İçeriğe Yönlendir

Mk2 Leon Geri Vites Enerjisi

Yasin Şimşek

Recommended Posts

Yasin Şimşek

Herkese iyi günler. Aracı aldığımda Universal teyp ve geri görüş kamerası vardı. Ben de park sensörü takmış ve elektriğini kameradan almıştım. Şimdi orjinal teybe döndüm kamera iptal oldu dolayısıyla.

Ve park sensörüne elektrik gelmemeye başladı. Teybin arkasından kameraya kadar bir kablo çekilmişti söktüğüm teyp geri vitese alındığını anlayıp o kabloya elektrik gönderiyormuş. Bu kablo şuan boşta kaldı uçlarını bantladım.

Şimdi geri vitesten elektrik alıp park sensörüme tekrar kavuşmak istiyorum. Ancak lamba bagaj kapağında. O kadar trim söküp üstüne körüğün içinden geçirmekle uğraşmak istemiyorum.

Kısaca;

Bcm modülünün geri vites çıkışını bulmak istiyorum bunu kontrol kalemiyle denemek yerine hangi soketin kaçıncı pini olduğunu gösteren manuel lazım. Aradım bulamadım. Nasıl ulaşabilirim.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Bagajdan, bagaj kapağına geçen bir tesisat vardır, geri vitese alıp aracı, oradan kontrol kalemi veya ölçü aleti ile bulunabilir, park sensörünün modülüne de yakın olacaktır.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Bagajdan, bagaj kapağına geçen bir tesisat vardır, geri vitese alıp aracı, oradan kontrol kalemi veya ölçü aleti ile bulunabilir, park sensörünün modülüne de yakın olacaktır.
Eski aracım golf 5 te öyle yapmıştım. Pandizotun sol taraftaki trimi sökmuştüm bagajın sol tarafı komple sökülüyor. Ancak leonda bu parçalar çok sert geri takarken zorluyor çok. Hatta golfte yabancı bir video izlemiştim adam kablonun rengini söylemişti ikinci denememde doğru kabloyu bulmuştum. Aslında aynı renkte olabilir kablolar.
Sanırım sol arka kapı eşiğindeki parçayı söküp dediğiniz gibi deneme-yanılma yapacağım.
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Bugun sol taraftaki c sütununu sökerek kablo demetine ulaştım. İlk denemede buldum. Golf 5 tekiyle aynı renkmiş [emoji23]mavi siyah çizgili olan kablo.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...