İçeriğe Yönlendir

Mondeo I - Su Eksiltme

Ertan Sunap

Recommended Posts

Ertan Sunap

Daha oncede yazmıştım aracım su eksiltiyor diye alttan baktığımda kalorifer girişlerinin oradan geliyor su içeriye su girmiyor arabanın altindan akıtıyor kartel korumasının arkasında bı koruma daha var onu soktum iki tane su giriş borusu var onların olduğu yerden geliyor arabanın altından müdahale edemiyorum galiba kalorifer peteği delik nasıl sokebiliriz bu peteği

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ertan Sunap yazdı:

Daha oncede yazmıştım aracım su eksiltiyor diye alttan baktığımda kalorifer girişlerinin oradan geliyor su içeriye su girmiyor arabanın altindan akıtıyor kartel korumasının arkasında bı koruma daha var onu soktum iki tane su giriş borusu var onların olduğu yerden geliyor arabanın altından müdahale edemiyorum galiba kalorifer peteği delik nasıl sokebiliriz bu peteği

kalorifer peteğini sökmeniz için ön göğüsü sökmeniz gerekiyor ki bu da pür dikkat isteyen bir işlem. benim kalorifer peteği patladığında 300 lira işçilik vermiştim. ne dokunmuştu bana. parça bedelinden fazla işçilik alıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

petek değişecekse tüm gögüs inecek

bu kış 1500 ateşledim bu sebepten

aracı öyle su ekleyerek flan binerim deme bi yerde boşalıverir başa iş alırsın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Gök yazdı:

petek değişecekse tüm gögüs inecek

bu kış 1500 ateşledim bu sebepten

aracı öyle su ekleyerek flan binerim deme bi yerde boşalıverir başa iş alırsın

katılıyorum 100 300 den kaçarak 1000-3000 masraf açar başına Allah muhafaza. 

Yorum bağlantısı
Alpay Köse
(düzenlendi)

Slm benim araçta olmuştu.youtube  arama kısmına "C Max kalorifer peteği değişimi 2012 model" yazın izleyin size bir fikir verebilir.kendim göğüslük sökülmeden 300 TL hallettim.su an sorunsuz kullanıyorum.

Banada göğüslük sokulecek demişlerdi

tarihinde Alpay Köse tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Petek değildir diye düşünüyorum.. 

Petek delik olsa araç içine akardı.. 

Tarif ettiğiniz yer, peteğin motor tarafındaki bağlantıları.. Üstten görebilmeniz gerek burayı.. 

Yorum bağlantısı
Bora Demirci

Petek değişimi için ön göğüs sökmeye gerek yok çok basit şekilde içeriden değişebilir uygulama için galiba size özelden resim yollamıştım umarım başarılı olmuştur 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...