İçeriğe Yönlendir

Yeni Yasa İle Borç Bitene Kadar Telefonu Satmak Yok

Erkan Işık

Recommended Posts

İhsan Yıldırım

Kesinlikle destekliyorum  daha sifir telefon almadim hic  veya gosteris icin telefon almadim islerimlerimi rahatlikla halledebilecegim telefon kullandim suan bile hala note5 kullaniyorum ve tum islemlerimi en az 2 sene daha bununla halledrrim gibi gorunuyor adam asgari ucretle iphone xr aliyor 🤔

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

İy olmuş keşke daha önce yapılsaydı. Sıfır telefonu taksitle alıp telefonu hiç kullanmadan geri satıyor nakite çeviriyordu millet

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Herkesin cebinde son model telefon ne halta yariyorsa aç karınlarını doyuramazlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Kaan
(düzenlendi)

5000 liraya alınan telefonu, 4000 liraya sattıran, batık ekonomiyi düzeltirlerse, bu tür yasalar çıkarmalarına gerek kalacağını sanmıyorum.

tarihinde Ümit Kaan tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Toplumda böyle bir durum malesef ki vardı. Müdahale yerinde mi değil mi onu bilemiyorum. Ama sizlerin tepkilerine biraz şaşırmadım desem yalan olur. Kimse keyfinden sıfır telefon alıp 2/3 fiyatına elden çıkarıp nakte çevirmek istemez. Ama insanlar mecbur kalıyor. @Ümit Kaan 'ın da dediği gibi. Bunlara engel olmak için ekonomi düzelmeli. Böyle müdahaleler işlevsiz kalacaktır mutlaka başka bir yöntem yine ortaya çıkar. Önemli olan insanların buna muhtaç olmaması.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Selçuk Tutar

Bu uygulamayı yerinde bulan arkadaşları anlamakta zorluk çekiyorum, bu uygulama neye fayda sağlayacak onu hiç anlamadım, aldığım ürünün üzerinde başka birinin hakkı yoksa şerh, ipotek vs yoksa bu malın inisiyatifi bana aittir. Ayrıca satış nasıl engellenecek 2. el telefon satışı zaten resmi bir kurum aracılığı ile yapılmıyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selçuk Tutar yazdı:

Ayrıca satış nasıl engellenecek 2. el telefon satışı zaten resmi bir kurum aracılığı ile yapılmıyor.

Telefon, hat üzerine kayıtlı olacak.. Başka hatta çalışmayacak. Teknik olarak mümkün bu demekki.  

Bu uygulamadan devlet kendine nasıl bir pay çıkardı anlam veremedim.. 

Ama yaptı ve oldu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Altına ve telefona taksit yaptırmamakla aynı mantık. Taksit yok diye tüketici kredisi ile satış başladı, bunun da önüne geçecekler. 

Bunu yapanların illa ki bir sebebi var ancak bu yaptıkları şey aslında çözüm değil. Krediyi kredi ile kapatmaya çalışmak gibi. Yani sürekli zarar veren bir işlem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Tutar
Mehmet Ozyurek yazdı:

Telefon, hat üzerine kayıtlı olacak.. Başka hatta çalışmayacak. Teknik olarak mümkün bu demekki.  

Bu uygulamadan devlet kendine nasıl bir pay çıkardı anlam veremedim.. 

Ama yaptı ve oldu. 

Memleketin en büyük  sıkıntısı buydu abi, yetkilileri tebrik edelim bence :thank_you2:bu konuya el attıkları için. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Iphone XS Max kırdıralım dedik ama yetişemedik sanırım...:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selçuk Tutar yazdı:

Memleketin en büyük  sıkıntısı buydu abi, yetkilileri tebrik edelim bence :thank_you2:bu konuya el attıkları için. :)

Bana da lazım bir tane telefon.. 

Dur bakiim turkcelle veya vodafone da işe yarar bişey var mı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Gökçe

Taksitli alıp kutusunu bile açmadan satan vatandaşlar var

Elindeki telefonu paraya çevirip ihtiyaç görüyorlar

Bankayla uğraşmadan pratik kredi gibi birşey...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Furkan Bakırel yazdı:

Herkesin cebinde son model telefon ne halta yariyorsa aç karınlarını doyuramazlar

Herkes? Cok genelleyici olmadi mi?

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Bir piyasa ya serbest piyasa olmalı ya kontrollü olmalı. Serbest piyasaya bu kadar müdehale edilmesini doğru bulmuyorum. Artık dürüst vatandaş olarak nefes alacak deliğimiz kalmadı. Allah’a şükür her telefonumu peşin aldım, hiç taksite bile ihtiyacım olmadı. Yine de haklarımın kısıtlanmış olduğunu bilmek hoşuma gitmiyor. Birileri kötülük yapıyorsa müsebbibi ben değilim. 

Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

bu yasa çıktıysa vatandaşı düşündükleri için çıkmamıştır millet sıfır ayarında ikinci el telefon almasın sıfır telefonu satmak için yapılan bir uygulamadır diye düşünüyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...