İçeriğe Yönlendir

Proximity Sorunu Yardım

Furkan Sumer

Recommended Posts

Furkan Sumer

Herkese merhaba.. 3 gun once Samsung Galaxy M20 cihazini aldim. Cihazla ilgili tek sikintim arama yaptigimda ya da cagri gelip kulagima dayadigim anda ekranda herhangi bir kararma olmuyor. Yanagim, kulagim carptigi anda rehber, numara, hoparlor gibi sekmeler acilmaya basliyor. Tek care ekran kilit tusuyla kapatip acmak. Internette arattirdigim zaman Proximity test, sensor ve cozum olarak *#'li test kodlari cikiyor ancak onlarin yaptigi gibi saglikli bir test verisi elde edemiyorum. Telefonun ust ekrani centikli. Bir sensor var belli.. Elimi normal ekranda uzerine koydugum zaman saat, tarih, sarj yuzdesi kaybolup geri geliyor ama arama ekranina dair bir cozum bulamiyorum. Bilgisi olan ya da duyan bilen varsa acil yardim ariyorum yoksa "satilik sifir M20" diye konu acmak uzereyim simdiden tesekkurler :)

zGnRjj.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Format atıp güncellemeyi denediniz mi? Ona rağmen olmuyorsa senserde sorun olabilir ya da yazılımsal bi problem olabilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Sani abi cihazi iki gun oldu kullaniyorum. Daha dun guncelleyip surumu android 9'a yukselttim. Yazilimsal olabilir belki root'lamak falan gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Sanırım koruyucu film, sensörü kapamış. sol üstte olması lazım . O sensörün açık olması gerekiyor. Genelde uyumlu olmayan  filmler  veya yanlış yapıştırılanlar yapar. söküp deneyin yada sensörün olduğu yeri açın. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Furkan Sumer yazdı:

Sani abi cihazi iki gun oldu kullaniyorum. Daha dun guncelleyip surumu android 9'a yukselttim. Yazilimsal olabilir belki root'lamak falan gerekebilir.

Hayır, root'suz da çalışmak zorunda.

Haşmet abi güzel yazmış, film de yapmış olabilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

uzerinde su an kalin bi cam filmi var ancak takilmadan once de ayni sikinti vardi.. o yuzden pek etkiledigini dusunmuyorum. kameranin ne saginda ne solunda herhangi bi sensor gorunmuyor.. :(

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Furkan hayırlı olsun, Servet abi bilir bilirse bu işin çözümünü. Güle güle kullan telefonunu:)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Filmi sökerek deneyin bence de. Bir de ayarlarda aramalar sırasında ekranı kapat diye bir seçenek olması lazım. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

yogun istek uzerine filmi soktum bi cagri yaptim degisen bisey olmadi, telefonu kapatip actim cold start yapinca duzeldi :)

tum fikirler ve cozumler icin tesekkur ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Koruma filmi uygun değil ise Yüz tanıma sensörü çalışamıyordur.. 

Daha önce başıma geldi.

Korumadan önce de böyleydi demişsin ama.. Yine de söküp denemeni tavsiye ederim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...