İçeriğe Yönlendir

Başıma Gelen Şanssız Olay

Erkan Tekin

Recommended Posts

Erkan Tekin

Öncelikle merhaba. Konuyu yanlış yere aşmamışımdır umarım 😇

Yaklaşık 1 yıldır makam şoförlüğü yapıyorum. 2 defa ceza yedim o da radar cezası. Basıma gelen ise; 

Dün gece Ankara da Samsun yolu Siteler mevkiinde sol şeritte hızım 90km falan. Saat 22:40 civarı trafik boş belki 4-5 araba falan var yolda. 

Sol şeritte giderken orta refüjden bi anda önüme köpek atladı ve bende çarpmamak için sağ şeride atladım hemen. Sağ şeritteki araç ile aramızda 1,5 araba boyu mesafe var.  Ben birden sağa geçince adam haklı olarak far ikazında bulundu ama ben devam ettim. Arkamdan gelip sağa yol ayrımda beni siren çalarak durdurdu. ( sivil ekip ) içinde 2 kadın 2 erkek olan bir sivil araç. Kimlik falan göstermediler bende sormadım. Bana camdan;

-neden trafiği tehlikeye atacak hareketler ( makas) yapıyorsun

+makas atmadım önüme ortadan köpek atladı bende çarpmamak için hemen sağa geçtim 

-geç sen geç bizde arkadan göndeririz.

dedikten sonra gittiler. 

Kaza yapmayalım derken boş yere ceza yicem galiba. Sorum şu.

Bu sivil ekip plakamı bildirirse ceza arkadan gelir mi ? 

Bu tür olaylarda görüntü zorunlu mu ? 

Madem polislerdi neden ceza yazmadılar bırakıp gittiler ? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadan tabii ki gönderebilirler. Ellerinde kanıt olmalı ancak. Sulh mahkemesine gider durumu çözersiniz.

Siz doğrusunu yaptınız, çevreyi kontrol ederek durumu kontrol altına aldınız. Geçmiş olsun.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Gökçe

Geçmiş olsun.

iyiki hızınız yüksek değilmiş yüksek hızlarda önüne çıkan hayvana çarpmamak için ağır kazalar yapanlar oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

gecmiş olsun fotograf lazım olur ama kendileri polis beyler nasıl isterlerse öylede yapabiliyorlar malesef ülkede.
dün yaya gecitinde bekliyoruz 5-6 kişi var kimse durmuyor polis dahii öyle eylenerek gidiyorlar bi an içimden atla önlerine siz örnek olmanız gerekmiyor mu diyesim gelmişti.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin
Okay Kaygusuz yazdı:

gecmiş olsun fotograf lazım olur ama kendileri polis beyler nasıl isterlerse öylede yapabiliyorlar malesef ülkede.
dün yaya gecitinde bekliyoruz 5-6 kişi var kimse durmuyor polis dahii öyle eylenerek gidiyorlar bi an içimden atla önlerine siz örnek olmanız gerekmiyor mu diyesim gelmişti.

Yılmaz Gökçe yazdı:

Geçmiş olsun.

iyiki hızınız yüksek değilmiş yüksek hızlarda önüne çıkan hayvana çarpmamak için ağır kazalar yapanlar oluyor.

Sani Gerşon yazdı:

Arkadan tabii ki gönderebilirler. Ellerinde kanıt olmalı ancak. Sulh mahkemesine gider durumu çözersiniz.

Siz doğrusunu yaptınız, çevreyi kontrol ederek durumu kontrol altına aldınız. Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim saolun. Araç makam arabası olmasa sorun değil bu kadar sıkıntı yapmam. Malum makam arabası olunca maaşımdan işime kadar bu durum beni etkiler.  

İnternetten araştırdığım kadarı ile 5bin₺ diyorlar cezaya. Birde yine 235₺ lik bir ceza var. 

Yazdılarsa ceza sisteme ne zaman düşer ? 

Ellerinde görüntü kanıt yoksa bile yazabilirler mi ? 

Yav ne kadar saçma bi olay yaa hala aklım almıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Plakana ceza yazabilirler. Bu mümkün tabiki.. 

Ancak, derdini izah etmişsin. Yazacaklarını sanmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Çok geçmiş olsun.

Ülkemizde her şeyin olması mümkün.

Bir gün servis aracı ile akşam Tem' den giderken bizim şoför anlık emniyet şeridine girdi ve hemen çıktı. Arkadan resmi trafik ekibi geliyormuş. Yanımızdan geçerken emniyet şeridine niye giriyorsun? Plakana ceza gelecek şeklinde anons geçmişti. Cezaların 1.002,00 TL ye çıktığı hafta hem de. Ama bu zamana kadar ne gelen oldu ne giden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Plakana ceza yazabilirler. Bu mümkün tabiki.. 

Ancak, derdini izah etmişsin. Yazacaklarını sanmıyorum.

Abi adamlar derdimi izahı geçtim köpeği görmemişler bile. Sadece yukarıda belirttiğim gibi 2 dk lık bi konuşma oldu. Ne araçtan indiler ne bi kontrol yaptılar. Selektör yaptı ben akşam akşam tartışma yapmak istemedim devam ettim. Peşimden gelip siren çaldı ondan dolayı durdum. 

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin
Aydın Sert yazdı:

Çok geçmiş olsun.

Ülkemizde her şeyin olması mümkün.

Bir gün servis aracı ile akşam Tem' den giderken bizim şoför anlık emniyet şeridine girdi ve hemen çıktı. Arkadan resmi trafik ekibi geliyormuş. Yanımızdan geçerken emniyet şeridine niye giriyorsun? Plakana ceza gelecek şeklinde anons geçmişti. Cezaların 1.002,00 TL ye çıktığı hafta hem de. Ama bu zamana kadar ne gelen oldu ne giden.

Yolda falan bi resmî trafik ekibi görsem durup soracam işin aksiliği her zaman trafik ekiplerinin olduğu yerler bu gün boş :(  yeni trafik polisi olan bi arkadaş var tam olarak şöyle dedi  

+ kanka istesek yazarız ama şuan sadece makas atmaktan helikopterden veya merkezden gelen plakaları yakalayıp yüzüne yazıyoruz. Yani seni durduran ekip trafik ekibine söylese bile ekip güvenip de yazmaz. Çünkü ne bileceğiz gıcık olduğu birini gıcıklık olsun diye ihbar etmediğini. 

Dedi 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

çakma polis'te olabilir.

siren-çakarlı sivil araçlar piyasada bolca var.

keşke sizde o aracın plakasını alıp sorgulasaydınız emniyetten..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
(düzenlendi)

Ceza yazma hakkı vardır, pek kanıt soracaklarını sanmam.Cezaya itiraz da ödedikten sonra yapılıyor. ( Bulgaristan'da olan bir aracımıza hatalı park cezası geldi. Ödemeden itiraz olmuyor dediler, ödedik itiraz ettik avukatımız aracılığı ile . Araçta Arvento takip sistemi var geçmiş izleme ile döküman aldım o tarihte yurt dışında kanıtlı şekilde. 108 lira falan sanırm bir harç yatırdık. Sonuç ne mi oldu? Hakim davayı reddetmiş. :D cezayı da ödedik harcı da.)
Durumu izah ettiğin için anlayış ile karşılayacaklarını ümit ediyorum.

tarihinde Fatih Evcin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Sahte otomobil olma ihtimali yüksek, bir sorun olacağını sanmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Kanıt olmazsa mahkeme iptal ediyor fakat cezayı  yazdıran ekipten birisi gelip mahkemede beyan ile kusurlu davranışı belirtiyorsa ceza kesinleşiyor. Yani ya kanıt yada olaya şahit olan polisin beyanı olması lazım. Umarım trafik ekibi onların beyanıyla ceza yazmaz .Ankara malum her kıdemden insanın üst düzey bürokratların yaşadığı yer, trafikte karşınızda hiç tahmin edemeyeceğiniz mevkide insan çıkar.

Yorum bağlantısı
Halit Demir

Dun sehirici trafikte sol seritte giderken kontrollu sekilde durdum yayaya yol verdim 200 mt aralikli 2 kez. Sag arka caprazimdaki polis araci da ben durunca mecbur durdu . Sonra camdan bana seslendi bu sekilde yayaya yol verme diye sag seride gecip oyle duracakmisim . Sanki arkamdan gelenler durup yol verecek ben saga cekip durdugumda. Sehiricinde sagli sollu yaya gecitinde yaya varmi diye kontrol etmiyor memur beyler sonrada yaya ya yol verince camdan sesleniyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin
Halit Demir yazdı:

Dun sehirici trafikte sol seritte giderken kontrollu sekilde durdum yayaya yol verdim 200 mt aralikli 2 kez. Sag arka caprazimdaki polis araci da ben durunca mecbur durdu . Sonra camdan bana seslendi bu sekilde yayaya yol verme diye sag seride gecip oyle duracakmisim . Sanki arkamdan gelenler durup yol verecek ben saga cekip durdugumda. Sehiricinde sagli sollu yaya gecitinde yaya varmi diye kontrol etmiyor memur beyler sonrada yaya ya yol verince camdan sesleniyor

Bi polis abim ile konuştum. Rahat ol ordan bişey çıkmaz dedi. Tamam polisin yazma yetkisi var ama artık plakaya arkadan ceza yazma devri bitti gibi bişey dedi. Ordan bişey çıkmaz diye ısrarla söyledi bakalım nolcak 

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Sivil polis çok kafaya takacağı bir olay olmadıkça ceza yazmayla falan uğraşmaz. Şayet yazdı diyelim, ortada görüntü yoksa itiraz edip cezayı iptal ettirebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Konu çok alakasız yerlere gitmiş.  

Siz/biz tartışmalarına dönmüş.  

Konu dışı mesajları kaldırdım.  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eren. Video hakkında konuşmayacağım. 

Video hakkındaki görüşlerin de seni bağlar.   

Hepimiz kardeşçe yaşamayı öğrenmeliyiz.

Tekrar benzer mesajlar yazmanı istemiyorum. Bu mesaja da cevap verme lütfen.  

• Beğen 2
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Konuya dönecek olursak ben birşey olacağını sanmıyorum. Hatta çakarı olan sivil bir araç olduğu fikri daha akla yatkın geliyor. Siz aracın plakasını aldınız mı?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

1. ders kamera şart

2. ders bu gibi durumlarda en azından plaka alınmalı

bu arada bir kamera sipariş ettim orta kalite ucuz yollu.

yönetimin izni olursa paylaşayım :crazy:

https://www.kamerarehberi.com/blueskysea-b1w-arac-kamerasi-detayli-incelemesi/18324

kuponla 42$ 

direkt mail seçeneğiyle gümrük vergisinden muaf oluyorsunuz. Muaf dediğim banggood karşılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek
Emre Şimşek yazdı:

1. ders kamera şart

https://www.kamerarehberi.com/blueskysea-b1w-arac-kamerasi-detayli-incelemesi/18324

kuponla 42$ 

direkt mail seçeneğiyle gümrük vergisinden muaf oluyorsunuz. Muaf dediğim banggood karşılıyor.

kamera güzelmiş..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin
Murat Ersel Çevik yazdı:

Konuya dönecek olursak ben birşey olacağını sanmıyorum. Hatta çakarı olan sivil bir araç olduğu fikri daha akla yatkın geliyor. Siz aracın plakasını aldınız mı?

Abi valla o an kaza yapmaktan kurtuldum ona mı sevineyim bi anda arkamda beliren sivil ekibe mi şaşırayım derken plaka almak aklıma gelmedi hiç 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Emre Şimşek yazdı:

1. ders kamera şart

kuponla 42$ 

Taam izin verdim :fiuw:

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...