İçeriğe Yönlendir

Mondeo MK1 Rolanti Yükselmesi

Ertan Sunap

Recommended Posts

Ertan Sunap

Herkese Merhaba Aracım Mondeo MK1 

Aracım geçenlerde conta yaktı çekici ile bir ustaya götürdüm ve tamir ettirdim 

yanlız conta yakmadan önce aracın rolantisinde bir sorun yoktu şuan ise lpgde kendi kendine gaz veriyor araç dalgalanma yok 2000 devir bandında çalışıyor 

aracı benzine geçirdiğimde sıkıntı düzeliyor sadece lpg de yapıyor bu sorunu usta gaz kelebeğindendir dedi söktüm yapamadım diyor gaz kelebeği değişecek diyor

sizce böyle birşey olabilirmi gazda yapıp benzinde yapmaması hangi arıza sebeplerindendir.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
Ertan Sunap yazdı:

Herkese Merhaba Aracım Mondeo MK1 

Aracım geçenlerde conta yaktı çekici ile bir ustaya götürdüm ve tamir ettirdim 

yanlız conta yakmadan önce aracın rolantisinde bir sorun yoktu şuan ise lpgde kendi kendine gaz veriyor araç dalgalanma yok 2000 devir bandında çalışıyor 

aracı benzine geçirdiğimde sıkıntı düzeliyor sadece lpg de yapıyor bu sorunu usta gaz kelebeğindendir dedi söktüm yapamadım diyor gaz kelebeği değişecek diyor

sizce böyle birşey olabilirmi gazda yapıp benzinde yapmaması hangi arıza sebeplerindendir.

Gaz kelebeğinin üzerindeki potansiyometreden yapabilir diye düşünüyorum ama benzinde yapmadığı için lpg sisteminde problem olma ihtimali yüksek.

Yorum bağlantısı
Ertan Sunap
Cemal Demirezen yazdı:

Gaz kelebeğinin üzerindeki potansiyometreden yapabilir diye düşünüyorum ama benzinde yapmadığı için lpg sisteminde problem olma ihtimali yüksek.

Gaz kelebeğini soktum temizledim dedi usta gazda 2000 devirde çalışırken benzine alıyorum hemen normale geliyor rolantisi 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

demekki bir sebepten ötürü kontrolsüz şekilde hava alıyor. iyice dikkat etmek lazım gaz kelebeğinin contasına vs ye.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
Ertan Sunap yazdı:

Gaz kelebeğini soktum temizledim dedi usta gazda 2000 devirde çalışırken benzine alıyorum hemen normale geliyor rolantisi 

Hata lpg kaynaklıdır.

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Tüpe geçince benzin enjektörleri açık mı kalıyor acaba ? Bilen varsa benzin&lpg geçişi röle ile mi sağlanıyor ondan yapar mı. Lpg de çalışırken benzin enjektörü soketlerini çekseniz baksanız durum nasıl rölanti düşecek mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç benzinde sağlıklı çalışıyor ise aracı kurcalamamak gerek. 

Sorun lpg kiti, bağlantısı veya kalibrasyonu hatasıdır..  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...