanım surelerı oluyor. Fiesta için lemförder gibi üreticilerin urunu malesef yok ama yada turkıyede bulamıyorum.

Doğukan Çoktay yazdı:

Teşekkurler bende aslında kullanıp memnun olan varmı dıye merak etmıstım. Fiyat/Performans olarak en alınabılır delphı durmakta cunku

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Z rotu değişmiştim otosandı sanırım fiyatı da gayet makuldü o zaman.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Erdem Gun
Doğukan Çoktay yazdı:

Delphi salıncaktan hala memnunmusunuz acaba ürün ömrü hakkında düsünceniz nedir.

Yorum bağlantısı
Ozan Cengiz

RIW marka istanbulda fabrikası olan alt takım üreten yerli bir markamız var yurtdışınada ihracat yapıyor.Ben geçen hafta Cmaxa rot başı aldım bu markayı çok satıyorlarmış incelemekte fayda var.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğukan Çoktay
Erdem Gun yazdı:

Delphi salıncaktan hala memnunmusunuz acaba ürün ömrü hakkında düsünceniz nedir.

Evet hala memnunum 4 yıl oldu gayet iyi.tavsiye ederim

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...