İçeriğe Yönlendir

CBF 150, Nasıl Bilirsiniz?

Mustafa Çiçek

Recommended Posts

Mustafa Çiçek

Hayırlı pazarlar herkese.

Çocukluğumdan kalan motor aşkı depreşti, bir gazla gittim ehliyete yazıldım nasipse haftaya pazar direksiyon sınavım var. Başlangıç motoru olarak CBF 150 almayı düşünüyorum, tipi çok heybetli görünüyor hoşuma gitti. Hatta bindim gayet kontrolleri kolay geldi.

konu hakkında fikirlerinizi almak istedim.  

kFEk8j.jpg

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

illa vitesli olmasa da olur dersen honda pcx 125 yada yamaha xmax iyi motorlardır..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Xmax,pcx fiyat olarak bu motorları katlar.

Mahşerin 4 atlısı

Cbf150

Ybr125

Tvs apachi

SYM wolf

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek
Tayfun Aydın yazdı:

illa vitesli olmasa da olur dersen honda pcx 125 yada yamaha xmax iyi motorlardır..

Scooter gibi istemiyorum. gerektiğinde 200 300 km yola gidebilmeliyim.

CBR150 şu an tip olarak da en çok hoşuma giden motor.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Honda hondadır hocam ama karadenizde motor mevsimi iki ay işini görür zevkini körlersin 

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Başlangıç için motor ustalarının tavsiye ettiği 3 motosikletten biridir kendiler. Kesinlikle iyi seçim olacaktır. 6 ay binin zaten başka bir Honda' ya atlarsınız. 600 cc gibi mesela...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Güzel motordur, severim :)

Bu arada başlangıç motoru diye birşey yoktur aslında, bisiklet sürmeyi biliyorsanız (denge olayı kastedilmiştir) istediğiniz motorla başlarsınız, ben 50cc. kullandım, sadece gezdim sayılır, ama ilk bindiğim Java 250 idi, gerçek anlamda  başladım diyeceğim motorsa 750 cc. idi, aralarında hissettiğim fark güç tü, bende o güce göre kullandım o kadar, başlangıç motoru değil önemli olan, neyle başlasrsan başla, olay kendini bilmek-nefsine hakim olmak-eğitim-sınırlarını bilmek ve geliştirmek gelir, bunlardan biri yoksa ha 50 lilik ha 1000 lik, ikiside anında öldürür, birinde daha az acı çekersiniz anlık olur film kopar o kadar.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Güzel motordur, severim :)

Bu arada başlangıç motoru diye birşey yoktur aslında, bisiklet sürmeyi biliyorsanız (denge olayı kastedilmiştir) istediğiniz motorla başlarsınız, ben 50cc. kullandım, sadece gezdim sayılır, ama ilk bindiğim Java 250 idi, gerçek anlamda  başladım diyeceğim motorsa 750 cc. idi, aralarında hissettiğim fark güç tü, bende o güce göre kullandım o kadar, başlangıç motoru değil önemli olan, neyle başlasrsan başla, olay kendini bilmek-nefsine hakim olmak-eğitim-sınırlarını bilmek ve geliştirmek gelir, bunlardan biri yoksa ha 50 lilik ha 1000 lik, ikiside anında öldürür, birinde daha az acı çekersiniz anlık olur film kopar o kadar.

Eski 50 lik mopedleri bilirsiniz bir gece baba işden ramazanda eve  sahura gelırken at yola yatar mopedın farı zaten sadece önunu gösterır göstermez ona orta ortaya vurmus ön maşa motora kadar geri eyilmişdi cocuklugumda o sahne hale gözumdedır evde ıkı gun yatmısdı kafasında 6 gen önü kalın kasket şapkalardan takılı imişdi okorumusdu ozaman ,  velhasıl kader kısmet  ve düzgün kullanmak gerekıyor motor ve sabırlı olması gerekıyor motor surucusunun 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mustafa Çiçek yazdı:

Hayırlı pazarlar herkese.

Çocukluğumdan kalan motor aşkı depreşti, bir gazla gittim ehliyete yazıldım nasipse haftaya pazar direksiyon sınavım var. Başlangıç motoru olarak CBF 150 almayı düşünüyorum, tipi çok heybetli görünüyor hoşuma gitti. Hatta bindim gayet kontrolleri kolay geldi.

konu hakkında fikirlerinizi almak istedim.  

kFEk8j.jpg

zamanında bende gidip ehliyet almıştım. bunun gibi birşey ile sınava girmiştim. sonra motorsikler şeytan işi diyen anama hak verip motoru sattım gitti. bisiklet yeterli.

birde demeden edemedim, gidon sınavıdır olsa olsa, direksiyon sınavı olsa duramazsın... motorun üzerinde :P :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Şeytanın suçu yok :)  o işi yapan İnsanın kendisi, diyorumya nefisne hakim olamayan binmesin diye, sen kendine hakim olmazsan Şeytan gelip aklını çelmez, kendine hakim olmazsan sen yaparsın kendine, şuçu seytana atmayalım, İnsanın yanında masum kalır çünki :)

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Şeytanın suçu yok :)  o işi yapan İnsanın kendisi, diyorumya nefisne hakim olamayan binmesin diye, sen kendine hakim olmazsan Şeytan gelip aklını çelmez, kendine hakim olmazsan sen yaparsın kendine, şuçu seytana atmayalım, İnsanın yanında masum kalır çünki :)

All abi tali yoldan cıkmısım sagda yayalar gecıyor sagımda araba bende sol serıde gececem devam edeecem yay gecınce şehir içi  buyuk motorun bırı 70 le solumdan korna calarak daldı şeytan dedı dokun tanponla suna yatır yere motorcular bazıları sıkıntılı tipler bende benınıyorum ama sehırıcı 30 u gecmem motorla en sagdan  

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek
(düzenlendi)
Dogan Arsiray yazdı:

birde demeden edemedim, gidon sınavıdır olsa olsa, direksiyon sınavı olsa duramazsın... motorun üzerinde 😛 :)

:) Ağız alışkanlığı işte. bugün yeni sınav sistemindeki 8 çizme manevrası çalıştım. sol anahtarı bile çiziyorum o derece :D 

tarihinde Mustafa Çiçek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Erkan Işık yazdı:

All abi tali yoldan cıkmısım sagda yayalar gecıyor sagımda araba bende sol serıde gececem devam edeecem yay gecınce şehir içi  buyuk motorun bırı 70 le solumdan korna calarak daldı şeytan dedı dokun tanponla suna yatır yere motorcular bazıları sıkıntılı tipler bende benınıyorum ama sehırıcı 30 u gecmem motorla en sagdan  

Sıkışık trafikte zor iş, hele saygısız kural tanımaz motorcular ve araba sürenlerde olunce çekilmez, trafikte normal akışın biraz üstünde gitmen lazım, %15 daha hızlı derler, az hızlı ama temkinli, aslında herkes motor süremez, sürmek başka kullanmak başka :)

Muhittin Kaplan yazdı:

Kontra hayat kurtarır. Sağa dönüş için gidon sağa dondurulmez 🙂 

:)

Rahmetli Barkınıda anıyoruz bu arada.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ben slalom ve ani dönüşlere, cub motoruma eklediğim toplam 60 kiloluk fazladan tuz torbaları ile çalışıyordurm ki normal motorsiklet ağırlığına gelsin.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Dogan Arsiray yazdı:

ben slalom ve ani dönüşlere, cub motoruma eklediğim toplam 60 kiloluk fazladan tuz torbaları ile çalışıyordurm ki normal motorsiklet ağırlığına gelsin.

ağırlık çok az ise kontra tekniği olur ama çok ani olur, mesela bisiklette dene, dozu azıcık aştınmı yatmayı bırak yere yanlamasına yapışırsın ya ağırlık olacak yada çok hızlı gideceksinki bisiklette kontra etkisini düzgün kullanabil ve hisset, o yüzden senin kum tekniği güzelmiş :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ağırlık çok az ise kontra tekniği olur ama çok ani olur, mesela bisiklette dene, dozu azıcık aştınmı yatmayı bırak yere yanlamasına yapışırsın ya ağırlık olacak yada çok hızlı gideceksinki bisiklette kontra etkisini düzgün kullanabil ve hisset, o yüzden senin kum tekniği güzelmiş :)

Evet dun aksam denedim. Kaldırıma cıktım :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Dogan Arsiray yazdı:

Evet dun aksam denedim. Kaldırıma cıktım :D

:D  benim gibi güllerin içine dalmadığına dua et (yıllar önceydi tabii)

şuan şantiyedeyim, atölyenin yanı motor dolu, zor tutuyorum kendimi vallahi, stablize yolda sürmekte ayrı zevk ama motorlar tırt, geçen sene ne güzel Antalya -Finike-Sütleğendeydim, dağda şantiye, çam ormanları virajlı asfalt yollar tam motorluk, arıyorum oraları, ne güzel  motorla geziyordum, hemde planet motorlarla, ah ülen...

planet3

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ben çocukken çınarcık tarafındaki yazlıkta JAVA motorlu frigo dondurmacı vardı. ne güzle motordu ya.. dikkat motoru hatırlıyorum dondurmayı değil.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

çok zevkli alet şu motor, evet tehlikesi arabadan kat be kat fazla ama adam gibi kullandığın sürece ekipmanda tamsa çok zevkli oluyor :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek
Ali Cihangiroğlu yazdı:

:D  benim gibi güllerin içine dalmadığına dua et (yıllar önceydi tabii)

şuan şantiyedeyim, atölyenin yanı motor dolu, zor tutuyorum kendimi vallahi, stablize yolda sürmekte ayrı zevk ama motorlar tırt, geçen sene ne güzel Antalya -Finike-Sütleğendeydim, dağda şantiye, çam ormanları virajlı asfalt yollar tam motorluk, arıyorum oraları, ne güzel  motorla geziyordum, hemde planet motorlarla, ah ülen...

planet3

Babamın bundan vardı 1973 model. Motoru sevme sebebim budur. Ne yazık ki o zamanlar çok küçüktüm sürme şansım olmadı.

Şu motor 2 gündür al beni diye yalvarıyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-kazasiz-3,5-aylik-cb125f-ve-full-ekipmanlar-711866448/detay/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

amma pahalandılar, yaktılar bizi vallahi...

küçük alet, keşke istediğim motorda 11 bin olsa...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...