İçeriğe Yönlendir

GEM/BCM Modül Değişimi

Ahmet Cevdet Türksolu

Recommended Posts

Ahmet Cevdet Türksolu

Uzunlar yanmıyor ve arka kapılara elektrik gitmiyordu, GEM Modülü arızası dediler, servis malum çok pahalı olduğundan Yıldız Sanayi Sitesinden bir tane model seri no aynı çıkma GEM alıp taktım. GEM programlara falan yaptırmadım her şey düzeldi yalnız merkezi kilit çalışmıyor, sanırım GEM modülüne anahtarların tekrar tanıtılması gerekiyormuş.

Bu işi anahtarcı mı yapar yoksa oto elektrik/elektronikçi mi? Ya da bir tane ELM 327 alıp kendim mi yapsam daha uyguna gelir. Araç Titanium kontaksız start var, anahtarı sistem görüyor ve çalışıyor, kapılar da anahtarla çevirerek açılıyor.

Tavsiyede bulunabilecek varsa sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Uzunlar yanmıyor ve arka kapılara elektrik gitmiyordu, GEM Modülü arızası dediler, servis malum çok pahalı olduğundan Yıldız Sanayi Sitesinden bir tane model seri no aynı çıkma GEM alıp taktım. GEM programlara falan yaptırmadım her şey düzeldi yalnız merkezi kilit çalışmıyor, sanırım GEM modülüne anahtarların tekrar tanıtılması gerekiyormuş.
Bu işi anahtarcı mı yapar yoksa oto elektrik/elektronikçi mi? Ya da bir tane ELM 327 alıp kendim mi yapsam daha uyguna gelir. Araç Titanium kontaksız start var, anahtarı sistem görüyor ve çalışıyor, kapılar da anahtarla çevirerek açılıyor.
Tavsiyede bulunabilecek varsa sevinirim. 

Anahtarcı çözer bence.
Servise gerek yok.
Elm ile anahtar kodlanıyor mu. Ben bilmiyorum.
Yorum bağlantısı
Ahmet Cevdet Türksolu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Anahtarcı çözer bence.
Servise gerek yok.
Elm ile anahtar kodlanıyor mu. Ben bilmiyorum.

Teşekkürler Mehmet bey anahtarcıya soracağım bakalım bu hafta, umarım GEM'den kaynaklanan bir sorun değildir, ondan da korkuyorum çünkü.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...