İçeriğe Yönlendir

Focus I - Klima Kompresör Sorunu

Mehmet Delen

Recommended Posts

Mehmet Delen

Arkadaşlar acil bilgilerinize ihtiyacım var,aracım Focus 1.6 2000 ghia klima kompresör sıkışmış değişmesi gerekiyor dediler, değiştirdim toplam 1250 maliyeti oldu, sorun ise kompresör dağiştikten sonra araçla giderken 1 den 2 ye atacağım sırada o boşlukta 🚫 stop ettirdi aracı, birde hafif yokuşta 2 yle çıkamadım 1 e atmak zorunda kaldım ve aracın ön tarafı direksiyonda titremeler başladı, klimacı yı aradım aracın klima da uzun zamandır çalışmamış sisteme adepte olması lazım dedi, klimaya alakalı değil diyor, araç neredeyse yerinden kalkmıyor bu nedir canım sıkıldı acil bilgi arkadaşlar. 

Yorum bağlantısı
Yılmaz Gökçe

Kompresörü takan usta değiştirdikten sonra hiç deneme yapmamışmı ?

Acaba klima kompresörünü takarken kompresorden gelen kayışı takarken yanlış bir işlem yapılmış olabilirmi ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Delen
Mehmet Ozyurek yazdı:

Klima çalışırken değil mi ?

Stop edince çalışıyordu abi, ama diğer titreme VS de çalışmıyordu 

Yılmaz Gökçe yazdı:

Kompresörü takan usta değiştirdikten sonra hiç deneme yapmamışmı ?

Acaba klima kompresörünü takarken kompresorden gelen kayışı takarken yanlış bir işlem yapılmış olabilirmi ?

Sadece klimayı test etti abi 

Aracın dengesi kontrolü değişti bişe anlamadım ben, klima dan önce hiç bir sorun yoktu, hafif sesle birlikte titreme de var 

Yorum bağlantısı
Rifat Berber

benim de klima kompresörü arıza yapmıştı fakat dediğiniz sorunların hiç biri olmadı. Emin misiniz farklı bir sorun olmadığına? Başka bir ustaya götürün bana kalırsa.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

klimayla hiç alakası yok gibi geldi. heleki ustanın adapte olması lazım gibi bir amatör cümle kurması işin ayrı bir boyutu olmuş. farklı bir ustaya götürün. yoksa çok büyük sıkıntılar çıkabilir mümkünse hiç zorlamadan çekici ile götürünüz. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Delen yazdı:

Arkadaşlar acil bilgilerinize ihtiyacım var,aracım Focus 1.6 2000 ghia klima kompresör sıkışmış değişmesi gerekiyor dediler, değiştirdim toplam 1250 maliyeti oldu, sorun ise kompresör dağiştikten sonra araçla giderken 1 den 2 ye atacağım sırada o boşlukta 🚫 stop ettirdi aracı, birde hafif yokuşta 2 yle çıkamadım 1 e atmak zorunda kaldım ve aracın ön tarafı direksiyonda titremeler başladı, klimacı yı aradım aracın klima da uzun zamandır çalışmamış sisteme adepte olması lazım dedi, klimaya alakalı değil diyor, araç neredeyse yerinden kalkmıyor bu nedir canım sıkıldı acil bilgi arkadaşlar. 

Bu anlattıklarınız kompresör değişimi ile olabilecek şeyler değil.

Tabi kompresör kilitli değil ise.. 

Devreye sağlıklı olarak girip çıkıyor mu onu bi kontrol edin. düzgün çalışıyor ise. başka sebep arayın..  

Yorum bağlantısı
Mehmet Delen
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu anlattıklarınız kompresör değişimi ile olabilecek şeyler değil.

Tabi kompresör kilitli değil ise.. 

Devreye sağlıklı olarak girip çıkıyor mu onu bi kontrol edin. düzgün çalışıyor ise. başka sebep arayın..  

Evet abi klima çalışıyor sorunsuz güzelde soğutuyor 

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

klima aktifken rolanti durumu nasil? klima acip kapatirken rolantide ani düşüşler meydana geliyor mu?

bir de klimaciya sormak lazim ayakkabi mi bu giydikce genislesin [emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Delen
Coşku Mert yazdı:

klima aktifken rolanti durumu nasil? klima acip kapatirken rolantide ani düşüşler meydana geliyor mu?

bir de klimaciya sormak lazim ayakkabi mi bu giydikce genislesin emoji4.png

Rolantide düşüş oluyor ama benzinde sorun olmuyor, gazda yapıyor 

Benzinde olmuyor bir sorun, LPG de yapıyor acaba lpg gaz ayarınımı yükseltsem biraz atikere götüreceğim artık 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Mehmet Delen yazdı:

Rolantide düşüş oluyor ama benzinde sorun olmuyor, gazda yapıyor 

Benzinde olmuyor bir sorun, LPG de yapıyor acaba lpg gaz ayarınımı yükseltsem biraz atikere götüreceğim artık 

Focus 1 otomatik vites kullanırken, yolda giderken stop ediyordu araç lpg'de iken otomatik vites stop etmesi birde dahada sıkıntı D konumunda çalıştıramıyorduk vs. 0 takılan kitteki lpg regulatoru üretim hatalıymış markasıda atikerdi lpg kitinin. İsterseniz lpg ustanıza gösterdiğinizde bu detayı da sorabilirsiniz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...