İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Motor Muhafazası

Rıdvan Bayındırlı

Recommended Posts

Rıdvan Bayındırlı

merhaba arkadaşlar benim araç 2004 ford fiesta  yağmurlu havada motora çabuk su değiyor alt kısımda muhafaza yok. bobin ve bujileri bozdu su değdi araçla su birikintili çukura düştüm motora kadar sıçrattı bunun için ne yapmalıyım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Orijinal olarak hiç görmedim alt koruma. Ancak el ile uygun bir şekilde imalat yapmak gerekir. 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
merhaba arkadaşlar benim araç 2004 ford fiesta  yağmurlu havada motora çabuk su değiyor alt kısımda muhafaza yok. bobin ve bujileri bozdu su değdi araçla su birikintili çukura düştüm motora kadar sıçrattı bunun için ne yapmalıyım
Orjinal de yok bence gerek yok kapak olsa hararet yapar gibi geliyor bana benzinli ler
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Rıdvan Bayındırlı yazdı:

bende o konuda sıkıntılıyım ama şuana kadar aracın motorunda bir sıkıntı yaşamadım. hatta her 10 bin de bir motoru yıkatırım ustama. hiçbirşeyde olmaz Allahın izniyle. kaputu silmekte başka çaren yok maalesef. koruma dediğin genelinde yok diye biliyorum ama bazı araçlarda varmış. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Rıdvan Bayındırlı yazdı:

Sebep alttan gelen su değildir.. 

Suyun alttan gelip bobine bujiye zarar vermesi çok zor.. Araç boyunca suya girmiş olmanız gerekir. Sıçrayan bir su, kısmen izoleli olan bobin bağlantılarına giremez diye düşünüyorum.. 

Motor yıkatıyorsanız bozulmaya sebep bu olabilir..  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...